Leki psychotropowe: wątek ogólny działu Miksy

Łączysz? Doradź!
patrz: Reguły działu i Spis treści

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Regulamin forum
 1. Staraj się określać połączenie jako pozytywne, bądź negatywne – bazując na doświadczeniu, uwzględniając czy miałeś dobry set&setting.
 2. Każda substancja się liczy, chyba że nie ogarniasz. Niewiadome ilości też należałoby podać.
 3. Nie doradzaj, jeśli to nie jest oczywiste. Łatwiej zapytać, aby dyskusja mogła nastać. To nie jest takie proste.
Posty: 57 Strona 1 z 6
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
 • 1 / / 0

Cześć Wam,

Zostałem zdiagnozowany z nerwicą.

Obecnie biorę tianeptynę 3 tabletki 3 razy dziennie. Pomaga mi to bardzo (standardowa dawka 1-1-1 nie działa). Ale nie niweluje to nerwicy w pełni.

Inny lek jaki mi pomagał to amisulpryd - 50mg raz dziennie rano. (Przestałem go brać bo trochę utyłem).

Tianeptyna w większych dawkach oraz amisulpryd w mniejszych dawkach - zwiększają dopaminę. To zwiększenie dopaminy zdaje mi się pomagać i mocno zmniejszać nerwicę.

Więc chciałbym dodać selegilinę - 5 lub 10 mg raz dziennie rano.

1. Czy mogę brać tianeptynę z selegiliną? Wiem, że MAOI nie powinny byc łączone z SSRI lub TCA, ale tianeptyna to SSRE (selective serotonin reuptake enhancer). Natomiast selegilina do 10mg to inhibitor MAO-B (działa tylko na dopaminę).
Czy mogę brać tianeptynę 3 tab 3 razy dziennie i selegilinę 1 tab (5-10 mg) raz dziennie rano, bez obawy o wystąpienie zespołu serotoninowego?

2. Jeżeli nie mogę łączyć tianeptyny z selegiliną, to czy mogę brać selegilinę wraz z amisulprydem? Amisulpryd 50mg rano i selegilina 5-10 mg rano.

Pozdrawiam i dziękuję.
Rejestracja: 2007
 • 3 / / 0

Czasem lubię poeksperymentować z psychotropami. Jednak do tej pory były to jedynie leki jednego rodzaju - diazepam, alprazolam, metadon itp. Od jakiegoś czasu mam jednak ochotę spróbować jakiegoś połączenia. Nie mam jednak zbytniej wiedzy na ten temat. Wiem tylko, że psychotropy z pewnych grup mogą działać na siebie antagonistycznie. Jakie to grupy i jakie zazwyczaj chętnie wrzucane substancje? Których leków lepiej ze sobą nie łączyć, żeby to nie był mój ostatni trip?

Uzależnieni od heroiny dostaną… heroinę

Rozdawanie heroiny uzależnionym od opiatów za darmo? Władze brytyjskich miast Glasgow i Middlesbrough w sierpniu zdecydowały o przedłużeniu programu pilotażowego o kolejny rok. I to wszystko przy poparciu lokalnej policji.

Wpływ środków psychedelicznych na sztukę naskalną udowodniony przez nowe odkrycie archeologiczne

Wykopaliska przeprowadzone w Kalifornii przez zespół archeologów z Uniwersytetu Centralnego Lancashire i Uniwersytetu z Southampton dostarczyły bezdyskusyjnych dowodów na wpływ środków psychedelicznych na prehistoryczną sztukę naskalną.
Rejestracja: 2012
 • 4823 / 248 / 0

metadon?

a w ogóle po co chcesz miksować uspokajacze, żeby szybciej zasnąć?
Rejestracja: 2010
 • 4671 / 804 / 32

Nie łącz benzodiazepin/barbituranów z alkoholem.
Rejestracja: 2014
 • 1789 / 462 / 0

...bo jeszcze się naćpasz, i co wtedy?*


*
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2015 przez NegatywneWibracje, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2012
 • 4823 / 248 / 0

kolega pytał raczej o leki i tutaj nie widzę sensu nic łączyć, może poza chęcią zerwanego filmu ewentualnie przedawkowania.
Rejestracja: 2014
 • 1789 / 462 / 0

Nie bądź taki małostkowy. "Psychotropy' to wszakże temat bardzo szeroki.
Rejestracja: 2012
 • 4823 / 248 / 0

Może co kto lubi, z lekami antydepresyjnymi praktycznie każdą benzodiazepinę czy neuroleptyk można sobie połączyć, ale to aż nazbyt oczywiste, a co do łykania razem alpry czy diazepamu z chlorprotiksenem lub kwetiapiną ścina z nóg w chuj. Nie wiem jakie tam może być inne pozytywne działanie, ciekawe co reszta napisze.
Rejestracja: 2007
 • 3 / / 0

To prawda, psychotropy to bardzo szeroki dział. Podkreślam - na farmakologii się nie znam, jednak faktycznie, wydaje mi się, że mieszanie ze sobą leków nasennych i uspokajających może jedynie sprawić, że szybciej urwie nam się film i na drugi dzień nawet nie będziemy pamiętać ewentualnych efektów. A co z mixami ze stabilizatorami nastroju?
Rejestracja: 2013
 • 37 / 2 / 0

Czy połączenie bupropionu z tianeptyna jest bezpieczne i czy ma jakis sens?
Posty: 57 Strona 1 z 6
Wróć do „Miksy”
Na czacie siedzi 1736 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: eseszo i 0 gości