Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Hej,

Background:
Od 2 lat lecze bezsennosc trazodonem (Trittico CR). Leczyłem zespół depresyjny przez 6 miesięcy Escitilem, po czym gwałtownie pozbyłem się problemu i w ciągu 2 tygodni zszedłem z Escitilu (byłem na 15mg). Cała akcja schodzenia odbywała się pod wpływem dużych emocji i zakończyła się na początku stycznia. W trakcie kuracji escitilem miałem ogromny zjazd libido pod koniec, po odstawieniu bardzo się polepszyło, ale tak jakby z odbicia chyba, bo potem znów się pogorszyło. Teraz, jakoś pól roku od odstawienia jest już w miare stabilnie, ale mówie W MIARE. Jednoczesnie bardzo powoli schodze z trittico, w pewnym momencie byłem na 150mg teraz jestem juz na 25 mg. Schodze bardzo powoli, bo nawet przy zejsciu z 50 na 25 miałem kosmos z jelitami, mam refluks żołądkowo-przełykowy i jelito drażliwe. Około 5-6 dni skręcały mnie jelita tak że średnio szło spać (ale nospa 3x80mg redukowała ból o 80% powiedzmy).
Warto zaznaczyć, że problem, który miał mi pomóc przetrwać Escitil został rozwiązany, a źródło bezsenności po tych kilku latach również i dlatego świadomie schodzę z tych leków.

Problem:
Sytuacja na teraz wygląda natomiast tak, że o ile wcześniej moje zachwiania nastroju były zrozumiałe, to teraz już mnie bardzo rozpraszają i denerwują. Dzieje się tak, że w losowych momentach w ciągu dnia mam zjazd emocjonalny (taki 5-6 godzinny), robię się zasmucony, przywołują mi się jakieś przykre wspomnienia z przeszłości, niemalże zbieram się do płaczu. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nic się nie dzieje, i wszystko jest ok ogólnie i wkurwiają mnie te nawracające myśli, które psują mi dzień. (mam hydroxyzyne i benzo na takie sytuacje, ale nie biore, bo nie chce jeszcze wiecej zamieszania robic w neuroprzekaznikach)
Druga rzecz, to przewlekły brak motywacji, co mnie bardzo frustruje, bo nigdy nie miałem takich problemów, a nie chce wpadać w kolejne leki.

Czy ktoś z Was zmagał się z takimi problemami po odstawieniu antydepresantów? Doradzicie coś co robić? Chce już wrócić do normalności.

Pozdrawiam
  • 47 / 6 / 0
Jesteś pewny że to skutek escitalopramu a nie pokłosie wcześniejszych problemów?
  • 32 / 4 / 0
Ja mimo wszystko na takie akcje sprobowal bym moklobemidu. Mialem taki moment w zyciu i 150mg 2xdziennie pomoglo mi wyjsc. Plus jest taki ze sfery seksualnej nie rusza i w moim przypadku blyskawicznie uregulowal sen.
Świnia :świnia:
  • 3 / / 0
@niklodypq Głowy nie dam, że to nie tego wina. Myśli o sytuacji która doprowadziła mnie do brania ssri i sytuacji która spowodowała że nagle przestałem powracają od czasu do czasu. Ale wtedy wiem, że myślę o tych sytuacjach i ma prawo mi być źle itd. Chodzi o to, że poza tym, mam te zjazdy losowo, mogą być 2-3 razy w tygodniu, a mogą 4-5. Właśnie ostatnio miałem chyba z 5 więc tu napisałem.

Lekarzowi już nie chce w łapę dawać bo dostanę kolejny lek na leczenie objawów polekowych.
  • 3 / / 0
Update dla potomnych: te epizody smutku mijają z czasem, na dzień dzisiejszy jest to jeden na miesiąc a może nawet rzadziej. Dopiero niedawno, jakoś miesiąc temu, wróciło libido na satysfakcjonujący poziom i nastąpił powrót motywacji.

Do wszystkich zmagających się z ubokami odstawiennymi po ssri: objawy u mnie zniknęły, nie brałem w tym czasie nic psychotropowego, wytrwajcie a być może u Was też znikną całkowicie.

Bądźcie zdrowi
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.