Testy krwi a RC i prowadzenie pojazdów

Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 178a Kodeksu Karnego.

Moderator: Prawo

Posty: 52 Strona 5 z 6
Rejestracja: 2017
  • 7 / / 0


Wyczytałem gdzieś, że każda sprawa podejrzenia pod wpływem musi być rozpatrywana indywidualnie, w tym też stwierdzenie czy był ktoś pod wpływem czy po użyciu.

Ciekawi mnie czy jak wyjdzie duże stężenie we krwi, a lekarz nie stwierdził u mnie dziwnego zachowania, na komendzie też nikt nie miał zastrzeżeń, to czy można walczyć w ten sposób?

Edit: Jeszcze jedno. Czy ma znaczenie czas od zażycia środka do momentu pobrania krwi? U mnie było to kilka godzin--prawie 10 od zażycia do pobrania.
Rejestracja: 2012
  • 827 / 142 / 0


[mention]smardz[/mention]
Twoje zachowanie nie ma nic do rzeczy, to nie USA. Liczy się to co znajdzie lab. Są ludzie, którzy mając 1.5promila wydają się trzeźwi. Ich sędzią jest alkomat, nie opinia policjanta.
Fakt, że pobrali Ci krew 10godzin później też nie działa na Twoją korzyść, stężenie maleje z czasem. Chyba, że udowodnisz że opierdoliłeś coś po zatrzymaniu żeby uspokoić skołatane nerwy. %-D

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Sejm wymierza cios w dopalacze

Parlament ma przyjąć "nowatorskie" przepisy, w zamierzeniu eliminujące sklepy z substancjami psychoaktywnymi z ulic polskich miast.
Rejestracja: 2017
  • 7 / / 0


[mention]jabolman[/mention]
mówienie, że zażyło się dzień wcześniej pewnie nie ma sensu? Mam chorobę tarczycy i spowolniony metabolizm, ale tu już pewnie papuga musi być, żeby przeszło.

Drugie rozwiązanie ma większy sens, ale skoro złożyłem już wyjaśnienia, że nic nie brałem to raczej marny to może mieć skutek?
Rejestracja: 2017
  • 105 / 17 / 0


@smardz, a jedna kwestia - kluczyki były w stacyjce, to napisałeś - a silnik włączony? sprawdzali czy ciepły czy zimny, bo do 178a musisz prowadzić (chyba, że tak poszło na notatkę, że widzieli Cię jak jedziesz itp., ale to też jest do rozpracowania)
Rejestracja: 2017
  • 124 / 11 / 0


Ogólnie to zawsze jak się jedzie pod wpływem prochów to jest ryzyko, że pierdolną na testy.

Znam gościa co jechał, wszystko normalnie itd, kontrola i milicjanty rozpoznały w nim typa co to tam go kiedyś przesłuchiwali (chodziło o jakies piardy - dosłownie). Psy bardzo młode (para - ona i on), i widać, że chcieli mieć wykazywalność - od razu przeszukanie osobiste i samochodu. Stwierdzili, że kierowca niewyraźny (chuja prawda) to na komisariat i testy na slinę. Jeden test - nic, tzn ani pozytywny, ani negatywny. Drugi to samo - brak reakcji. Pies zmasakrował ryj dla typa, bo na instukcji było napisane, żeby pobrać ślinę z KAŻDEJ powierzchni wewnętrznej jamy ustnej i ten rył mu tym testerem przez parę minut po całej mordzie. Jebany cep, jakby nie rozumiał ze chodzi ogólnie o ślinę. W końcu odwieźli gościa na miesce gdzie stał samochód i do widzenia.

Jak komuś zależy na prawku to nigdy nie należy jeździć pod wpływem, bo raz się uda a raz może się nie udać, a najgorzej mają ci co cały czas smażą MJ - to jest wtedy taka lipa, że nawet jak się nie paliło danego dnia to i tak wykarze.
Rejestracja: 2014
  • 17 / / 0


[mention]smardz[/mention] jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć zapraszam priv. Ostatnio mnie nie było na forum ale mogę ci coś podpowiedzieć. Ogólnie mnie zatrzymali w 2014 roku a teraz są całkowicie inne przepisy odnośnie nietrzeźwych kierowców.

Ja cztery lata temu źle zrobiłem i dziś wiem, że jak jeździć samochodem to tylko na trzeźwo. Pozdrawiam
Rejestracja: 2017
  • 201 / 62 / 0


Mnie złapali 3 miesiące temu, myśleli żem pijany a byłem upierdolony gieblem. Na testach nic nie wyszło xd Miałem testy krwi i śliny.
sprężynka, czasem trzeba mocnego impulsu żeby dotarło do łba .
Rejestracja: 2017
  • 95 / 12 / 0


Kumpel miał testy krwi po którejś amph fluorowanej ok. 8h (mniej więcej, był na dołku bez zegarka) od zażycia i wyszły śladowe ilości. Czyt. na drugiej próbce kontrolnej (bo zwykle biorą dwie) musiało być czysto. Także wszystko zależy od metabolizmu i kondycji organizmu.
Rejestracja: 2014
  • 17 / / 0


Masz racje wszystko zależy od organizmu. Po 8h od zażycia normalny biegły powinien stwierdzić, że byłeś po zażyciu a nie pod wpływem substancji i nie miało to dużego wpływu na jazdę autem. Mnie zatrzymali jak byłem pół godziny po zjedzeniu dużej grudy i w dłuższym ciągu. Mógłbym wrzucić zdjęcia ekspertyz biegłych ale nie wiem czy regulamin na to pozwala. Komuś może pomóc.
Rejestracja: 2018
  • 39 / 4 / 0


08 stycznia 2018Sprężynka pisze:
Masz racje wszystko zależy od organizmu. Po 8h od zażycia normalny biegły powinien stwierdzić, że byłeś po zażyciu a nie pod wpływem substancji i nie miało to dużego wpływu na jazdę autem. Mnie zatrzymali jak byłem pół godziny po zjedzeniu dużej grudy i w dłuższym ciągu. Mógłbym wrzucić zdjęcia ekspertyz biegłych ale nie wiem czy regulamin na to pozwala. Komuś może pomóc.
Masz rację, że wszystko zależy od organizmu(metabolizmu)
Miałam wczoraj wpadkę. Tzn. zatrzymali mnie do kontroli i kazali dmuchnąć. Wyszło 0,16 w wydychanym powietrzu. Nie sądziłam, że po upływie tylu godzin, może coś jeszcze wyskoczyć. Wypiłam po 7piw z koleżanką. Badanie odbyło się po godzinie 14ej dnia następnego. Proszę nie moralizować, ponieważ bardzo to przeżywam. Proszę osoby, które były w podobnej sytuacji, o opisanie swojego przypadku. Tzn. ile miały promili i jakie poniosły konsekwencje z tego tytułu? Byłam wcześniej karana z innego paragrafu(kradzież)
Posty: 52 Strona 5 z 6
Wróć do „Zarzut prowadzenia pod wpływem”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości