Mi nie pomogły- ale każdy organizm jest inny, niektórzy podobno skutecznie na tym rzucają.fajki
Kiedys bylem u takiego szama co kazal mi wypalic fajke, wsadzil peta do sloika i podlaczyl mnie i sloik do jakiejs maszyny na 40 min chyba. Mialo dzialac ze powoduje wstret ect.
U mnie jakos nie pomoglo
Na razie palę e- peta jako mniejsze zło ale całkowitego rzucenia jakoś sobie nie wyobrażam.
Co do paznokcji w petach to nie slyszalem ale wiemze jebia jak palone klaki :D
Kiedyś, kiedy jeszcze mój nałóg nie był tak zaawansowany udało mi się zrobić dwie solidne przerwy po ok. rok abstynencji. To był pryszcz, pamiętam, że wystarczyła lektura książki Alana Carra "Prosta metoda na rzucenie palenia" (taki tytuł or something like that), albo zwykła sugestia partnera, że "śmierdzę jak popielniczka".
Teraz, kiedy mój nałóg wspierany jest tysiącem różnych rytuałów związanych z paleniem: przed/po/w trakcie danego posiłku/napoju/czynności, jakiś czas temu kręcenie z oryginalnego tytoniu, teraz obsługa e-papierosa, rozsmakowywanie się w różnych olejkach - mój głód nikotynowy sięga zenitu, a rzucić jest wyjątkowo trudno. Dodatkowo głód psychiczny potrafi naśladować głód fizyczny.
Zaobserwowałam różnice w poziomie odczuwania własnego głodu nikotynowego tj. siła "ssania"głodu / czas od ostatniego dymka, np. po amfetaminie potrafię znacznie dłużej wytrzymać bez papierosa, tu chodzi po pierwsze o odwrócenie uwagi i zaangażowanie w inną czynność, po drugie zmniejsza się chęć palenia co prawdopodobnie ma związek z gospodarką dopaminy w mózgu, co ciekawe po wielu stymulantach, w tym po bupropionie, który z sukcesem stosowany jest jako pomoc w rzucaniu palenia - głód nikotynowy nie ulega redukcji, przez co, mimo zwiększonego zaangażowania w poboczne czynności fizyczny głód zaczyna odzywać się znacznie prędzej i szybciej aniżeli ma to miejsce po spożyciu amfetaminy. Dodatkowo, nie od dziś wiadomo, że większość schizofreników pali i to pali wyjątkowo dużo uciekając się do różnych nietypowych w świecie normalsów praktyk mających na celu pogodzić palenie z warunkami ekonomicznymi.
E-papieros, w moim przypadku, wydaje się odnosić skutek odwrotny do zamierzonego. O ile dym nie jest tak szkodliwy jak dym ze zwykłego papierosa, o tyle może oferować on znacznie większego "kopa", wdychane naraz potężne ilości nikotyny nieśniące się palaczom tzw. analogowych, czyli zwykłych papierosów. Niektórzy palą e-papierosa prawie non-stop, całkowicie rozpływają się ramy częstotliwościowo-czasowe, ostatki zdrowego rozsądku i umiaru.
Rzucić trzeba naprawdę bardzo chcieć, przede wszystkim motywacja, dopiero na drugim miejscu ćwiczenie siły woli (słabej silnej woli ;-) ). Najzagorzalszym palaczom sugeruję bardzo powolne schodzenie z dawek nikotyny, do tego idealnie nadaje się e-papieros i szeroki wybór olejków (3-36mg/ml), tak, żeby rzucanie przechodziło wręcz niezauważenie. Papieros produkujący jak najmniejsze chmurki, czyli jak najmniej wypasiony, jeśli chcecie rzucić trzymajcie się z dala od tzw. e-papierosów modów, które oferują wysoką moc i maksymalnie zagęszczają chmurę. Myślę, że dla nieokiełznanego palacza taki mod może być pierwszym krokiem do poważnych problemów kardiologicznych.
Najtrudniejsze (dla mnie niestety nadal niemożliwe), jest całkowite wyzerowanie poziomu nikotyny, można poeksperymentować z liquidem 0mg/ml. Osobiście uważam, że nagłe rzucanie, zmniejszanie częstotliwości palenia, przechodzenie z grubych setek na eleganckie linki to nie są skuteczne metody dla mnie, jako dla palacza chronicznego.
Próbowałam wszelkich produktów "desmoksanopodobnych", ostatnio z nicorette udało mi się "rzucić" na... 5 dni, to był bardzo trudny czas, nie podejrzewałam, że głód nikotynowy może przyoblekać się w tak skrajne emocjonalnie reakcje, że, generalnie, rzucenie palenia (kiedyś było łatwiejsze niż rzucanie trawki) może być tak trudne, detoks od kilkumiesięcznego przyjmowania 2mg klonazepamu to był pikuś.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:
misspillz.blogspot.com
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/politie.nl_.jpg)
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych
O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kazik.jpg)
"Bardzo lubiłem amfetaminę". Znany muzyk o narkotykach
Kazik Staszewski opowiedział o swoim doświadczeniu z narkotykami. Muzyk sporo eksperymentował z używkami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alcohol_vs_marijuana.jpg)
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd
Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.