uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 6 / / 0
:finger:
Witam, chciałem się podzielić ciekawostką. Mianowicie jestem w posiadaniu nieco podniszczonego egzemplarza Kalendarza Rolniczego z lat 40-tych (w tej chwili nie pamiętam dokładnie rocznika), w którym znajdujemy m.in. taki fascynujący artykuł tyczący uprawy konopii. Wprawdzie chodzi o konopie w użyciu przemysłowym, małooktanowe, ale pokazuje, jak mocno roślina była zakorzeniona w naszej gospodarce, rolnictwie, i nikt się nie krępował żeby zrobić zdjęcie biegnącej wesoło małej dziewczynki na tle stogu schnących roślin.
Ot taka ciekawostka, a zdjęcia myślę apetyczne (zresztą teksty o konopiach wdzięcznych za dawkę obornika również budzą uśmiech).
Pozdrawiam!!!

(artykuł odnosił się do lnu i konopii, zeskanowałem jedynie interesującą nas część)
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 0980211938
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 9843836418
[ external image ]
https://picasaweb.duckduckgo.com/napoleondi ... 2641084962
Uwaga! Użytkownik hsuh nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.