Tramadol + paracetamol (Zaldiar, Poltram Combo...)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

Jak w temacie. Probowal juz ktos wykonac ekstrakcje? Jesli tak prosil bym o szczegoly bo nie wiem czy realizowac recepte ;) Moze zagadac w aptece ze uczulonym sie jest od paracetamolu i sprobowac wziasc tramal? Chodz to raczej nie przejdzie bo niestety sklad jest inny. Jedyne co znalazlem na forum to ze mozna sprobowac tak jak z antidolem jednak boje sie o temperatury bo zawsze robie to na 'oko' ;)

edit: Zasmucony brakiem porad wykonalem ekstrakcje tak jak z kodeina :P Hmm nie moge ocenic klarownosci roztworu bo to a moje oko nie mozliwe ;) (tabletki maja taki barwnik ze wszystko wyglada metnie - tak mi sie przynajmniej wydaje). Paracetamolu nie umiem stwierdzic ile bylo - jedno jest pewne cos napewno (czulem ten cudowny smak :P ) ale majac w pamieci moje pierwsze (juz rok temu ;) ) proby ekstrakcji z antidolu moge stwierdzic ze nie bylo zbyt wiele paracetamolu. Czekam ale nie samotnie - kodeina ;]
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2007 przez NightTrip, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 44 / / 0

Kupujesz to na recke, czy sprzedają na zasadzie Antidolu 20 ? Jak przeszła ta ekstrakcja ?

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Meksyk kończy wojnę z narkobiznesem

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador ogłosił w środę, że jego kraj zakończył wojnę z narkobiznesem, a dla armii nie będzie już dłużej priorytetem zatrzymywanie szefów karteli narkotykowych - informuje AFP.

• 80 / / 0

Wybaczcie, że odkopuje - nie będę zakładać nowego tematu.

Czy ma/zna ktoś wykres rozpuszczalności tramadolu w wodzie? Przeglądając internet, natknąłem się tylko na coś takiego:
The solubility of these salts in water and/or aqueous fluids is preferably ≤100 mg/ml, more preferably ≤30 mg/ml and particularly preferably ≤10 mg/ml.

Źródło: http://www.patentstorm.us/patents/67233 ... ption.html

Może ktoś mi wytłumaczyć o co w tym chodzi? Troche pogmatwane to jest.

A może już ktoś zna odpowiedni przepis na odzdzielenie paracetamolu od tramalu?

Regards

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 14 / 0

z tej samej strony

Tramadol HCL is about 30% soluble in water (300 mg/ml).

Prawdopodobnie chodzi o wodę ~20 stopni, w większych temperaturach rzecz jasna więcej rozpuścisz, pytanie tylko jak dużo ;) W każdym razie, jeśli roztwór po podgrzaniu i zamieszaniu jest klarowny, to znaczy że się rozpuściło wszystko.

• 80 / / 0

Podsumujmy:
Tramadol: 300mg/ml
Paracetamol: 4mg/ml

Więc po prostu wrzucić odmierzone (tzn zeby zawieraly tyle tramalu ile chcemy) tabsy na łyżeczke, pomieszac i poczekac, przefiltrowac i wypic?

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 14 / 0

Przydałoby się jeszcze przefiltrować paracetamol, który się nie rozpuścił, nie sądzisz? ;]
Poza tym, co chcesz konkretnie zrobić, bo nie rozumiem, i w jakim leku masz paracetamol z tramadolem...?

A może już ktoś zna odpowiedni przepis na odzdzielenie paracetamolu od tramalu?

Lek 'Tramal' nie zawiera paracetamolu.

• 80 / / 0

Night Garden pisze :
w jakim leku masz paracetamol z tramadolem...?

Lek 'Tramal' nie zawiera paracetamolu.

1. Patrz nazwa topicu.
2. Tramadolu* - nie łap za słówka ;)

Night Garden pisze :
Przydałoby się jeszcze przefiltrować paracetamol, który się nie rozpuścił, nie sądzisz? ;]

Chodzi Ci o odzdzielenie go fizycznie od naszego stuffu? Przecież napisałem: przefiltrować

Hmm... Czy gdybym podgrzał roztwór waląc tam tramadol, a następnie ochłodził, to wytrąciłby się?

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 14 / 0

Chomik pisze :
Chodzi Ci o odzdzielenie go fizycznie od naszego stuffu? Przecież napisałem]

Wybacz, nie zauważyłem.

Chomik pisze :
Hmm... Czy gdybym podgrzał roztwór waląc tam tramadol, a następnie ochłodził, to wytrąciłby się?

Ale co, tramadol? Tak, ale nie tak prędko. Myślisz, że do żyły wali się wrzątek? ;]

• 80 / / 0

Night Garden pisze :
Ale co, tramadol? Tak, ale nie tak prędko.

Tzn? Jak szybko się wytrąca i do jakiej postaci? Opłaca się to robić (wytrącać) czy walić w płynnej postaci?

Nie wiem czy coś zadziała, ale mam zamiar brać to doustnie. IV i IA odpada.

Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 14 / 0

Chomik pisze :
Tzn? Jak szybko się wytrąca i do jakiej postaci? Opłaca się to robić (wytrącać) czy walić w płynnej postaci?

Ja już nie czaję co Ty chcesz zrobić.
Ustalmy. Chcesz oddzielić paracetamol od tramadolu z leku Zaldiar.
Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z różnej rozpuszczalności obu substancji w wodzie.
Na początek]możep[/i] nawet IV jeśli roztwór jest bardzo klarowny (więc nie dam sobie głowy uciąć).
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2007 przez Night Garden, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata