Przygotowywanie gleby pod roślinkę

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 112 / / 0

ja planuje na jednego krzaczka którego będę chował 8km ode mnie (kuzyn na wsi dostanie instrukcje co 3 dni 2 litry wody :-D) dokupić taki substrat:

http://hemp.pl/produkty.php?inf=t&prod= ... =&p=12&sz=

oprócz tego nieco torfu, dwie garście dolomitu i krowi placek. ciekaw jestem jak spisze się ten kokos, na pewno poprawi jakość gleby i zasątpi po części perlit którego w 100tysięczym mieście nie moge dostać.

ktoś jeszcze dodaje kokosu? ;-)

jerozolima

• / / 0

.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2008 przez jerozolima, łącznie zmieniany 1 raz.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Władze USA publikują adresy BTC przestępców

Grupa jest oskarżana dokładnie o „produkuje i sprzedaż śmiertelnie groźnych narkotyków”.

• 739 / / 0

Lewar pisze:
Nigdy nie dawałem.
btw]

• 73 / 1 / 0

czesc mam taka sprawe , ile roślina wychodzi z ziemi , bo wsadziłem 2 top 44 z 2centymetrowych korzeniem i siedzi ciagle w ziemi i nic , juz chyba ze 4 dni , a jeśli ziemia jest za twarda to moze nie wyjśc? ,czy nie ma takiej opcji , dzieki

• 302 / / 0

kayaman pisze:
czesc mam taka sprawe , ile roślina wychodzi z ziemi , bo wsadziłem 2 top 44 z 2centymetrowych korzeniem i siedzi ciagle w ziemi i nic , juz chyba ze 4 dni , a jeśli ziemia jest za twarda to moze nie wyjśc? ,czy nie ma takiej opcji , dzieki
Może tak się zdarzyć że roślinka ma zbyt zbitą ziemię i może poprostu nie wyjść, a ja zawsze puszczam do gleby jak nasiono się otworzy i tylko delikatnie wyjdzie kiełek, kiedyś puszczałem do gleby nasiono z kiełkiem dość dużym i wogóle nie wyszedł tak jakby za długo był na ręczniku, wybrałem je potem z ziemi i lezało tak jak było wrzucone, a napewno go nie uszkodziłem

• 168 / / 0

Lewar pisze:

Ja stosuje kokos ale nie przy konopiach
Jest taka firma Ceres (www.ceres.pl) ona zajmuje sie dystrybucja różnych produktów na bazie kokosu dla ogrdnictwa
Oni podaja że zauwaażalne efekty stosowania kokosu są wtedy gdy stanowi on nie mniej niż 50% i polecaja go do wysiewu lub ukożeniania bo ma lepsze właściwości powietrzno-wodne niż sam torf
Ja niewiem czy dawanie kokosu do gleby jest dobrym pomysłem.
Nie zaszkodzi ale lepiej tego użyć do sporządzenia substratu do wysiewu lub uprawy wstepnej w doniczce w domku
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006 przez mista pita, łącznie zmieniany 1 raz.

jerozolima

• / / 0

.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2008 przez jerozolima, łącznie zmieniany 1 raz.

• 168 / / 0

zrób z niej kompost i dodaj go w przyszłym roku
Taka świeża sie nie nadaje

Użytkownik nieaktywny
  • 63 / / 0

e
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2006 przez madx, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

Ja tam w kazdym dólku mam około 30 litrow ziemi z 3 krowie placki i wczesna wiosna nawozilem ziemie polifoska 6 po czym ją przekopałem. I mam takie pytanie na temat tego waszego dolomitu. Ponieważ będe nawoził na vegu rośliny saletra amonowa a z tego co wiem obniza to ph ziemi wiec czy bede musiał dodawac dolomitu aby wyrównać poziom ph gleby jak tak to mam tylko nasypac na ziemie z 2 garści dolomitu a deszcz zrobi swoje czy nie da rady????
Sory moze moje pytanie nie jest zgodne z tematem ale nie bede zakładał nastepnego
Ps.
Używał ktoś z was tego stymulatora kwitnienia

http://www.hemp.pl/produkty.php?inf=t&p ... =&p=10&sz=

jezeli jest on lipny podajcie mi cos konkretnego co moge dać na kwitnienie bo chciałbym żeby było to coś wyjątkowego

Pozdro
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata