Trwałość ekstraktu

Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki, Dysocjanty

Posty: 11 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 18 / / 0


Witam.
Jak długo można przechowywać ekstrakt, bez obawy o rozkład salvinorinu?

Pozdrawiam,
zeuss.

 

Rejestracja: 2007
  • 5304 / 60 / 0


Jeśli powietrze nie będzie muskać ni promienie słoneczne, zimno będzie ekstraktowi i w samrze siedział będzie, powiedzmy w jakim pudełku, to długo magiczny dwuterpen żył będzie. Bez obamy. Obawy*

Ja tak niechcąco zgubiłem x5 i po dwóch, no góra trzech miesiącach odkopałem go. Buchacz na dzień dobry i na mocy śmiało mogę powiedzieć, że nic nie stracił. Pewnie i z rok by mógł leżeć... Choć nie wiem, tak sobie tekstowo myślę

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Policja zarekwirowała mu medyczną marihuanę. "To jak zabrać cukrzykowi insulinę"

U 23-latka rok temu zdiagnozowano zaburzenia lękowo-depresyjne. Po nieudanych próbach leczenia antydepresantami, pięć miesięcy temu dostał pierwszą receptę na leczniczą marihuanę, która pomaga mu normalnie funkcjonować.

 

Rejestracja: 2007
  • 166 / / 0


Ja niestety mam troszkę odmienne doświadczenia. Ekstrakt x8 po około 10 miesiącach transformował się do ekstraktu x4. Trzymany w szczelnym pudełeczku w całkowitej ciemności. Niestety :(.

Czy zna ktoś może metodę "zabezpieczenia" mocnego ekstraktu? Chodzi mi o coś a'la konserwanty na papierkach. Zamierzam zająć się ekstrakcją sporej ilości liści i chciałbym, by ekstrakt mógł przeleżeć bez utraty 60% mocy chociaż rok.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 8 / / 0


ciemno, zimno, a przede wszystkim słoik - przechowywałem 2g 10xEXTR przez rok w takich warunkach i utrata mocy rzędu 20-30%. Odkręcałem go może 5 razy w ciągu roku. Zapach dobrze się utrzymuje. Nie mam zamiaru wszystkiego palić, bo nie lubię SD, więc z ciekawości obadam jak długo może leżeć.

 

Rejestracja: 2009
  • 666 / / 0


a jakby dac do buteleczki po lekach i np zamrozic? hmm? u mnie jakos nigdy rok lezec nie umial :-D zbyt pamietliwy jestem hehe

 

Rejestracja: 2008
  • 408 / 2 / 0


Zamknąć hermetycznie i światłoszczelnie (dobre są pudełka po kliszach), im więcej takich warstw i mniej powietrza w opakowaniach, tym lepiej. Zamrozić. Btw. kogo moje ślepe oczy widzą %-D
Rejestracja: 2010
  • 80 / 1 / 0


Powiem tak ekstrakt x17 i x40: kupione w sklepie na nowym świecie dawno temu gdy to było możliwe. Czyli ze dwa lata chyba będzie? Bo to było parę miesięcy przed końcem dostępności.

Leżały sobie te ekstrakty w ciemności w oryginalnych opakowaniach. x17 już naruszony poważnie był. Ostatnia z prób z rok temu - mocarna.

Dziś nadszedł dzień testu. Do fajeczki wpadło ledwo parę ostatnich porcji x17. Przedtem zabezpieczenie bym nie polazł nigdzie ani nic sobie nie zrobił. Trochę na wyrost bo mało tego w fajce było. No i buch. Po 15 sekundach weszło. Przy zamkniętych oczach odjazd całkowity w światy ala salvadore dali. Przy otwartych rzeczywistość zdaje się sciągać w kierunku będącym w jakiejś relacji z myślą aktualną lub uwagą... a to ciekawe bo właśnie przebijam się przez książkę o zen i neurologii, w rozdziale o uwadze jestem :)

Więc mogę rzec iż rzeczona x17 po dwóch latach leżenia ciągle ma moc.

A co z x40? Nieruszona. Zapieczętowana. Aż się boje otworzyć. Wiem jak ostatnio wystrzeliła mnie x17 na mocnym buchu z fajki wodnej. Ponad godzinna medytacja w stylo psychodelicznym z balansowaniem na krawędzi nieistnienia. To było to COŚ. Metafizyczne. No i co z tą 40tką? Boje się. Na razie do szafy.

LH
Rejestracja: 2010
  • 663 / 11 / 0


Czego się boisz?
Rejestracja: 2010
  • 80 / 1 / 0


Tryptaminek pisze:
Czego się boisz?
Boję się bez opiekuna. Nie tego co mogę doświadczyć :). Przy ostatniej porządnej x17 ostatkiem sił woli usiedziałem na miejscu bo chciałem skoczyć poza krawędź istnienia. I to co mnie powstrzymało to poczucie iż moje ciało chce wstać i podejść do okna. Nie wiem na ile to była wkrętka a na ile nie. W każdym bądź razie chciałbym iść psychodelicznie na całość ale nie chce sobie fizycznie czegoś zrobić.

LH
Rejestracja: 2010
  • 35 / / 0


Ekstrakt x20 po siedmiu latach przechowywania (sucho, ciemno, niekoniecznie chłodno) działa w zasadzie jak świeży.
Posty: 11 Strona 1 z 2
Wróć do „Salvia divinorum”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości