Szafran (Crocus L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 37 Strona 3 z 4
Rejestracja: 2018
  • 56 / 13 / 0

Coś wiadomo na temat możliwych interakcji w połączeniu z selgeliną , ewentualnie Moklobemid ?Trochę mało info na necie a widzę ze odrobina selgeliny daje mi puki co niezłego kopa motywacyjnego , natomiast szafran delikatnie łagodził objawy depresyjne. Zakładam ze szafran nie działa jako ssri , ale chyba lepiej się upewnić zanim zastosuje.
Rejestracja: 2018
  • 20 / 11 / 2

Co ciekawe szafran może również niwelować w pewnym stopniu efekty zespołu odstawiennego od opioidów.

Przeprowadzono badania na myszach, które najpierw uzależniono od morfiny, a następnie wywołano zespół odstawienny przy pomocy naloksonu. Jako wskaźnik nasilenia objawów odstawiennych wykorzystano ilość podskoczeń wykonywanych przez mysz w ciągu 30 minut. Myszom podawano wodny lub etanolowy ekstrakt z szafranu bądź wodę do injekcji. Zaobserwowano spadek ilości podskoczeń po podaniu wyciągów z szafranu. Wyciąg wodny wydawał się być nieco bardziej skuteczny od etanolowego, w odpowiedniej dawce dorównywał skutecznością klonidynie. Oto wyniki:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Więc jakby co, ktoś może przetestować działanie szafranu podczas detoksu. Na pewno nie zaszkodzi, co najwyżej nie pomoże :-) Kwestie dawkowania trzeba dobrać eksperymentalnie.

Źródło: Hosseinzadeh, H., & Jahanian, Z. (2010). Effect of Crocus sativus L.(saffron) stigma and its constituents, crocin and safranal, on morphine withdrawal syndrome in mice. Phytotherapy research, 24(5), 726-730.

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

Został skazany za posiadanie marihuany. Teraz przekonuje, że była medyczna

Mężczyzna skazany we wrześniu 2018 roku na trzy lata więzienia za posiadanie marihuany stara się przekonać sąd, że susz wykorzystywał w celach medycznych. W październiku ub.r. przeszedł szereg badań i uzyskał poświadczenie stanu swojego zdrowia.
Rejestracja: 2015
  • 376 / 20 / 0

20 czerwca 2018Dukken pisze:
Coś wiadomo na temat możliwych interakcji w połączeniu z selgeliną , ewentualnie Moklobemid ?Trochę mało info na necie a widzę ze odrobina selgeliny daje mi puki co niezłego kopa motywacyjnego , natomiast szafran delikatnie łagodził objawy depresyjne. Zakładam ze szafran nie działa jako ssri , ale chyba lepiej się upewnić zanim zastosuje.
Szafran działa jako NSRI.
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0

Pisząc wprost, czy ma to jakikolwiek potencjał rekreacyj? Ewentualnie w miksach czy coś?
Rejestracja: 2017
  • 1858 / 1122 / 34

Spory potencjal w miksach x3 tyle powiem.
Rejestracja: 2010
  • 618 / 59 / 22

Poooooowiedz coś więcej Anno!
Ja znalazłem w necie taki opis: Starożytni Minejczycy pili go jako energetyzującą herbatę, amerykańska "The Encyclopedia of Psychoactive Substances" wskazuje zbliżone efekty do opiumowych. Persowie i Grecy traktowali jako afrodyzjak a Rzymianie i Egipcjanie dodawali do leków.
Rejestracja: 2017
  • 838 / 72 / 0

Stosuję ten sam preparat co [mention]psylocyb2[/mention] opisany na tamtej stronie i zdecydowanie czuję lekki efekt antydepresyjny jak po kurkumie czy dziurawcu. Nigdy nie brałem chemicznych antydepresantów jak SSRI.
[mention]AnnaS[/mention] też będę wdzięczny za jakieś rozwinięcie tamatu, bo póki co jedne z czym to miksuje to benzo i ew. alko (tak wiem, że pewnie słabe połączenie, ale bywa).
Rejestracja: 2019
  • 19 / / 0

Szafran 100% z różancem gorski lub żeń szeniem syberyjskim dobry pomysl?
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 673 / 0

Myślę, że połączenie wszystkich trzech substancji ma znakomity sens, jeśli tylko nie bierzesz żadnych leków psychotropowych. Najbardziej z tego wszystkiego będzie odczuwalny różeniec.

Ja nie za bardzo znam się na konfiguracjach roślin, to skomplikowana działka. Zapraszam Cię do wątku "doping mózgu", tam dostaniesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pozdrawiam.
Rejestracja: 2019
  • 57 / 4 / 0

Szafran zdecydowanie polecam do codziennego stosowania jako antydepresant, lub w mixach z mlekiem konopnym, lub PST.
Posty: 37 Strona 3 z 4
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 429 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: badboyb, Roade i 3 gości