Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1425 • Strona 5 z 143
  • 253 / 3 / 0
Antagonista (z gr. antagōnisma 'opozycja') – w farmakologii substancja blokująca normalną pracę receptora.

Więc na czym polega działanie antydepresyjne?
Uwaga! Użytkownik Vincent Vega jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 630 / 3 / 0
Na antagonizmie odpowiednich receptorów serotoninowych.
Gospodarka neuroprzekaźnikowa nie jest taka prosta jak się (prawie)wszystkim wydaje.
Zablokowanie jednego rodzaju receptora serotoninowego może dać efekt przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, a zablokowanie innego wręcz odwrotnie - może wprowadzić nerwowość i złe samopoczucie.
  • 204 / 6 / 0
Do szedlem do dawki 150mg/d w ciagu dwoch tygodni. Ostatni tydzien przy dawce 150mg nie regulowal mojego rytmu dobowego i nie spalem po 8,9 godzien.
  • 204 / 6 / 0
Ostatni miesiac przy dawce 150mg i nie jestem zadowolony. Nie pomagal zasypiac ani regulowal rytmu dobowego snu. Nadal spalem po 11-12h. Podniesc dawke?
  • 693 / 7 / 0
No kurwa dostałem dzisiaj od psychki trittico i ma mi pomoc na depresje i lęki.. Coś sceptyczny jestem do tego leku. :/
  • 693 / 7 / 0
Nie wiem czy to trittico brane od tygodnia w dawce 100mg, odstawienie eseserajów czy lamotrygina, ale zaczynam wchodzić w hipomanie. :yay:
  • 176 / 2 / 0
Hej, jak Ci już przejdzie, ta hipomania:) i znajdziesz trochę czasu ,to napisz coś więcej o tej lamotryginie. Ja po 2,5 latach na SSRI +triticio,mianseryna, odstawiłem bo mnie jakaś wścieklizna brała,
(i chciałem ayahuasce spróbować,4 wywary robiłem i żaden nie zadziałał %-D chyba SSRI coś mi w głowie spie...)
ale po 4 miesiącach, widzę że bez wspomagania niestety nie potrafię żyć
pozdo
  • 693 / 7 / 0
SSRI strasznie spłycają emocje, a przez to życie, mniejsza o te złe, ale z czasem także te dobre, tak, że po jakimś dłuższym okresie brania stajemy się roślinami bez jakichkolwiek potrzeb. Ja już miałem dość tego stanu- ogolnie jest ok ale na krótką mete.
A co do lamo to działaw taki sprytny sposób, że w sytuacjach jakiegoś napięcia lęku, zwalnia ci "obroty" myślenia, i nie odczuwasz tych przykrych spraw tak bardzo, robiąc to przy tym bardzo dyskretnie, niestety zaburza też pamieć krótkotrwałą, ale np cięzko powiedzieć, że działa tak pewnikowo widocznie jak ssri, działa raczej sprytnie wtedy kiedy potrzeba,bardziej subtelnie ale skutecznie. Może większa dawka niż 100mg działa jeszcze inaczej? Mysle po nowym roku zwiekszyć dawkę do 150mg, a można dużo wiecej nawet do 400mg.
  • 106 / 9 / 0
Trittico próbowałem w dawce do 300 mg na dobę. Słabo działał jako antydepresant. Za to na spanie całkiem OK. Odkąd wprowadziłem dawkę dzienną lek stracił swoje właściwość regulujące sen. Teraz jestem na 150 mg wieczorem i mam wrażenie, że działa regulująco na sen. Szczerzej się nie wypowiem po jestem w ciągu GBL. Lek nie odniósł skutków jakich oczekiwałem i efektem jest tego dalsze ćpanie :-/
"Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro."
  • 580 / 4 / 0
trazadon to nie ssri tylko sari.
DXM zażywam w dawkach 0.9g a po zabawie, zwykle ok. 1-2 w nocy biorę 100mg trittico i jest ok.
Nie wiem jak by to było, gdyby wziąć najpierw tri a poźniej , np po godzinie tego deksa.
Ale nie umarłem. (chyba)
ODPOWIEDZ
Posty: 1425 • Strona 5 z 143
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Zniknęło 400 kg kokainy. Policjanci objęci śledztwem

Biura dwóch policjantów z Biura ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej we francuskim Nanterre oraz ich domy zostały przeszukane przez IGPN (Wydział Wewnętrzny Inspektoratu Policji) w związku ze sprawą „Trident”. Chodzi o zaginięcie blisko pół tony kokainy. Według informacji „Le Parisien”, przeszukania przeprowadzono w biurach dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego oraz w ich domach. Zarekwirowano także ich tablety i komputery.

[img]
Szczeciński lekarz pomagał nielegalnie zdobywać opioidy. Jest akt oskarżenia

Jerzy B. stanie przed sądem za poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniach lekarskich. Pewien szczecinianin dzięki takiemu zaświadczeniu odzyskał znaczne ilości leku opioidowego, który wcześniej podczas przeszukania zabezpieczyła policja.