Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
  • 5 / / 0
Czesc,

W czerwcu jadłem hometa ok ~50mg. Pod koniec tripa zacząłem widzieć tęcze ( kolory czerwony,fioletowy,zielony jak pryzmat) wokół źródeł światła. Utrzymuje się to do dziś, nie mam tego każdego dnia, najczęściej gdy jestem zmęczony wieczorem. Czy to HPDD?
  • 766 / 134 / 6
Tak, mam identyczne skrzywienie percepcji. Jednakże w pewnej części bazuje ono na efekcie placebo, bo HPPD zwiększyło mi się nietylko od jedzenia psychodelików w ilościach prawie hurtowych, ale też od czytania relacji i publikacji na temat zaburzeń postrzegania. To, że od zmęczenia wzrok fiksuje to nic nowego, po paru dniach bez snu powinno Cię dopaść delirium na miarę atropiny %-D

Spróbuj eksperymentalnie antagonistów receptorów serotoninowych 5HT2a/c, u mnie zjedzenie hydroksyzyny czy prometazyny niweluje w pewnej mierze efekt szumu optycznego. Jestem ciekaw działania w przypadku innej osoby.
Harm reduction i rozsądek sposobami na to, drogi użytkowniku substancji psychoaktywnych, byś cieszył się pełnią efektów swych specyfików przez całe życie.

ZERO TOLERANCJI DLA TOLERANCJI!
  • 5 / / 0
Stosowałem prometazyne. Nie zauważyłem zmian. Pozostaje tylko czekać... Dzięki za odpowiedź.
  • 550 / 3 / 0
A ja na Twoim miejscu wybrałbym się do okulisty bo to może być objaw na przykład jaskry
Uwaga! Użytkownik AstralWalker nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 677 / 1 / 0
Mi niesamowicie rozbłyskują latarnie gdy patrze na nie z ciemniejszych miejsc i jestem ZACHWYCONY! Co tam jaskra, chętnie bym zdobył taki skill jak widzenie tęczy ciągle.
delikatny jestem na zwale.
  • 5 / / 0
AstralWalker pisze:
A ja na Twoim miejscu wybrałbym się do okulisty bo to może być objaw na przykład jaskry
Byłem na specjalistycznych badaniach, mierzono mi m.in ciśnienie w gałce ocznej pod kątem jaskry. Oczy mam zdrowe.
  • 550 / 3 / 0
W takim razie gratuluję posiadania efektownego hppd :D
Uwaga! Użytkownik AstralWalker nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 657 / 7 / 0
Tak, tak potwierdzam pryzmatyczne fleszbeki. Najczęściej przejawia się to fioletowymi błyskami w nieoczekiwanych momentach. Ja to nazywam siódmym zmysłem spider-mana. A moze kurwa to jest taki upgrade ze widzisz ultrafiolet?
Uwaga! Użytkownik Akodeen jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 373 / 150 / 0
Też to mam, źródła złotego światła mają wszystkie kolory tęczy rozłożone szeroko, natomiast te świecące zimnym światłem mają wokół siebie obwódkę cieńszą i fioletowo-niebieską. Bardzo lubię ten efekt ;-)
  • 92 / / 0
HPPD to świetna sprawa, to jakby być naćpanym psychodelikiem, ale tylko z efektami wizualnymi. Fajne, chociaż trochę mnie denerwują flashbacki... może jakbym miał więcej lat, więcej ćpał -> miał więcej wspomnień to byłoby lepiej... Hehe, to za kilka lat będzie fajnie :D:D.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
Artykuły
[img]
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.

Newsy
[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.

[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.