Background:
Od 2 lat lecze bezsennosc trazodonem (Trittico CR). Leczyłem zespół depresyjny przez 6 miesięcy Escitilem, po czym gwałtownie pozbyłem się problemu i w ciągu 2 tygodni zszedłem z Escitilu (byłem na 15mg). Cała akcja schodzenia odbywała się pod wpływem dużych emocji i zakończyła się na początku stycznia. W trakcie kuracji escitilem miałem ogromny zjazd libido pod koniec, po odstawieniu bardzo się polepszyło, ale tak jakby z odbicia chyba, bo potem znów się pogorszyło. Teraz, jakoś pól roku od odstawienia jest już w miare stabilnie, ale mówie W MIARE. Jednoczesnie bardzo powoli schodze z trittico, w pewnym momencie byłem na 150mg teraz jestem juz na 25 mg. Schodze bardzo powoli, bo nawet przy zejsciu z 50 na 25 miałem kosmos z jelitami, mam refluks żołądkowo-przełykowy i jelito drażliwe. Około 5-6 dni skręcały mnie jelita tak że średnio szło spać (ale nospa 3x80mg redukowała ból o 80% powiedzmy).
Warto zaznaczyć, że problem, który miał mi pomóc przetrwać Escitil został rozwiązany, a źródło bezsenności po tych kilku latach również i dlatego świadomie schodzę z tych leków.
Problem:
Sytuacja na teraz wygląda natomiast tak, że o ile wcześniej moje zachwiania nastroju były zrozumiałe, to teraz już mnie bardzo rozpraszają i denerwują. Dzieje się tak, że w losowych momentach w ciągu dnia mam zjazd emocjonalny (taki 5-6 godzinny), robię się zasmucony, przywołują mi się jakieś przykre wspomnienia z przeszłości, niemalże zbieram się do płaczu. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nic się nie dzieje, i wszystko jest ok ogólnie i wkurwiają mnie te nawracające myśli, które psują mi dzień. (mam hydroxyzyne i benzo na takie sytuacje, ale nie biore, bo nie chce jeszcze wiecej zamieszania robic w neuroprzekaznikach)
Druga rzecz, to przewlekły brak motywacji, co mnie bardzo frustruje, bo nigdy nie miałem takich problemów, a nie chce wpadać w kolejne leki.
Czy ktoś z Was zmagał się z takimi problemami po odstawieniu antydepresantów? Doradzicie coś co robić? Chce już wrócić do normalności.
Pozdrawiam
Lekarzowi już nie chce w łapę dawać bo dostanę kolejny lek na leczenie objawów polekowych.
Do wszystkich zmagających się z ubokami odstawiennymi po ssri: objawy u mnie zniknęły, nie brałem w tym czasie nic psychotropowego, wytrwajcie a być może u Was też znikną całkowicie.
Bądźcie zdrowi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/nzpsychedelicshroomz.jpg)
Psylocybina na depresję lekooporną. Nowa Zelandia stawia na psychodeliki
Nowa Zelandia dołącza do grona państw, które dopuszczają medyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Tamtejsze władze zezwoliły właśnie na stosowanie psylocybiny – psychoaktywnego związku obecnego w grzybach halucynogennych – w leczeniu depresji opornej na standardowe terapie.