Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 1961 / 50 / 0
Regulamin działu
Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne1. W dziale Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne nie tworzymy nowych wątków pisanych w stylu "Co mi jest". Od tego jest dział Opisz swój przypadek. zdrowie-twoj-przypadek.html
2. Wątki zakładamy tylko i wyłącznie z nazwą podjednostki chorobowej bądź narządem, z którym są powiązane choroby. Przykładowa nomenklatura zakładania wątków "Encefalopatia wątrobowa" a nie "Mam problem z wątrobą".

3. Przy wyborze nazwy tematu kierujemy się najlepiej wykazem ICD-9 bądź najnowszym ICD-10. Dotyczy to głównie chorób psychicznych i psychosomatycznych.
http://lista.icd10.pl/

4. Używamy opcji szukaj, duża część chorób już jest zamieszczona, pytania zadajemy w utworzonych wątkach.

5. Przed utworzeniem wątku lub też zadaniem pytania należy wejść w przyszłości utworzony wątek "Lista tematów", gdzie w poszczególnych kategoriach będą zamieszczone odnośniki do utworzonych już tematów.

6. Jest to dział stricte poświęcony chorobom, leczeniu, diagnozie, badaniom, życiu z chorobą, zapobieganiu jej objawom, farmakologii dlatego występuje tutaj KATEGORYCZNY ZAKAZ SPAMU I OFFTOPU. Takie zachowania będą surowo karane ostrzeżeniami i jeśli dana osoba się nie przystosuje blokadą konta. Od offtopu i luźnych konwersacji jest dział Knajpa pod przychodnią - zdrowie-knajpa.html, gdzie mile widziane są luźniejsze dyskusje nawet przez moderację.

7. Jeśli znajdą się osoby, które chcą pomóc w moderacji działu, a mają wiedzę i doświadczenie – proszę pisać w wątku chcia-bym-chcia-abym-zosta-moderatorem- ... 20090.html o przyjęcie do grupy Zdrowie.

8. Wiele osób z moderacji i administracji się przyczyniło do wprowadzenia restrukturyzacji tego działu, dużo pracy za nami i jeszcze więcej przed nami, dlatego prośba o uszanowanie tego - zakładajmy wątki, których nazwy będą od razu trafiać do innych użytkowników, piszmy ze składnią i bez błędów ortograficznych, nie obrażajmy innych użytkowników. Niech to forum nie będzie tylko encyklopedią wiedzy o substancjach psychoaktywnych, ale także i chorobach z nimi powiązanymi, jak sobie z nimi radzić. Pamiętajmy, że zdrowie przede wszystkim jak wszyscy wiedzą. Lepiej nie mieć efektów ubocznych i zjazdów, zdrowo się odżywiać, to wszystko wyjdzie nam na lepsze w perspektywie krótkotrwałej a co najważniejsze w długotrwałej. Niech ten dział będzie wkładem wszystkich dla wszystkich.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.