Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 9 / / 0

Wczoraj z ośrodka w Anielinie wyleciało 10 osób, mieli układ i ćpali różne rzeczy, dragi i leki. Niektóre osoby były już na 8 miesiącu terapii, mieli funkcje w ochronie. Masakra, posypała im się cała społeczność, wyleciały wszystkie 3 dziewczyny, a czwarta wróciła z przepustki z MDMA w testach. Jakie to jest pojebane i jak bardzo szkodzi tym, którzy serio chcą się leczyć. Właśnie gadałam z przyjacielem, który rozpoczął 2 miesiąc leczenia i był strasznie roztrzęsiony tą całą akcją. Jak tak kurwa można...teraz robią testy nawet ludziom na hostelu.
  • 3068 / 209 / 0

Taki ośrodek najwidoczniej, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w KARANie

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Marihuana zwiększa płodność mężczyzn?

Mężczyźni, którzy palili marihuanę mają znaczącą wyższą koncentrację plemników w nasieniu w porównaniu z mężczyznami, którzy nigdy jej nie palili, donoszą naukowcy z Uniwersytetu Harvarda.
  • 349 / 39 / 0

no to im się zdegenerowany "turnus" trafił, taka afera to już św. graal ośrodkowego zukładowania, ciekawe jak długo udawało im się to trzymać w tajemnicy?

ale tak to jest gdy cała instytucja "ochrony" ma nadmiernie uprzywilejowaną pozycję w strukturze ośrodka i nie ma regularnego nadzoru ze strony społeczności/terapeutów

a moim zdaniem takie oczyszczenie społeczności może być bardzo dobre dla tych, którzy nie wyjechali i tam się dalej leczą - mniej osób to lepsza jakość terapii, przyśpieszony "awans" w ośrodkowej hierarchii może zwiekszyć zaangażowanie w leczenie ("mam ważną funkcję to ja wam teraz pokażę"), no i jeszcze dobra życiowa lekcja z obserwacji takich manipulatorów i krętaczy ("drugi raz już ćpun tak mną nie zakręci")
  • 222 / 23 / 0

Witam. Mam pytanie, i nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jak coś to proszę bardzo o przeniesienie posta gdzie indziej.

Otóż jak wygląda przymusowe leczenie odwykowe od opiatów/benzo itd.? Czy miał ktoś taką sytuację, czy ciężko jakąś osobę wysłać przymusowo i jest z tym dużo roboty?
  • 1 / / 0

14 grudnia 2018OdwiertKorzenny pisze:
Jakieś opinie o Marianówku ?

Babigoszcz?

Nowy Dworek?
Monar w Babigoszczy był świetnym ośrodkiem. Skończyłem tam leczenie kilka lat temu. Niestety w 2018r zmieniła się kadra i myśl przewodnia ośrodka jaką była art-terapia przestała funkcjonować. Ówcześni, zapatrzeni w siebie terapeuci to ludzie nastawieni na zarabianie pieniędzy. Z Monaru już dawno zrobili biznes. Kotański się w grobie przewraca. Nie polecam.
  • 386 / 29 / 0

Mam pytanie nie wiem czy w dobrym dziale ale czy ktoś korzysta z programu metadonowego w Czestochowie ? Wiem że jest od niedawna i jestem ciekawy opini,czy łatwo się dostać na program,czy są jakieś kryteria przyjeć.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata