Dilerzy kraku, hery dostaja tez srednio kilka latek pewnie. Z tym ze walka z narkotykami szczegolnie tam to jak walka z wiatrakami, na miejsce jednego zgarnietego pojawia sie 2 kolejnych, jakby odciac leb hydrze ;-) . Ciekawe jak w przypadku uzaleznionych od metamf ktorzy uskuteczniaja domowa produkcje przy okazji sprzedajac nadwyzke. Oni pewnie maja szanse resocjalizacji w osrodkach, choc to tez zalezy od 1000 czynnikow. Tych od p-efki lapia codziennie z tego co widzialem w tv, sprzedaja bez recepty ale ograniczone ilosci podobno, wieksze na recepte. Jak ktos czesto kupuje maja go na oku i po pewnym czasie maja go. Ogolnie przejebane, jakby w Polsce wnikali ile kto acataru kupuje czy kody to masa ludzi poszlaby siedziec :-D .
Piszę pracę magisterską o Narkotykach i alkoholu w USA w latach 60 i 80 i pomyślałam, że może moglibyście mi doradzić jaką literaturę powinnam wziąć szczególnie pod uwagę. Szukam informacji o ogólnej historii narkotyków- kiedy możemy natrafić na pierwsze zapiski, ślady itp. i dobrego przewodnika po różnych rodzajach narkotyków.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :-)
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
"Historia marihuany" - dokument. Co prawda tylko o trafce, ale są tam informacje jak kształtowało się prawo USA, jak wyglądało podejście do zielska w różnych latach itp. No i dużo humoru! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=7DgY1M3Zx-g
meme pisze:Może ktoś się orientuje z Was, jak jest w Colorado z dostępem do dragów (trawki nie liczę, bo wiadomo, jaka jest tam sytuacja + jej nie lubię)? Głównie myślę o opio, mdma, meth i ewentualnie lsd.
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Pozostałości nielegalnej destylarni whisky w szkockim Highlands
Dobrze, że wcześniej nie znalazła tego skarbówka, bo zniszczyłaby ten piękny kawałek historii. Na szczęście przetrwał i dostarczył silnego dowodu, że kamienna struktura w Ben Lawers National Nature Reserve służyła do nielegalnej produkcji whisky.
Marihuana po reklasyfikacji: wciąż daleka droga do federalnej legalizacji w USA
Administracja Donald Trump ogłosiła wykreślenie marihuany z najbardziej restrykcyjnej kategorii federalnych substancji kontrolowanych. To ważna decyzja dla branży i inwestorów. Nie oznacza jednak, że Stany Zjednoczone zalegalizowały marihuanę rekreacyjną na poziomie federalnym. Do tego droga pozostaje długa i politycznie trudna. Po reklasyfikacji, zgodnie z zasadą „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”, akcje firm z branży najpierw silnie wzrosły, a potem mocno spadły.
Mentzen radzi młodym, by pili alkohol i palili. "Nie piją (...), nie ma z tego dzieci"
Zdaniem Sławomira Mentzena młodzi ludzie powinni robić tylko trzy rzeczy: uczyć się, pracować i... pić alkohol. Swoimi przemyśleniami prezes Nowej Nadziei i lider Konfederacji podzielił się w środę, 20 maja, podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina.
