2-amino-4'-metylopropiofenon; 2-amino-1-(tol-4-yl)propanon
Hej!!!
Macie jakieś szersze doświadczenia z 4'-metylokatynonem; 4-MC; normephedrone?
Ja już jestem po pierwszym badaniu 100mg. Jest podobne do 4-MEC/4-MMC. Na pewno mniej aktywne od 4-MMC. Podejrzewam, że porcja badawcza będzie zbliżona do 4-MEC. Na razie za mało, żebym mógł więcej napisać na ten temat. Próbkę miałem tylko 100mg i pojawia się bardzo silna chęć na podbicie tego co się pojawiało :-p
Struktura by @PCP, poprawka tematu by @surveilled
MaciekB pisze:Pojawiła się nowa cząsteczka, będąca alternatywą do mefedronu. Jej pełne nazwy chemiczne to:
4-metylokatynon
1-(4-metylofenylo)-2-aminopropan-1-on
Jej wzór chemiczny:
[ external image ]
W działaniu przypomina mefedron, jest jednak jakby trochę od niego lżejsza. Nie podnosi tak mocno ciśnienia, niestety euforia jest też jakby troszkę mniejsza. Moim zdaniem idealnie nadaje się dla ludzi, którzy chcą właśnie rozpocząć swoją przygodę z nowymi narkotykami syntetycznymi, lub chcą podnieść sobie "lekko" samopoczucie np. w pracy lub na wykładach ;-)
Na razie jest nielegalna w krajach, w których panuje prawo o analogach. W Polsce legalne. W miarę jak będą się pojawiać nowe badania i raporty na temat tej substancji stworzę obszerniejszy raport. Na razie tylko alarmuję, że nowa, całkiem przyjemna rzecz pojawiła się na rynku.
Swoją drogą, jakbyście to nazwali? Norefedron? Czekam na propozycje.
Poprawa formatowania - PcP
Nie ma problemu z stabilnością soli? Pewnie jako wolna zasada łatwo ulega rozkładowi...
Ooooo a myślałem, że zaskoczę was czymś nowym :-p
@PCP
Sole są stabilne.
Wolna zasada nie ulega rozkładowi tylko cząsteczki 4-MC reagują ze sobą tworząc najczęściej dimery lub cykliczne pochodne pyrazyny.
Dzięki za info.
jak na te czasy całkiem ok,choć pewnie są lepsze substancje
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/globalimage.png)
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/alko24h.jpg)
Nocna prohibicja godzi w wolność? „Nic tak nie zabiera jak alkohol i narkotyki”
Przeciwnicy nocnej prohibicji argumentują, że tego typu zakazy godzą w wolność człowieka. - Nic tak nie zabiera wolności jak alkohol i narkotyki - zauważyła w rozmowie z PAP psychoterapeutka uzależnień Anna Biskot.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/hellevoetsluis.png)
Holenderska władza kontra zapach jointa: rekordowa kara dla plantacji!
Witajcie w kraju, gdzie marihuana jest legalna… pod warunkiem, że jej nie widać, nie słychać i – broń Boże – nie pachnie. W Hellevoetsluis, malowniczej miejscowości pachnącej dotąd głównie morzem i smażonymi frytkami, sąsiedzi od dwóch lat żyją w aromatycznej chmurze z największej w kraju plantacji konopi. Teraz sąd wziął głęboki wdech i wydał wyrok: tydzień na zamontowanie filtrów albo kara, która zaboli nawet tak wielką firmę jak CanAdelaar. Czy holenderski eksperyment z legalną trawką właśnie zamienia się w dym?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/methandanmalshelter.jpg)
FBI spalało narkotyki w schronisku. "Zespół i zwierzęta wystawione na kontakt z metamfetaminą"
Po tym jak FBI użyło krematorium jednego ze schronisk dla zwierząt do spalenia skonfiskowanych narkotyków, 14 pracowników placówki trafiło do szpitala, aby otrzymać pomoc medyczną. Dyrektorka placówki oświadczyła, że nie miała świadomości, że dochodzi do takiego procederu.