Toksycznosc stymulantow (bk i amph)

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
  • 4958 / 789 / 2

Neurotoksyczne są wszystkie te substancje ale w przypadku mefedronu nie idzie to w parze ze zwiększeniem puli dopaminy.
Musiałbym się dokładniej wczytać bo tylko zerknąłem.

Tu pełna wersja.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6083857/

Ps nie czytaj wybiórczo jednej publikacji, ma to sens jak przejrzysz każda z nich.
  • 4958 / 789 / 2

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Marihuana lecznicza we Francji: eksperyment z udziałem 3 tys. chorych we Francji

Zgromadzenie Narodowe dało zielone światło dla eksperymentalnego użycia marihuany w celach leczniczych. Eksperyment ma potrwać dwa lata i obejmie 3 tys. chorych.
  • 10 / 6 / 0

Ze względu na opisane przez @ledzeppelin2 doświadczenie efektów pozapiramidowych po efylonie, zarzucam linkiem do artykułu, z którym zetknęłam się jakiś czas temu, chcąc dokładniej zrozumieć wpływ stymulantów na motorykę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4403511/

Generalnie mowa o poważnych skutkach stosowania stymulantów dla układu ruchowego, z uwzględnieniem niekoniecznie odwracalnych efektów.
Fakt, nie jest to zjawisko szczególnie częste, ale widziałam artykuły i abstrakty z beta-ketonami w tytule w liczbie wskazującej na to, że stosunkowo łatwiej można sobie zafundować takie "atrakcje" za ich pomocą (niż, dajmy na to, przy stymulantach o dłuższej historii, włączając medyczne zastosowania).

Warto też przejrzeć
https://www.movementdisorders.org/MDS-F ... orders.pdf
zwłaszcza pod kątem leków (m.in. SSRI), które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia takich problemów.
  • 4958 / 789 / 2

Ukradzione z sąsiedniego forum. Autor user josiek.

https://www.researchgate.net/publicatio ... cathinones

Wszystkie związki hamowały transporter noradrenaliny przy submikromolowych stężeniach i transporter dopaminy przy niskich stężeniach mikromolarnych. Selektywność związków do hamowania dopaminy w stosunku do transportera serotoniny zmniejszała się wraz ze wzrostem wielkości para-podstawnika, powodując silne hamowanie wychwytu serotoniny przez fluorowcowane pochodne.

Wszystkie substancje eksploatowały komórkową zawartość ATP (dop. baterie w naszych komórkach) nawet w niższych stężeniach do (0,25–2 mM) przy czym utrata integralności błony komórkowej następuje od (≥0,5 mM), co sugeruje toksyczność mitochondrialną.
amfetamina i 4-chlorometakatyn dodatkowo zaburzały mitochondrialny łańcuch oddechowy, co potwierdza toksyczność mitochondriów. Zaobserwowano następujący porządek rang toksyczności dla para-podstawników: chlorek> fluorek> wodór. Podsumowując, para-halogenowanie stymulantów zwiększa ryzyko neurotoksyczności serotoninergicznej.
Ponadto, para-halogenowanie może zwiększać toksyczność wątrobową, w której pośredniczą upośledzenie mitochondriów u podatnych użytkowników

%-D
  • 2435 / 402 / 3

@DuchPL
Ale że chcesz, żeby stteet porównywał tutaj bk do wódki, czy jak?
To nie jest temat o toksyczności alkoholu, tylko stymulantów, i nie widzę sensu dywagowania tutaj nad alkoholem. Masz okazję do założenia własnego wątku:)
Nota bene z tego co widzę posty nie zostały usunięte, tylko przeniesione do knajpy, jaki jest problem?
I jakie RODO? Udostępnianie publicznych badań to nie łamanie RODO, zresztą wrzucanie tych z prawami autorskimi też nie.
No i - co błazeńskiego jest w publikowaniu badań w dyskusji?
  • 749 / 92 / 1

Ja tu widzę solidarność - spoko - fajne zachowanie - ale chyba nie rozumiesz w tym momencie sensu istnienia forum.

O Vódce o której wspominasz - odpisałem dopiero po "docince" jednego z uzytkowników, który chciał abym zapodal ( po tym co napisałem ) jakiś legalny depresant... a chyba lepszego na naszej planecie nie ma - od alkohol spożywczy.

Na forum się rozmawia z tego co mi wiadomo, a uczestniczę w rozmowach na nie jednym...
więc skoro jest to pewny temat - to go rozwijam o pewne wątki NAWIĄZUJĄC DO GŁÓWNEGO - no chyba na tym polega rozmowa a nie na:

zarzucenie karmą
i przyznaniu moderowi uznania za to co napisał , a raczej w większości skopiował dodając swoje 3 grosze...

no bez jaj w tym momencie można zanegować każdą wypowiedź na tym forum - bo wystarczy w temacie amfetaminy napisać, że kofeina podbija działanie - przecież nie piszę o amfetaminie strikte mniej więcej tak brzmi to - serio teraz chcesz się czepić tej vódki? która swoją drogą była bardzo dobrym i nie poruszonym przykładem neurotoksyczności - ponieważ można mieć z nią styczność legalnie i to przez wiele lat.

