Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne lub dysocjacyjne.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Witam.

Pisze magisterke na temat psychodelikow i potrzebne mi materialy wszelakie. Bardziej zalezy mi na naukowych opracowaniach, systematyce, dzialaniu od strony biologicznej, rozpowszechnieniu tego w polsce itp niz na opisach tripow, czy innym filozoficznym belkocie. Jestem na bardzo wstepnym etapie zbierania materialow, wiec wszystko sie przyda. Jesli ktos moze polecic jakies ksiazki, filmy, artykuly itp, bede wdzieczny. Jesli dodatkowo ktos ma mozliwosc podania linkow do tych materialow (ebookow chociazby), to jeszcze lepiej. Oczywiscie preferuje materialy przetlumaczone na polski, ale z angielskim tez daje sobie rade.

Z gory dzieki.
  • 2814 / 14 / 0
Szukasz informacji wyłącznie o naturalnych psychodelikach?
Znasz http://scholar.duckduckgo.pl/ ? Wpisz gatunek po łacińsku + coś i szukasz związku jaki odpowiada za aktywność. Następnie związek + pharmacology i masz opisany mechanizm.
Przejrzyj także forum, zwłaszcza posty użytkowników derb i surveilled.
Uwaga! Użytkownik PCP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Sandomierz: Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia za 60g liści konopi?

Policjanci z Sandomierza zatrzymali 42-latka, u którego znaleźli amfetaminę i marihuanę. Prawdziwe „znalezisko” czekało jednak w ogrodzie. W krzewie tui policja odkryła 60 gramów suszu. Sprawa jest poważna, mężczyźnie grozi 10 lat. Jest tylko jeden problem: zdjęcie policyjne pokazuje coś, co bardziej przypomina liście lub herbatę konopną niż marihuanę.

[img]
Zapomniał o marihuanie ukrytej w drewnianym wychodku

Płońscy kryminalni nie spodziewali się znaleźć narkotyki w takim miejscu. 25-latek z gminy Glinojeck postanowił ukryć torbę z marihuaną w drewnianym wychodku za domem. Z czasem o swoim „składzie” zapomniał, ale pamięć odświeżyli mu funkcjonariusze, którzy przyjechali z niezapowiedzianą wizytą. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a wkrótce może usłyszeć kolejne.

[img]
Ekstrakty z konopi poprawiają funkcje poznawcze u chorych na Alzheimera – nowe badanie kliniczne

Według nowych danych z kontrolowanego placebo badania klinicznego, opublikowanego w „Journal of Alzheimer’s Disease”, długotrwałe stosowanie roślinnych ekstraktów kannabinoidowych poprawia funkcje poznawcze u pacjentów z demencją związaną z chorobą Alzheimera (AD).