Poza tym policja ma wiele spraw na głowie, czasami na złożenie zeznań czeka się kilka miesięcy. Sądzisz, że będą sobie zawracać głowę tobą? Policja ściga przestępców, ty nawet nie popełniłeś przestępstwa. Policja nie może od tak założyć podsłuch, trzeba mieć do tego solidne podstawy, na pewno nie są nimi puste samarki po "squnie" czy tam posiadanie/palenie legalnej substancji. Podobne tematy przewijają się dość często na tym forum i odpowiedź jest zawsze taka sama.
"Jak działa jamniczek"
benedykt pisze:Jeśli chodzi o telefon to raczej byli zainteresowani przejrzeniem jego zawartości (kontakty, smsy, maile, zdjęcia, etc...)
Weźmy np. "kontrolę osobistą" - policja może cię skontrolować tylko i wyłącznie na podstawie UZASADNIONEGO podejrzenia popełnienia przestępstwa. Ale jak wiadomo jest to kategoria na tyle ogólna, że zawsze można coś pod to podciągnąć. Typu dziwnie się zachowywał, szedł w kapturze itd.
DRM pisze: Jakie jest wasze zdanie, mogą mnie śledzić, podsłuchiwać ?
pokolenie Ł.K. pisze:Czyli mówisz tym, do czego nie mieli prawa, a nie to (IMEI) do czego prawo mają? Ewentulanie nie sprawdzali niczego i literalnie zabrali telefon po prostu po to, żeby DRM nigdzie nie dzwonił.benedykt pisze:Jeśli chodzi o telefon to raczej byli zainteresowani przejrzeniem jego zawartości (kontakty, smsy, maile, zdjęcia, etc...)
Analiza danych: Otwarcie legalnych sklepów z marihuaną powiązane ze spadkiem zgonów opioidowych
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Fatalna pomyłka - myślał, że to klienci i wręczył narkotyki nieumundurowanym policjantom
Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli klatki schodowej… sam podał funkcjonariuszowi woreczek z suszem roślinnym. Interwencja doprowadziła do zabezpieczenia większej ilości narkotyków.
Konopie i tytoń: niebezpieczne połączenie dla mózgu
Naukowcy z McGill University w Kanadzie odkryli, że używanie zarówno marihuany, jak i tytoniu, prowadzi do wyraźnych zmian w mózgu. Badania wskazują, że osoby korzystające z obu tych substancji częściej doświadczają depresji i lęku. Wyniki badań opublikowano w magazynie „Drug and Alcohol Dependence Reports”.
Publikacja: ręczny system do wykrywania MDMA
Komunikat Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie.