Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 9 z 9
  • 235 / 26 / 0
400mg tauryny jest w małej puszcze redbula. Tauryna (i glicyna też) nie posiadają form "L-tauryna" i "D-tauryna", po prostu tauryna to tauryna:)
  • 1 / / 0
Ja także na początku swojej przygody z tauryną miałem wahania nastrojów i samopoczucia. Miałem źle dobraną dawkę. Po wizycie u odpowiedniego specjalisty wszystko się zmieniło. Tauryna jest aminokwasem , która wpływa na wiele aspektów w organizmie człowieka i mimo wszystko warto ją stosować. Zacytuję słowa specjalisty w tej dziedzinie:

"I tak suplementację tauryną powinny rozważyć osoby:

- pozostające na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, bo te diety narażają na niedobory tauryny,
- chore na choroby wątroby, nerek, nowotwory i cukrzycę – ich organizmy mogą nie wytwarzać odpowiednich ilości tauryny,
- bardzo aktywnie żyjące, starsze i w podeszłym wieku – wskutek nadmiernej eksploatacji ciała i / lub jego starzenia się własna produkcja tauryny może nie zaspokajać w pełni zapotrzebowania na ten aminokwas,
-osoby, którym nadmiernie wypadają włosy."

źródło https://sklepzsuplementami.com.pl/taury ... -taurynie/
  • 454 / 39 / 0
Czy tauryna rozpuszcza sie w nosie? Chcialem cos nią przezenić tylko sie boj ze nie rozpusci sie w nosie, a 90% jakosc amph to nieco za mocno solo i moze zabic
  • 8953 / 1735 / 2
08 maja 2018wnc1964 pisze:
.

Natomiast tauryna w wielu badaniach okazała się równa skuteczności placebo, niekiedy jest odczuwalne działanie jak jest miksowana z kofeiną w rzeczywistości działa kofeina.
Wiem gigantyczny odkop - przytocz te badania.
Sądzę, że po ich publikacji trzeba będzie zmienić podręczniki...
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 388 / 94 / 2
U mnie tauryna w zauważalny sposób oddziałuje na układ GABA. Zmniejszenie myślotoku, odprężenie, spowolnienie. Ale jednocześnie chyba obniża poziom serotoniny i nawet gdzieś o tym czytałem. Przy większych ilościach miałem też problemy z zapadnięciem w sen. A zatem - redukcja napięcia nerwowego, ale kosztem nieznacznie gorszego nastroju u osób leczących się na depresję.
Tauryna odtruwa też wątrobę i pomaga leczyć kaca:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/4563760.stm
!מרנא תא
  • 7 / / 0
Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania tauryny przez dłuższą ilość czasu dzień w dzień, np. przez rok? Dawki dzienne +/- 15g
  • 235 / 26 / 0
Wpływ suplementacji Tauryny na szumy uszne i dyskryminację słuchową w modelu zwierzęcym [The effect of supplemental dietary Taurine on Tinnitus and auditory discrimination in an animal model] https://www.sciencedirect.com/science/a ... 5510003862
  • 8 / 6 / 0
Jak dla mnie bardzo spoko substancja. Tania i działa bardzo fajnie. Mnie kawa zazwyczaj klepie super więc nie mam potrzeby podbijania tego jeszcze tauryną ale bardzo lubię sobie wypić 3 g przed biegiem wieczornym gdy już nie czuć kofeiny wypitej danego dnia a chcę sobie zafundować lekki boost nastroju i sił :)
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 9 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Nowe substancje na liście narkotykowej - projekt trafił do opiniowania

Szybkie tempo pojawiania się na rynku nowych narkotyków, które są coraz częściej substancjami o ostrej toksyczności, oraz ich łatwa dostępność w internecie - to główne powody, dla których zaistniała konieczność uzupełnienia listy substancji psychoaktywnych i nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Projekt trafił właśnie do opiniowania.

[img]
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu

Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.

[img]
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe

W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.