Mnie interesuje bardzo misja jaką ostatnmi czasy tworzy Sttet ... jego - i chyba nie tylko jego boli to, że zapodaję pewne rady, które mogą uchronić bądź calkowicie zniwelować efekty negatywne, o których pisze! Jakby na to nie spojrzeć moje przećpanie dziś powinno się objawiać wszystkimi znanymi chorobami układu nerwowego, poznawczego - i to jest KOLEGO na temat! w końcu on pisze o neurotoksyczności... a ja piszę o jej ew. niwelowaniu - to jest bardzo na temat zwł. na forum takie jak to.
Steet ma jeszcze jedną obronę - czas ( jakby 10 lat to było mało ale spoko ) ... ja trochę żartobliwie aczkolwiek całkiem serio piszę o pizzy z żabki, że potrafi mi bardziej dzień zniszczyć niż jakikolwiek zjazd po BK ( których raczej ostatnimi czasy ba od kilku dobrych lat nie miewam z uwagi na wiedzę, która się dzielę ) ale to przeciez nie istotne jest - wg. mnie jest to K/../A bardzo istotne! bo może pewne "rady" uchronią ludzi przed neurotoksycznością, o której tak pisze Steet? ale w tym momencie gęba jest zamykana, posty trafiają gdzie trafiają i krąg się zamyka. Narkotyki są be i koniec!

Wprowadzanie ludzi w błąd z tego co mi wiadomo - jest nie zgodne z regulaminem - to w końcu jak jest?
Użytkownik nieaktywny
  • 43 / 3 / 0

Ja ostatnio po zapiekance z żabki miałem dzień z kiblem :D Serio coś w tym jest.
To ja Wam podsumuję toksyczność, jaka dla mnie jest:

31 dni (z 4 dniami przerwy nie pod rząd, ale i tak chodziłem narąbany cały dzień, bo mnie trzymało) chlania
=
11 dni mefienia
=
9 dni na tym, co było w 2010 legal po wejściu delegala mefa (bufedron itp.)
=
5 dni amfowania
=
3 dni MDPV
=
2 dni benzydaminowania

To z mojego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2019 przez fearnoevil, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 4958 / 789 / 2

20 listopada 2019DuchPL pisze:
Wprowadzanie ludzi w błąd z tego co mi wiadomo - jest nie zgodne z regulaminem - to w końcu jak jest?
Ja już swoje tłumaczyłem 560razy ale do Ciebie nie trafia!!
Ten temat dotyczy toksyczności beta ketonow i amfetamin i na nim się skupia.

Raz już go wyczyściłem a kolejny ruch pozostawiam innym moderatorom czy Twoje posty są w temacie czy nie.
Dalszy spam będzie karany warnem.

Tyle ode mnie.

Ps o tym, że zjazd ma niewiele wspólnego z toksycznością też już pisaliśmy o tym, że kofeina, nikotyna podbijają toksyczność też.
I o wielu innych rzeczach o których wspominasz.
Tu masz tytuł i jego się trzymamy.

Sól toksycznosciinnych substancji czy mixow możesz założyć inny temat.
Nie ma problemu.
  • 176 / 14 / 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 749 / 92 / 1

20 listopada 2019Stteetart pisze:

Ps o tym, że zjazd ma niewiele wspólnego z toksycznością też już pisaliśmy o tym, że kofeina, nikotyna podbijają toksyczność też.
Wprowadzasz ludzi w błąd ( nie pierwszy raz ) . Jeżeli COŚ chcesz powiedzieć jako swoją tezę - to ją sprecyzuj.

Z mich informacji, z informacji wszech obecnych w internecie oraz książkach naukowych
- zjazd to efekt toksyczności ( głównie metabolitów nie tylko pobudzenia psycho-ruchowego)"wielu" substancji ( w zależności jaka znalazła się w naszym organizmie ) i de facto - nie jest skutkiem ubocznym ( chociaż może być tak rozumiany ) a "walką" organizmu z wydaleniem TOKSYCZNEJ substancji oraz przywróceniem Homeostazy ( głównie dynamicznej ) organizmu.

Można go też rozumieć jako "skutek uboczny" działania narkotyku - jednakże jak już wiele razy wspominałem - w tej kwestii da się przeciwdziałać, aczkolwiek trzeba by było na ten temat porozmawiać. Są tematy tu na HP do tego stworzone mam tego świadomość.

Jednakże likwidowanie "dziury w drodze" ...wodą ... pokarze tylko, że dziury na drodze nie ma - nie lepiej zbudować drogę w taki sposób aby dziury nie powstawały? Lub jak się już takowa pojawi, zapodać na nią odpowiednio silna łatę, która im mniej jest widoczna/odczuwalna - tym lepiej... ?

Chcę przez to powiedzieć, że jeżeli coś jest neurotoksyczne - to jest i to nie podlega wątpliwości - natomiast są sposoby na przeciwdziałanie tej przypadłości WIELU narkotyków i NIEnarkotyków ( bo do tego wora nie zostały wrzucone ). Ze skutkami możliwymi do "zbicia" nawet do 100%. Gdzie można żyć bez widocznych objawów i skutków ubocznych przez wiele lat... a z pewnością "łykać" swoje ulubione narkotyki bez uszczerbku na zdrowiu, gdzie wiele osób o tym zapomina, ładując w siebie TOKSYCZNE substancje - bez osłonek dla organizmu.

pozdro and peace
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 125 uczestników Wejdź na czata