Po chwili wraca chec na wspolna zabawe.
Leczenie niskiego libido za pomocą kisspeptyny
Szacuje się, że zaburzenia pożądania seksualnego dotyczą nawet około 30% kobiet i 15% mężczyzn w wieku rozrodczym. Przyczyny obniżonego libido mogą być różne, odmienne będą też metody leczenia. Według nowych badań klinicznych przeprowadzonych przez naukowców z Imperial College London i Imperial College Healthcare NHS Trust, osoby z niskim popędem seksualnym mogą odnieść korzyści ze stosowania zastrzyków z kisspeptyną. Dowiedziono, że hormon ten zwiększa reakcję na bodźce seksualne u obu płci.
Badania objęły 32 kobiety (o średniej wieku 29,2 lat) oraz 32 mężczyzn (ze średnią wieku 37,9 lat), którzy zauważyli u siebie obniżone libido i byli zaniepokojeni tym faktem. U uczestników wykonano rezonans magnetyczny mózgu, a także badania krwi i testy behawioralne. Okazało się, że podawanie kisspeptyny moduluje przetwarzanie pociągu seksualnego u mężczyzn z hipoaktywnym zaburzeniem pożądania seksualnego (HSDD), z towarzyszącym wzrostem obrzmienia prącia i obniżonymi behawioralnymi wskaźnikami pożądania seksualnego. Również u pań dostrzeżono pozytywne zmiany w aktywności na bodźce erotyczne, kobiety zgłaszały też, że czują się bardziej atrakcyjne po przyjęciu hormonu.
17 czerwca 2024D4RKJOY pisze: Też do seksu polecam 2cb ale nie więcej niż 20mg.. przy większej dawce też można ale trudniej bo psychodele wchodzą![]()
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ukrakcja.jpg)
Rekordowe uderzenie w narkobiznes. Zlikwidowano 19 laboratoriów i ujęto 67 osób
Co najmniej tysiąc funkcjonariuszy wzięło udział w największej w ostatnich latach operacji wymierzonej w syndykat narkotykowy działający na terenie Ukrainy. Zlikwidowano 19 laboratoriów i 17 magazynów oraz zatrzymano 67 osób, w tym 32-letniego bossa organizacji. Szacuje się, że miesięcznie narkogang produkował nawet 700 kg mefedronu, alfa-PVP i amfetaminy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/nabrzeskiej.jpg)
Magazyn z narkotykami na dachu budynku
Stołeczni policjanci wkroczyli w czwartek na warszawską Pragę, gdzie na ulicy Brzeskiej zlikwidowali magazyn z narkotykami. Zatrzymali do sprawy 39-latka, do którego mogły należeć znalezione substancje: heroina, amfetamina, mefedron, kokaina i marihuana.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/medweedartykul_2025-05-22-18.png)
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną
W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.