poprostu ssri sa jak rekawiczki
sertralina nie działa na depresje, fobie, lęki, jedyne jej działanie to pobudzenie 24h/ dobe aż do całkowitej bezsenności, sen jest przerywany, krótki.
Ale wiem, że niektórym pomaga, chociaż placebo ma podobną skuteczność.
Jednak zauważyłem pewną prawidłowość - osoby o obniżonej aktywności życiowej - jeśli tak mogę to nazwać - czyli ci u których deprecha polega na leżeniu w łóżku i nic nie robieniu, chwalą sertralinę. Nadpobudliwcy, lękowcy, trzymać się z daleka od tego "leku" bo was pozamiata.
Poza tym sam sobie przeczysz, najpierw piszesz że na depresję nie działa, potem że działa, z tym pobudzeniem 24/h to też jednostkowe, tak jak wszystkie inne, więc pisanie że sertralina na coś na pewno działa albo nie działa jest bez sensu, można tylko pisać o własnych doświadczeniach
osoby o obniżonej aktywności życiowej - jeśli tak mogę to nazwać - czyli ci u których deprecha polega na leżeniu w łóżku i nic nie robieniu, chwalą sertralinę.
Opis pasuje do bylego mnie, przy czym, ze mnie sertralina jeszcze bardziej zamulala, ciagle spalem i na niej to juz wcale, nawet fizycznie, nie mialem sily wstac z lozka. Zazdroszcze ci takiego pobudzenia po sertrzee (i ogolnie po ssri). Mnie uaktywnila tylko fluoksetyna, a potem przestalem sie leczyc w ogole, rzucilem wszystkie ssri i inne leki - i dopiero wtedy odzylem - juz zdrowy! :) ale to byl chyba fart
Efekty: zanik głupich myśli, dołów i obwiniania się z każdego powodu - prawie do zera, fobia społeczna przytłumiona ale nadal widoczna; jednym słowem jest nieźle.
Byłem dzisiaj u lekarza i zlecił zwiększenie dawki do 100mg/dobę.
Czytam po forach i powtarzalną informacją zdaje się być, że przy stężeniu 150mg w grę wchodzi nie tylko serotonina, ale również dopamina. Więc pytam Was starych wyjadaczy jak to jest: Czy skok pomiędzy 100 a 150mg jest bardzo wyraźny, czy "wrażenia" przy tej ilości są nieporównywalnie lepsze od niższych stężeń, czy jest to może bardzo subtelna zmiana? Czy wpływ dopaminy jest wyraźny, jeżeli tak to w jaki sposób...Czaskać 150mg czy pozostać przy 100mg?
Tekst typu "Korzystaj z opcji szukaj, bo już było" pierdoli mnie zupełnie, a jego sformułowanie zajmie Ci tyle samo czasu, co krótka i treściwa odpowiedź na temat...
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/profesor.jpg)
Profesor znów za kratami. Spec od narkotyków zwany także Chemikiem zatrzymany w Skarżysku
Na pięć lat trafi za kraty 73-letni mężczyzna w półświatku znany niegdyś jako Chemik lub Profesor czyli człowiek wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe, między innymi za wyprodukowanie na początku lat 2000 w laboratorium w Bliżynie dziesiątek tysięcy tabletek ecstasy.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-04-14_20-26-59.png)
TVN24: „Tak wpadł szaman-informatyk"
UWAGA: Uwaga artykuł z TVN24, który poniżej przedrukowujemy, jest raczej kiepskiej jakości, jednak publikujemy go z uwagi na fakt, że jako jeden z niewielu opisuje przypadek zatrzymania i represjonowania osoby najprawdopodobniej prowadzącej ceremonie z ayahuascą.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.