Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Czy Kurkuma pomaga?
1.Tak zwłaszcza w depresji.
37
51%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
22
31%
3.Nie pomogła mi.
13
18%

Liczba głosów: 72

ODPOWIEDZ
Posty: 469 • Strona 10 z 47
  • 561 / 39 / 0
Kurkuma raczej obniża libido , wiec poprawy bym szukał w cynku :cool:
Jak to kiedyś tyler pisał o kurkumie "najchętniej bym sobie zrobił z niej kroplówkę %-D "
  • 847 / 283 / 0
Wiadomo już, że kurkuma chroni receptory dopaminowe przed śmiercią, ale czy chroni je przed upregulacją jak bierzemy stymulanty?
  • 561 / 39 / 0
Chyba downregulacją ...
Kurkuma działa jako, antagonista nmda i prawdopodobnie nachr. Wiec obniża tolerke i wzmacnia działanie stimów.
Jednak ja w tym celu, używam DXM i MXE w mimalnych dawkach :cool:
  • 847 / 283 / 0
Racja, pomyliłem sie. Więc blokowanie rozwoju tolerancji jest związane z antagonizmem nmda a nie z ochroną receptorów?
  • 561 / 39 / 0
Antagonizm nmda sam w sobie nie powoduje obniżenia tolerancji po prostu chwilowo "wzmacnia" działanie wszystkiego.
Drugą sprawą jest to, że pośrednio upreguluje receptory dopaminergiczne...
Długofalowe odwrócenie tolerancji to skutek antagonizmu receptorów nikotynowych(naCHR)
Czyli wchodzi tutaj bupropion (który jest tez NDRI)
DXM(małe dawki 45mg dziennie przez 14dni) / MXE czy ibogaina :cool:
  • 2278 / 276 / 3
Ktoś łączył dziurawiec z kurkumą? Są jakieś przeciwwskazania?
Fenetylamina@tutanota.com
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
  • 226 / 35 / 0
Oby dwa sa lekkimi IMAO, dodatkowo dziurawiec to lekki SRI. Dziurawiec jak juz, to jako wyciag alkoholowy~, w innej formie sie nie przyjmuje. Oby dwa specyfiki sa raczej zbyt slabe, by razem mialy powodowac duze problemy(przelom nadcisnieniowy czy z.s.), o ile nie wdupisz kolejnego specyfiku. Kurkumy musialbys sie nazrec tyle, ze stalbys sie zolty, a predzej i tak bys zaliczyl kibelek.
  • 766 / 133 / 6
@Zalek33
Nie zgodzę się co do mechanizmu działania antagonistów NMDA. Substancje te zamykają sprzężony z tymże receptorem kanał jonowy i hamują napływ kationów wapnia do komórki. Jony Ca++ wywołują kaskadę sygnałów (schemat), która prowadzi do epigenetycznych zmian kwasów nukleinowych (fosforylacja) - tak zmodyfikowana matryca jest następnie używana do syntezy nowych białek. Zatem każda kolejna populacja receptorów będzie różniła się od pierwotnej np. wrażliwością na właściwe sobie ligandy. Gdy zachodzi tolerancja, wrażliwość ta zmniejsza się. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie ekspresji, tj. aktywności genu kodującego dane białka, ponieważ skutkuje spadkiem gęstości upakowania receptorów. Antagonizowanie rec. NMDA ogranicza te procesy, jednak zbyt długa lub za silna blokada (nie bójta się, kurkumina do takich związków nie należy) zaburza powstawanie engramów pamięci, jej konsolidację oraz neurogenezę/neuroplastyczność.

Kurkuma działa też wobec tolerancji na innych polach. Hamuje enzymy deacetylazę i acetylotransferazę histonów (HDAC) - dzięki temu odwraca zmiany epigenetyczne. Zwiększa poziom BDNF. Hamuje aktywność NF-kappaB. Odnośniki i reszta -> post1446454.html
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
  • 1857 / 66 / 80
Są jakieś przeciwwskazania przed używaniem kurkumy codziennie przez miesiąc?
  • 766 / 133 / 6
@Up
Żadnych. Ryzyko pojawia się jedynie wtedy, gdy dawka kurkuminy przekroczy 2g/dzień, a dodatkowo stosuje się inne, szczególnie te silne (np. EGCG, resweratrol, bajkalina) przeciwutleniacze. Grozi to osłabieniem naturalnych mechanizmów zwalczających wolne rodniki i prowadzi do zwiększonej zachorowalności na choroby wywołane stresem oksydacyjnym. Większość z nich charakteryzuje długa latencja, a przywrócenie zachwianej homeostazy następuje dużo szybciej, jednak grosz do grosza....
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
ODPOWIEDZ
Posty: 469 • Strona 10 z 47
Artykuły
Newsy
[img]
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]

Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.

[img]
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie

Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.

[img]
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu

Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.