ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 332 / 100 / 2
Spiradoline
C22H30Cl2N2O2
2-(3,4-dichlorophenyl)-N-methyl-N-[(5R,7S,8S)-7-pyrrolidin-1-yl-1-oxaspiro[4.5]decan-8-yl]acetamide

Linki
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/55652
https://www.sciencedirect.com/topics/me ... piradoline
https://en.wikipedia.org/wiki/Spiradoline
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12847558/
Opis na wiki brzmi ciekawie:
Główne działanie u ludzi to sedacja, wraz z efektami przeciwbólowymi i moczopędnymi. Znaczne efekty uboczne takie jak dysforia i halucynacje skreśliły zastosowanie medyczne.

Ktoś mial do czynienia? Istnieje to w ogóle na rynku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 349 / 102 / 0
No zajebista substancja, sedacja z parciem na pęcherz, czego chcieć więcej. W zestawie worek na mocz i instrukcja jak założyć cewnik.
Moi drodzy hyperrealowicze, proszę o nie składanie mi ofert sprzedaży, ani zakupu leków, ani innych środków, szczególnie tych nielegalnych. Jeżeli macie jakieś pytanie dotyczące leków - piszcie śmiało, w tym mogę pomóc.
  • 2012 / 84 / 0
Czyli ta spiradolina, to jakaś spierdolina.
The mind is the most dangerous weapon alive
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.