Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam, od 3 lat leczę się olanzapiną(w formie injekcji - zypadhera 300mg co 2 tygodnie - wyczytałem że to odpowiada 20mg olzy dziennie w tabletkach). Mam za sobą 3 pobyty w szpitalu psychiatrycznym. Pobytem kończyły się sytuacje mocno stresowe(rozpad związku, problemy na studiach). W przypadku pierwszych dwóch pobytów diagnoza: ostre wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne, 3 raz- schizofrenia. Po ostatniej hospitalizacji dochodziłem do siebie około pół roku. Po tym czasie objawy pozytywne przeminęły(miałem urojenia na tle religijnym, konkretnie - miałem poczucie że jestem Mesjaszem). Problem jest taki, że jestem całkowicie zobojętniały emocjonalnie, mam problemy w sytuacjach towarzyskich - nie potrafię się włączyć w rozmowę, nie biorąc leków tego nie było. Chciałbym zaryzykować i odstawić leki. Czy ktoś jest w stanie doradzić jak to zrobić? Po 3 latach zastrzyków pewnie się trochę tego w organizmie nagromadziło? Od lekarza ciężko jest coś się dowiedzieć - wizyty polegają głównie na przepisywaniu leku( lekarz przyjmuje 1,5 h w tym czasie ma przeciętnie 6-8 pacjentów). Obniżyły się moje zdolności poznawcze, jak olanzapina na to wpływa?
Bo nie wiem czy to przez leczenie czy objawy negatywne choroby?
  • 3421 / 1070 / 0
Depresja popsychotyczna? SNRI, jak się zapatrujesz na dodatkowe leczenie antydepresantem? Nie możesz przyjmować formy doustnej olanzapiny? Co prawda neuroleptyki atypowe jak olka mają korzystny wpływ na objawy negatywne, tyle w teorii. W praktyce, duża dobowa podaż olki może wywołać objawy podobne do negatywów.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 102 / 11 / 0
Raz zażywam, a raz nie. Stosuję bo ma dobrą komponentę nasenną. Z odstawieniem z dnia na dzień nie mam żadnych problemów. Chyba, że ktoś ma b. mocne jazdy. W końcu większość po to jă bierze. Ja tylko w celu zaśnięcia i odstawiam kiedy chcę.
Uwaga! Użytkownik elunei nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
No i co odstawil ktos ta zypadhere?? ile to trwa?
  • 1 / / 0
Ja biorę od 2 lat i wypłakała mnie z uczuć i emocji. Mam to samo. Nie czuje nic. A jak odstawiłeś lepiej się zrobiło?
  • 530 / 139 / 0
A masz możliwość po prostu zmienić lekarza, najlepiej pójść prywatnie, jeśli cię stać? Masz wtedy szansę normalnie porozmawiać o tym, że chces przejść na formę doustną, zmniejszyć dawki tego leku.
  • 46 / 4 / 0
Porzebuję pomocy schodzę z olanzapiny (rok brania po chorobie afektywnej dwubiegunowej) za 3 dni mam wziąć ostatnią tabletke ale zauważyłem że mam powiększone źrenice i jestem gadatliwy jak nigdy czy to przejdzie w ciągu 3-4 dni(wychwyt zwrotny itp czy dobrze kombinuję) problemów ze snem brak oprócz dzisiejszej nocy dodam że mam sesję i się stresuję(lekarski) czy mogło się to nałożyć wszystko mam wiele pytań jak ktos miał podobną sytuację proszę o kontakt priv.
drugs you should try %-D
  • 5 / / 0
Jestem w trakcie odstawiania olanzapiny. Przeszukałem internet i okazuje się, że nie jest to takie proste - na anglojęzycznych stronach mnóstwo jest informacji o efektach odstawiennych w razie nagłego odstawienia, typowo jest to bezsenność i dużo innych. Wyczytałem, że związane jest to z "zajęciem" receptora D2 przez olanzapinę.

Na olanzapinie w dawce 10-15 mg byłem prawie dwa lata, uboki jakie zauważyłem to spanie po 10-12h, wypranie z uczuć i emocji i ogólne zwarzywienie, stąd decyzja o odstawieniu.

Z dawki 15 mg zszedłem do 10 mg bezproblemowo. Następnie zmniejszyłem do 7,5 mg i zauważyłem znaczną poprawę funkcjonowania - sen 7-8h, powrót części emocji. Na 10 mg byłem 2 tyg., na 7,5 mg - 3 tyg. Dzisiaj schodzę do 5 mg na kolejne dwa tygodnie, następnie planuję 2,5 mg, w końcu 1,25 mg i 0. Na razie żadnych efektów odstawienia nie odczuwam.

Czy komuś z forumowiczów udało się odstawić olanzapinę? Jeśli tak, to jak wyglądało owo odstawienie? Najbardziej obawiam się bezsenności "z odbicia".
  • 8 / 2 / 0
Tak , z dawki 10 mg do zera natychmiastowo , faktycznie pobudzenie ostre po tym odstawieniu ale nawet przyjemne ( włączyłem sobie klomipraminę i zolpidem )
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.