CBN

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 1972 / 75 / 0
CBN
Nieprzeczytany post autor: p4g4y0zzz(X) »
Mamy tematy CBG i CBD to pora na CBN. W skrócie jest to zdehydrowane THC, wystepuje w starych krzokach, gdzie trichomy są już takie w chuj bursztynowe. Wtedy palenie usypia i zamula dużo bardziej, więc samo CBN powinno być najlepszym usypiaczem z naturalnych kanabinoidów.

Są dostępne już olejki ze sporą dawką CBN, oraz ich recenzje na youtube. Ktoś z forumowiczów testował takie cudo?
The mind is the most dangerous weapon alive
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
  • 11665 / 2257 / 0
Re: CBN
Nieprzeczytany post autor: jezus_chytrus »
Nie testowałem, ale mam jeszcze swoje zioło z 2019 roku. Gdzieś czytałem, że z czasem THC "zamienia" się powoli do CBN i to by mi się zgadzało, bo ten temat właściwie powoduje już tylko ogromną senność.
Tak wielką, że muszę je mieszać z innym, bo inaczej po 30 minutach nie mogę otworzyć oczu. Przysypiam co chwilę i czuję się trochę jak po zolpidemie.
  • 79 / 17 / 0
Wiele wskazuje na to, że kannabinol może znacząco wydłużyć czas snu. W 2017 roku pojawiły się wyniki badań, co prawda niepublikowane w żadnym medycznym czasopiśmie, firmy Steep Hill Global zajmującej się badaniem konopi, które wykazały wysokie zdolności CBN w leczeniu zaburzeń snu, łagodzeniu bólu i stanów zapalnych. Naukowcy odkryli, że dawka od 2,5 do 5 mg kannabinolu jest tak samo skuteczna jak 5-10 miligramów wydawanego na receptę diazepamu o działaniu uspokajającym.

I choć brakuje dowodów naukowych na to, aby wprost określać CBN mianem środka nasennego, to mimo wszystko składnik ten wśród znawców konopi uznawany jest za najbardziej uspokajający kannabinoid. Potwierdzają to też badania autorstwa NCBI (National Center for Biotechnology Information) przeprowadzone na myszach, gdzie kannabinol wyraźnie wydłużył czas snu gryzoni.
To porównanie do diazepamu się zgadza czy jednak trochę na wyrost? No i co z tym snem, czy można go sklasyfikować jako dobry?
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2023 przez dawidbengurion, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik dawidbengurion jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 355 / 48 / 0
Zachowałem sobie jednego topka canopy growth 8%. Rok czasu leżał w słoiku. Kupiłem świeży susz i porównałem sobie topki. Topek świeży był zielony jak zioło. Topek stary był zabarwiony pomarańczowo brązowym kolorem. Nie zaobserwowałem działania usypiajacego. Moc może lekko słabsza, ale to również dobrze mogłem sobie wmówić po przeczytaniu badania gdzie zostawili na 10 lat marihuane w słoiku.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.