Toksycznosc stymulantow (bk i amph)

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 26 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2017
  • 5388 / 897 / 2

Neurotoksyczne są wszystkie te substancje ale w przypadku mefedronu nie idzie to w parze ze zwiększeniem puli dopaminy.
Musiałbym się dokładniej wczytać bo tylko zerknąłem.

Tu pełna wersja.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6083857/

Ps nie czytaj wybiórczo jednej publikacji, ma to sens jak przejrzysz każda z nich.
Rejestracja: 2017
  • 5388 / 897 / 2

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Epidemia koronawirusa. Brytyjczycy mają bossa narkotykowego z objawami

Podejrzany o handel narkotykami Brytyjczyk Mark Rumble, postawił na nogi administrację więzienia, w którym się znalazł. Pod koniec stycznia w ramach ekstradycji, trafił do Wielkiej Brytanii z Tajlandii.
Rejestracja: 2019
  • 14 / 11 / 0

Ze względu na opisane przez @ledzeppelin2 doświadczenie efektów pozapiramidowych po efylonie, zarzucam linkiem do artykułu, z którym zetknęłam się jakiś czas temu, chcąc dokładniej zrozumieć wpływ stymulantów na motorykę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4403511/

Generalnie mowa o poważnych skutkach stosowania stymulantów dla układu ruchowego, z uwzględnieniem niekoniecznie odwracalnych efektów.
Fakt, nie jest to zjawisko szczególnie częste, ale widziałam artykuły i abstrakty z beta-ketonami w tytule w liczbie wskazującej na to, że stosunkowo łatwiej można sobie zafundować takie "atrakcje" za ich pomocą (niż, dajmy na to, przy stymulantach o dłuższej historii, włączając medyczne zastosowania).

Warto też przejrzeć
https://www.movementdisorders.org/MDS-F ... orders.pdf
zwłaszcza pod kątem leków (m.in. SSRI), które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów.
Rejestracja: 2017
  • 5388 / 897 / 2

Ukradzione z sąsiedniego forum. Autor user josiek.


https://www.researchgate.net/publicatio ... cathinones

Wszystkie związki hamowały transporter noradrenaliny przy submikromolowych stężeniach i transporter dopaminy przy niskich stężeniach mikromolarnych. Selektywność związków do hamowania dopaminy w stosunku do transportera serotoniny zmniejszała się wraz ze wzrostem wielkości para-podstawnika, powodując silne hamowanie wychwytu serotoniny przez fluorowcowane pochodne.

Wszystkie substancje eksploatowały komórkową zawartość ATP (dop. baterie w naszych komórkach) nawet w niższych stężeniach do (0,25–2 mM) przy czym utrata integralności błony komórkowej następuje od (≥0,5 mM), co sugeruje toksyczność mitochondrialną.
amfetamina i 4-chlorometakatyn dodatkowo zaburzały mitochondrialny łańcuch oddechowy, co potwierdza toksyczność mitochondriów. Zaobserwowano następujący porządek rang toksyczności dla para-podstawników: chlorek> fluorek> wodór. Podsumowując, para-halogenowanie stymulantów zwiększa ryzyko neurotoksyczności serotoninergicznej.
Ponadto, para-halogenowanie może zwiększać toksyczność wątrobową, w której pośredniczą upośledzenie mitochondriów u podatnych użytkowników

%-D
Rejestracja: 2016
  • 2634 / 458 / 3

@DuchPL
Ale że chcesz, żeby stteet porównywał tutaj bk do wódki, czy jak?
To nie jest temat o toksyczności alkoholu, tylko stymulantów, i nie widzę sensu dywagowania tutaj nad alkoholem. Masz okazję do założenia własnego wątku:)
Nota bene z tego co widzę posty nie zostały usunięte, tylko przeniesione do knajpy, jaki jest problem?
I jakie RODO? Udostępnianie publicznych badań to nie łamanie RODO, zresztą wrzucanie tych z prawami autorskimi też nie.
No i - co błazeńskiego jest w publikowaniu badań w dyskusji?
Rejestracja: 2012
  • 862 / 133 / 1

Ja tu widzę solidarność - spoko - fajne zachowanie - ale chyba nie rozumiesz w tym momencie sensu istnienia forum.

O Vódce o której wspominasz - odpisałem dopiero po "docince" jednego z uzytkowników, który chciał abym zapodal ( po tym co napisałem ) jakiś legalny depresant... a chyba lepszego na naszej planecie nie ma - od alkohol spożywczy.

Na forum się rozmawia z tego co mi wiadomo, a uczestniczę w rozmowach na nie jednym...
więc skoro jest to pewny temat - to go rozwijam o pewne wątki NAWIĄZUJĄC DO GŁÓWNEGO - no chyba na tym polega rozmowa a nie na:

zarzucenie karmą
i przyznaniu moderowi uznania za to co napisał , a raczej w większości skopiował dodając swoje 3 grosze...

no bez jaj w tym momencie można zanegować każdą wypowiedź na tym forum - bo wystarczy w temacie amfetaminy napisać, że kofeina podbija działanie - przecież nie piszę o amfetaminie strikte mniej więcej tak brzmi to - serio teraz chcesz się czepić tej vódki? która swoją drogą była bardzo dobrym i nie poruszonym przykładem neurotoksyczności - ponieważ można mieć z nią styczność legalnie i to przez wiele lat.

