Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
Raz na jakiś czas biorę sobie 5g fetki, przeważnie jest normalna, fajna faza itp. Ale teraz była jakaś dziwna, jak ja dostałem wszystko grało. Ale po 2-3 dniach jak poleżała w szafce zmieniła swój zapach. Pachniała tak jakby lateksem(prezerwatywa, gumowa rękawiczka), chociaż kopała możliwe że jeszcze lepiej xD. Wie ktoś co mogło być tego przyczyną? Po kolejnych 2 dniach znów ma inny zapach, ale tym razem wraca do normalności.
shurnas pisze:Siemka wszystkim.
Raz na jakiś czas biorę sobie 5g fetki, przeważnie jest normalna, fajna faza itp. Ale teraz była jakaś dziwna, jak ja dostałem wszystko grało. Ale po 2-3 dniach jak poleżała w szafce zmieniła swój zapach. Pachniała tak jakby lateksem(prezerwatywa, gumowa rękawiczka), chociaż kopała możliwe że jeszcze lepiej xD. Wie ktoś co mogło być tego przyczyną? Po kolejnych 2 dniach znów ma inny zapach, ale tym razem wraca do normalności.
ja zauwazylem ze snieg nie lubi scisku, w jakis worakch czy cos, zawiajany w kulki, kule, sciskany,gnieciony czy cos ;) musi byc luzno w jakims duzym pakiecie albo nawet słoiku. temperatura jak najbardziej powoduje zmiane barwy na pomaranczowa a nawet brazowa. Zwykłe trzymanie sniegu w kieszeni powoduje wzrost jego temperatury do 37, no moze nawet 40 stopni C, co rowniez powoduje "rózne zmiany"
hehe zawsze mówiłem na to PRZEMIANY PROMIENIOTWORCZE
antoniomontana pisze:powinna byc przechowywana w chłodnym miejscu(nawet bardzo chłodnym)ale nie zimnym za bardzo. możliwe ze pod wpływem temperatury zmieniła kolor albo zapach,ale to moze byc spowodowane tym, czym ją zanieczyszczono.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/8/87626822-b1c4-4e63-9c03-4cab1bdabbad/IMG_5423%20kopiax.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250705%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250705T094402Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=0b60d4e5e2246649a627ac73680d4eadcd1b07ddad7fad9d19ff4ce4a15f51fe)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.