Hipochondryk – objawy
Objawy u hipochondryków mogą się nasilać wtedy, gdy lekarz zachowuje się bardzo skrupulatnie szukając źródła i czynnika, który doprowadza do pojawienia się schorzenia, a także wtedy, kiedy problem chorego jest lekceważony. Zazwyczaj objawy nerwicy hipochondrycznej nasilają się wtedy, gdy pacjent usłyszy, że symuluje.
Objawy występujące u hipochondryków to między innymi:
Dolegliwości bólowe,
Poczucie, że jest się poważnie chorym,
Duże zainteresowanie funkcjonowaniem ciała,
Niepokój,
Lęk.
Hipochondryk odczuwa lęk i niepokój z racji rozwoju choroby, ale także cały czas ma świadomość, że jest chory. Bardzo często pacjenci odczuwają ogromny niepokój na samą myśl o poważnym schorzeniu, ale zawsze są przekonani, że na pewno to ich dotyczy choroba.
Hipochondrycy ze względu, że nie wiedzą co dokładnie im dolega, jaka poważna choroba ich zaatakowała domagają się spektrum badań diagnostycznych, które miałyby potwierdzić diagnozę, która staje się celem jego wszystkich działań.
Czasami lęk przed wystąpieniem choroby przybiera u hipochondryka postać fobii, np. przed zarażeniem wirusem HIV.
Faktem jest jednak, że dolegliwości bólowe u osób z nerwicą hipochondryczną występują. Jednak trwają one krótko i są zlokalizowane w różnych miejscach, czasami jest to ból w klatce piersiowej, a następnego dnia ból brzucha z lewej strony. Jednak dolegliwości bólowe nie mają żadnego związku z zaburzeniami pracy narządów. Hipochondryk gdy nie zna przyczyny, która wywołuje zaburzenia odczuwa jeszcze większe lęk – zaczyna wtedy np. wsłuchiwać się w prace swoje serca, obserwować ruchy jelit itp.
Hipochondryk – przyczyny
Przyczyny wystąpienia u pacjenta hipochondrii nie są do końca znane. Jedna z teorii mówi, że wpływ na to ma osobowość, a także przebieg dzieciństwa. Szczególnie narażone na to zaburzenie są osoby narcystyczne, a także egocentryczne.
A i jeszcze jedno pasuje, że jesteś kobietą. Lekarz pewnie nie wie, że w ogóle od alko ze stimamy kobiety dostają tego.
ps te zaburzenia neurologiczne to prawdopodobnie ze stresu i z ostro namieszanej gospodarki neuroprzekaznikowej w mozgu, zaburzylas niezle biochemie mozgu , przejdzie ale to potrwa :P masz nauczkę
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/8/8a7b2972-8ed7-402d-b72d-1994caf79feb/Trip.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250723%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250723T171602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=0eda97362e41e701c8e0ce62587c2d6373994e7b18769ffff8b8b7d5d39fc305)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/emblemat-kpp-gniezno.jpg)
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze
Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.