Mnie interesuje bardzo misja jaką ostatnmi czasy tworzy Sttet ... jego - i chyba nie tylko jego boli to, że zapodaję pewne rady, które mogą uchronić bądź calkowicie zniwelować efekty negatywne, o których pisze! Jakby na to nie spojrzeć moje przećpanie dziś powinno się objawiać wszystkimi znanymi chorobami układu nerwowego, poznawczego - i to jest KOLEGO na temat! w końcu on pisze o neurotoksyczności... a ja piszę o jej ew. niwelowaniu - to jest bardzo na temat zwł. na forum takie jak to.
Steet ma jeszcze jedną obronę - czas ( jakby 10 lat to było mało ale spoko ) ... ja trochę żartobliwie aczkolwiek całkiem serio piszę o pizzy z żabki, że potrafi mi bardziej dzień zniszczyć niż jakikolwiek zjazd po BK ( których raczej ostatnimi czasy ba od kilku dobrych lat nie miewam z uwagi na wiedzę, która się dzielę ) ale to przeciez nie istotne jest - wg. mnie jest to K/../A bardzo istotne! bo może pewne "rady" uchronią ludzi przed neurotoksycznością, o której tak pisze Steet? ale w tym momencie gęba jest zamykana, posty trafiają gdzie trafiają i krąg się zamyka. Narkotyki są be i koniec!

Wprowadzanie ludzi w błąd z tego co mi wiadomo - jest nie zgodne z regulaminem - to w końcu jak jest?
Rejestracja: 2019
  • 86 / 6 / 0

Ja ostatnio po zapiekance z żabki miałem dzień z kiblem :D Serio coś w tym jest.
To ja Wam podsumuję toksyczność, jaka dla mnie jest:

31 dni (z 4 dniami przerwy nie pod rząd, ale i tak chodziłem narąbany cały dzień, bo mnie trzymało) chlania
=
11 dni mefienia
=
9 dni na tym, co było w 2010 legal po wejściu delegala mefa (bufedron itp.)
=
5 dni amfowania
=
3 dni MDPV
=
2 dni benzydaminowania

To z mojego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2019 przez fearnoevil, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2017
  • 5388 / 897 / 2

20 listopada 2019DuchPL pisze:
Wprowadzanie ludzi w błąd z tego co mi wiadomo - jest nie zgodne z regulaminem - to w końcu jak jest?
Ja już swoje tłumaczyłem 560razy ale do Ciebie nie trafia!!
Ten temat dotyczy toksyczności beta ketonow i amfetamin i na nim się skupia.

Raz już go wyczyściłem a kolejny ruch pozostawiam innym moderatorom czy Twoje posty są w temacie czy nie.
Dalszy spam będzie karany warnem.

Tyle ode mnie.

Ps o tym, że zjazd ma niewiele wspólnego z toksycznością też już pisaliśmy o tym, że kofeina, nikotyna podbijają toksyczność też.
I o wielu innych rzeczach o których wspominasz.
Tu masz tytuł i jego się trzymamy.

Sól toksycznosciinnych substancji czy mixow możesz założyć inny temat.
Nie ma problemu.
Rejestracja: 2019
  • 311 / 26 / 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2012
  • 862 / 133 / 1

20 listopada 2019Stteetart pisze:

Ps o tym, że zjazd ma niewiele wspólnego z toksycznością też już pisaliśmy o tym, że kofeina, nikotyna podbijają toksyczność też.
Wprowadzasz ludzi w błąd ( nie pierwszy raz ) . Jeżeli COŚ chcesz powiedzieć jako swoją tezę - to ją sprecyzuj.

Z mich informacji, z informacji wszech obecnych w internecie oraz książkach naukowych
- zjazd to efekt toksyczności ( głównie metabolitów nie tylko pobudzenia psycho-ruchowego)"wielu" substancji ( w zależności jaka znalazła się w naszym organizmie ) i de facto - nie jest skutkiem ubocznym ( chociaż może być tak rozumiany ) a "walką" organizmu z wydaleniem TOKSYCZNEJ substancji oraz przywróceniem Homeostazy ( głównie dynamicznej ) organizmu.

Można go też rozumieć jako "skutek uboczny" działania narkotyku - jednakże jak już wiele razy wspominałem - w tej kwestii da się przeciwdziałać, aczkolwiek trzeba by było na ten temat porozmawiać. Są tematy tu na HP do tego stworzone mam tego świadomość.

Jednakże likwidowanie "dziury w drodze" ...wodą ... pokarze tylko, że dziury na drodze nie ma - nie lepiej zbudować drogę w taki sposób aby dziury nie powstawały? Lub jak się już takowa pojawi, zapodać na nią odpowiednio silna łatę, która im mniej jest widoczna/odczuwalna - tym lepiej... ?

Chcę przez to powiedzieć, że jeżeli coś jest neurotoksyczne - to jest i to nie podlega wątpliwości - natomiast są sposoby na przeciwdziałanie tej przypadłości WIELU narkotyków i NIEnarkotyków ( bo do tego wora nie zostały wrzucone ). Ze skutkami możliwymi do "zbicia" nawet do 100%. Gdzie można żyć bez widocznych objawów i skutków ubocznych przez wiele lat... a z pewnością "łykać" swoje ulubione narkotyki bez uszczerbku na zdrowiu, gdzie wiele osób o tym zapomina, ładując w siebie TOKSYCZNE substancje - bez osłonek dla organizmu.

pozdro and peace
Posty: 26 Strona 2 z 3
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 797 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości