Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 568 • Strona 1 z 57
  • 4 / 1 / 0
Czesc,
kupilem wlasnie przez internet peruvianusa. Ma 45cm (sam trzon). Ze względu na wagę sprzedawca chcę go wysłać bez donicy i ziemi.
Czy ktoś orientuje się jaka donica będzie najlepsza dla tej wielkości kaktusa??? Czytalem, że najlepiej płaska, ale chciałbym wiedzieć konkretniej. Czy ktoś ma z tym doświadczenie???
Z meskalinowym pozdrowieniem,
Bartek
[Zamiast wywalać ten wątek, po prostu zmieniam jego nazwę ze względu na brak wątku tylko o uprawie przez co wszytko jej dotyczące znajduje się w wątku ogólnym - Zdechły Szczur]
Ostatnio zmieniony 24 września 2007 przez Zdechły Szczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik bartekpejotl nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 113 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: wolf74 »
Jeżeli planujesz uprawiać go jeszcze przez kilka lat to proponuję donicę minimum 10 L . Wkop go trochę głębiej niż był posadzony do tej pory . I napisz ile za niego dałeś ?
Uwaga! Użytkownik wolf74 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: bartekpejotl »
Kupilem go na Ebayu (niemieckim), zapłaciłem 6 Euro plus 7 Euro za przesyłkę czyli 13.
Jak go dostanę i się trochę zadomowi postaram się wrzucic jaką fotkę.
Pozdro
Uwaga! Użytkownik bartekpejotl nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 258 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: che »
Ciekawa stronka poświęcona Trichocereusom.
http://www.sacredcactus.com/index.htm
_____________________________
  • 17 / / 0
Nieprzeczytany post autor: sajcho »
dawno mnie nie bylo, w związku z tym iż posadziłem sobie troche trichocereusów, no powiedzmy, że pierwsza faza czyli kiełkowanie mają już za sobą, szkoda tylko że akurat zbliża się zima i zupełnie nie wiem co dalej, może ktoś mi doradzi?


zdjęcia w załączeniu do postu

[ external image ]
[ external image ]


pozdro
Uwaga! Użytkownik sajcho nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 414 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: Zdechły Szczur »
Spokojnie przeżyją. Ja takim młodym zimowania nie robiłem. Zwyczajnie podlewałem je i traktowałem tak jak wcześniej.
To nie bóg stworzył ludzi.
To ludzie stworzyli sobie boga.
  • 258 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: che »
Nasiona mogłeś wysiać wcześniej, te siewki wyglądają na 3 miesięczne.
Na czas zimy najlepiej rośliny doświetlać żarówką energooszczędną, lub świetlówką. Zimowanie nie wchodzi w grę. Ewentualnie na parapet, bez doświetlania, ale znacznie lepiej sobie poradzą doświetlane.
_____________________________
  • 78 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mootant »
Koniecznie doświetlaj. Wystarczy jedna świetlówka energooszczędna 20-24W. Zimne światło (6400K) będzie lepsze, ale inne też się nadają. Zimowanie jednorocznych siewek, nawet takich 4-centymetrowych zupełnie nie ma sensu. Jeżeli zdecydujesz się na doświetlanie, to staraj się utrzymywać dużą wilgotność powietrza a podłoże zwilżać po lekkim przeschnięciu. W takich warunkach na wiosnę możesz mieć nawet okazy po 4-5 centymetrów.
Uwaga! Użytkownik Mootant nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 424 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Adam Selene »
Zauważyłem wczoraj coś ciekawego.
Otóż moje biedne peruvianusy zmarły wskutek przedawkowania słońca już jakiś czas temu, ostatni padł gdzieś ze dwa miesiące temu. Pudełka z ziemią nie wywaliłem, stało sobie cały czas na półce. Wczorajszego dnia moja matka postanowiła wywalić ziemię i umyć pudełko, może się przyda i zauważyła, że....po ponad pół roku od siania wykiełkował nowy kaktus 8-(
Teraz pytanie: czy taki spóźniony kaktus ma jakieś szanse na przeżycie zimy?
Uwaga! Użytkownik Adam Selene nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2244 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: borrasca »
Jeśli ktoś napisze, że nie ma to co zrobisz? Wyrzucisz go? Daj mu szansę, skoro już wyrósł. :-)
Uwaga! Użytkownik borrasca jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 568 • Strona 1 z 57
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.