masz pewnie mniej niz 18 lat
Mam nasionka co prawda polak ale dobry, bo wiem ]
Krowie placki przy przekopywaniu ziemi - Do kupienia w ogrodniczym bez problemu susz lub granulat im więcej tym lepiej. - źródło azotu i mikroelementów- raczej bardzo ubogie w fosfor.- cena do 20 PLN za duży worek [ 20 l ?]
+ dolomit - dawka od pół szklanki do 1 całej na m2.[ cena zapasu na kilka sezonów z 5 pln]
-- opcjonalnie węglan wapnia : techniczny: kreda: itp.: nie zaleca się używania – wapna palonego
+ fosforowy od razu do ziemi. np: Superfosfat.[ nie znam cen: ]
+ - nie zaszkodzi sypnąć po garści na m2 azotanu amonu Azotanu potasu: lub wymieszanych razem...[ kilkanaście PLN za niewielkie worki]
Mieszasz wszystko z przekopaną ziemią: przekopujesz dodatkowo dla dobrego wymieszania [ im głębiej tym lepiej imo minimum z 25-30 cm. Czyli ”na szpadel”.]. Grabisz i lekko ubijasz.
I koniec: możesz nic więcej nie robić.
Nie zaszkodzi podczas wegu jednokrotnie podsypać azotanu potasu.[ z 10 pln za 5 kilo??/ / stosować- np: po połowie czerwca- przed połową lipca.- "dobrze robi" podczas wegu.- poza rolniczym w hyrtowniach ogrodiczych można dostać czda. Oraz spożywczy- ten ostatnie drożej..]
Potem możesz już nic nie robić.
Poszukaj starych wątków. Był w nich profesjonalny schemat przygotowania ziemi.
Dostępnych jest masę nawozów:
Saletrzak – mieszanka azotanu amonu i wapna lub dolomitu.
Mocznik – diamid kwasu węglowego / chyba nie zalecany/
Polifoska – czyli wszystko w jednym- np: - http://www.zchpolice.com/pl/produkty.php?id=44
/ można by go razem z krowia kupą wrzucić: zamiast kupować wiele różnych : ten + dolomit.. i masz w ziemi komplet składników/
różnie polifoski z tego co wiedze dają:
np. ta... POLIFOSKA 4 - NPK(MgS) 4:12:32:(2:9) wszystkiego po trochu..
czy to jest do dostanie w małych workach? A bo ja wiem: widzieć widziałem nie kupiłem nigdy.
Konopie bardzo źle rosną na ziemi ubogiej w azot: i podczas wegu. Jest to podstawa. // nie przesadzać- zbyt dużo opóźnić moze kwitnienie - tak czysto teoretycznie.. nie wspominajac o i nnych problemach..//
Ja bawiłem się głównie azotanem potasu/ azotanem amonu i superfosfatem [ ten nie z zakupu: a odsypany dawno temu z wielkiego nawozowego – miałem duży zapas... i chyba super fos.. szare granulki.. hmm...]+ oczywiście krowie placki i węglan wapnia techniczny syntetyczny. Bez wnikania w NPK. Często z dodatkiem kilkukrotnym azotanu potasu / jakoś zawsze miałem pełno saletry.. na składzie/
Ps: Może... Mączka kostna: ;P lub dodatki paszowe z maczki kostnej ;P To także niezły nawóz: ciekawe po ile i czy jest to dostępne./i gdzie??]??
W każdym razie wybór masz duży.. I na pewno jak trochę połazisz dostaniesz wszystko : i to raczej tanio.. w ilościach wystarczających na ”kilka” sezonów.
Jaki moge zastosować nawóz tak żeby było na cały sezon, żeby był tani i dostępny w sklepie ogrodniczym.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/a8f5e8e8-08c1-4353-8942-b90aa3682a4b/IMG_2675.jpeg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250919%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250919T184702Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=c0d3ece92322e22dd21e59a43649841ab51c68b16a7bf3b8b3bf954e216376e2)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/modulacja_aktywnosci_kory_przedczolowej_szczura.jpg)
Magiczne grzybki działają na mózg dłużej. Odkrycie pomoże w leczeniu depresji
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/wklegalize.png)
65% Amerykanów popiera legalizację marihuany na poziomie federalnym
Analiza sondażu Emerson College Polling (sierpień 2025).
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/bijemy_europejskie_rekordy.jpg)
Polska narkotykowym liderem Europy. Kwitną nielegalne laboratoria
Bijemy europejskie rekordy w produkcji narkotyków syntetycznych. W 2024 r. laboratoria opuściło kilkadziesiąt ton substancji. W 2025 ten problem jeszcze się pogłębił.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/dopalamy.jpg)
Rozpędza się nowa epidemia. Gwałtownie rośnie liczba zatruć
W 2024 r. liczba zatruć dopalaczami wzrosła aż o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2023 – alarmuje GIS. Po niebezpieczne substancje coraz częściej sięgają także dzieci.