Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 177 Strona 8 z 18
Rejestracja: 2015
  • 1461 / 199 / 0


Dzień dobry wszystkim! Biorę się za swoją pierwszą w życiu uprawę maku. We shall see co z tego wyjdzie. :D Dzisiaj będę mieć 3 opakowania nasionek Danish flag. Pogoda wydaje się dobra do wysiewu, żeby w nocy maleństwa nie przemarzły, a za dnia miały sporo słońca. Będę się nimi opiekować w nadziei, że mi się odpłacą, niczym matka dbająca o swe latorośle, by w przyszłości zajęły się nią na starość i podały jej szklankę wody czy jakoś tak to szło. :D
Rejestracja: 2018
  • 336 / 39 / 0


Nie zapomnij spulchnić gleby (gdyby była zbita) i lekko przykryć nasion. Idealnie by było gdybyś mogła to co jakiś czas podlać. Nasiona wytrzymują mróz do kilku stopni. Gdyby nie wzeszły (mróz, lewe nasiona z torebek) to awaryjnie po kilku dniach możesz dosiać np. tureckie Bakalnussy wymieszane z piachem 1:1 i całość podlana wodą na noc by spęczniały.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Zagubiony bagaż z narkotykami i zatrzymanie czterech osób

Powiedzieć o tej historii, że jest skomplikowana, to jak nie powiedzieć nic...
Rejestracja: 2015
  • 384 / 26 / 0


Wydaję mi się, że nie ma co się przesadnie martwić o wysiewke. Jakiś czas temu wyjebala mi butla z przepluczki w bagażniku samochodu. Nawet o tym nie wiedziałem. Przez jakiś czas musiał tam leżec a ja bagażnika nie otwierałem. Po czym chce coś wyjąć z bagażnika a tam na dywaniku malutkie roślinki xD sfermentowane, przelezane nasiona zaczęły dawac radę w bagażniku w zimie. Także zuch roślinki.
Rejestracja: 2019
  • 46 / 4 / 0


Wbrew pozorom one są bardzo odporne, widziałem rosnące na piasku, na gruzie i w miejscach gdzie nawet trawa nie chciała rosnąć. Jedyne czego naprawdę nie lubią to konkurencja - muszą mieć w okół siebie wolną przestrzeń bez innych roślin, nawet siebie na wzajem nie tolerują, więc jak chcecie mieć duże ładne kszaczory z wieloma makówkami trzeba je przerwać i wypielić wszystkie chwasty wokół jak roślinki mają 15 - 25 cm wysokości.
Rejestracja: 2018
  • 336 / 39 / 0


Wcale tak świetnie nie rosną- by wyrosnąć muszą mieć przede wszystkim wilgoć i spulchnioną glebę- nie wyrosną na twardej zbitej, uschną też na suchej, sypkiej (piach to co innego). Zasiałem dwa i pół tygodnia temu na spotach- teraz roślinki maja ok. pół centymetra, wygląda na to, że w tym roku pogoda im sprzyja- wyrosły wszędzie gdzie zasiałem.
Rejestracja: 2018
  • 529 / 136 / 0


Niestety, kiełkowanie to jedno, to żeby przeżyły do zbiorów to drugie. Kolejno trzecie i czwarte jeszcze to żeby były duże i zdrowe, a nie jakieś mikrusy, no i najważniejsze żeby klepały. Na każdym z tych etapów coś może pójść źle. To oczywiście super że mają zdolność kiełkowania, ale daleko od tego do opium, makiwary czy innych pyszności.
Rejestracja: 2016
  • 135 / 19 / 0


Mordy ja w tym roku zasiałem mak po przepłuczce mak firmy carefur i chciałbym coś powiedzieć że rok temu siałem mak i niestety nie urósł mi z tej racji że nie podlewałem go wcale kiedy zaczął już kiełkować dlatego nic nie nie urosło. Ludzie będzie dobrze i pamiętajcie podlewajcie go ja będe robił zdjęcia regularnie i postaram się coś wrzucić na hajpka.
Rejestracja: 2018
  • 336 / 39 / 0


Bywa że pogoda sprzyja i wilgoć dostaje się do nasion niezależnie od nas (opady, rosa), niestety w ostatnim roku tak nie było...tym większe prawdopodobieństwo że teraz tak będzie. Ale jeśli ktoś ma możliwość regularnego podlewania to prawdopodobieństwo tego że wyrosną zbliża się do 100%
Rejestracja: 2018
  • 31 / 17 / 1


09 kwietnia 2019Hexe pisze:
(...) Dzisiaj będę mieć 3 opakowania nasionek Danish flag. (...)
Danish flag jest piękną, ozdobną odmianą. I raczej ozdobna jest też jej zawartość. A dokładniej 200mg/100g suszu.
Oczywiście warto mieć w ogrodzie różne odmiany, a i DF z pewnością zadziała. Kluczowa jednak może się okazać wydajność
z metra. Temat już się gdzieś przewijał - różnice między poszczególnymi odmianami są znaczne. Dość istotne, jeśli dysponujemy
ograniczoną ilością dobrze przygotowanego gruntu. Przykładowo 10m2 obsianych DF da taki sam plon substancji jak np. 2,5m2
obsianego zwykłym czeskim makiem spożywczym. A jeśli mamy nasiona w górnych granicach zawartości to nawet 1,5m2.
Oczywiście jeśli mamy do dyspozycji setki metrów przeoranej ziemi gdzieś na uboczu to siejemy cokolwiek, byle dużo.
Rejestracja: 2019
  • 46 / 4 / 0


Pamiętam z dawnych czasów że najmocniejsze były maki uprawiane w burakach - ludzie tak siali na własny użytek - w międzyżędach.

Na grządkach rosły sobie buraki (czasem też inne warzywa ale nie pamiętam jakie) a mak rósł co pół metra od siebie, a nawet więcej. To0 były wielkie krzaczory, miały nawet po 20 makówek, te w centrum były duże, na obżeżach główki były mniejsze.

Tak wtedy spekulowaliśmy że może dlatego mleczko jest takie mocne że roślinka do wytwarzania alkaloidów potrzebuje jakichś mikroelementów z ziemi jak Bor i że jak rosną żadko to mają lepszy dostęp, nie ma konkurencji.

Inaczej mówiąc nie siejcie za gęsto żadsza uprawa się opłaci.
Posty: 177 Strona 8 z 18
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość