Promazyna - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 45 Strona 5 z 5
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 60 / 3 / 0

Próbowałem kiedyś przerobić te tabletki na iv. ale wychodził mi mętny roztwór, nawet po przefiltrowaniu. Nie wiem co to, jakiś pęczniejący ester celulozy czy wosk?
Nie dałem po kablu. Bałem się.

______________________________________

Opis jest jedynie czysto teoretyczną ciekawostką. Każde podanie czegokolwiek drogą dożylna niesie ryzyko utraty życia !

Odkryłem sposób przerobu tabletek do roztworu i.v. :)
Mamy tabletki promazyny 100mg (czerwone), 50 mg (pomarańczowe), 25 mg (żółte).
Sposób przygotowania: (Najpierw to sobie należy ręce umyć!)
Bierzemy tabletkę pod malutki strumień wody w umywalce i "myjemy" otoczkę drażową, jest ona dosyć gruba. Myjemy aż zejdzie kolorowa otoczka i uzyskamy prawie białe (lekki odcień zostaje) wnętrze, łatwo ten moment wychwycić, bo tabletka robi się chropowata przy myciu. Kończymy mycie. Z "100" otrzymałem prawie połowę mniejszą tabletkę.
Tak przygotowaną tabletkę kładziemy do łyżeczki i kruszymy na pył. Zalewamy wodą (do wstrzykiwań) i tutaj proponuje (z względu na pochodną fenotiazyny) dać większa ilość wody, ja dałem 5 ml, a to przez to żeby uzyskać mniej stężony roztwór i dbać o nasze cenne żyłki. Robimy to na zimno ! Mieszamy nasz pył z tabletki w roztworze przez pewien czas. Nie wszystko się rozpuszcza! Następnie wrzucamy pól filtra z papierosa i zaciągamy do strzykawki zimny roztwór. Rozwór wychodzi całkowicie klarowny, z leciutkim odcieniem otoczki tabletki. Tego nie wolno walić w kanał, musi być sterylizacja !
Następnie roztwór z strzykawki przenosimy na czystą "łyżeczkę" wrzucamy polówkę filtra od papierosa i podgrzewamy do wrzenia roztworu ! Po zagotowaniu można już zaciągnąć do czystej sterylnej strzykawki ! Czekamy, aż roztwór ostygnie ! Teraz można podać dożylnie :heart:
Efekt:
Ze względu, że był to mój pierwszy raz z tą substancją podałem tylko połowę roztworu z "100". Byłem troszeczkę posrany:] Wstrzykiwałem powoli (ok. 2 ml) w przeciągu pół minuty. Należy zwrócić też uwagę czy jest się na pewno w żyle ! Ponieważ podanie po za żyłę może nie być "fajne", ale to zaraz czuć :)
Wchodzi stopniowo powoli. Natomiast ja, po kilku minutach od podania zacząłem odczuwać tak mocne działanie, że musiałem się położyć na łóżko bo nie umiałem wyrobić na nogach i .....spałem do rana. Jak dobrze mi się spało :] Co za faza %-D. Jedyna w swoim rodzaju. Połączenie tego roztworu z roztworem opioidów musi być prawdziwa bombą, no i długie nody.... zapewne.
Z rana jeszcze trzymało "ogłupienie". Dnia następnego wszystko u mnie OK. :*)

I jeszcze odnośnie wcześniejszego postu @pletzturra, niech nikt nie próbuje podawać tego roztworu promazyny i.m. Będzie cholernie bolesne i grozi martwicą tkanek!

Scalono. misspill
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

Najpopularniejszy szpitalny środek na sen. W psychiatrykach i na odwykach, zawsze chcieli dawać "czerwoną tabletkę na spanie", czyli 100 mg promazyny, czasem pacjenci wręcz o to prosili (jak np. w Toszku). Po tym zawsze miałem straszną akatyzję, ciężko było się wygodnie ułożyć w łóżku. Co jest o tyle interesujące, że po lewomepromazynie nigdy nie miałem z tym problemu. A więc w przypadku opio skręta najgorszy z możliwych wybór. W Toszku zamienili mi na początku promazynę na prometazynę, ale ona już w ogóle nie działała nasennie, więc w końcu kategorycznie zażądałem lewomepromazyny, na co się zgodzili bez najmniejszego szemrania.

Wzory stosowania syntetycznych katynonów a objawy depresyjne i parafunkcyjne zachowania ustne

Ciekawy artykuł, z tych zaawansowanych. W bonusie badania na użytkownikach naszego forum.

Zabrze: W trakcie lekcji pochwalił się kolegom, że ma jointa. Nauczyciel wezwał policję

Miał być fejm i respekt na dzielni, ale zamiast tego była wizyta w areszcie. 17-letni mieszkaniec Zabrza w szkole pochwalił się kolegom, że ma własnoręcznie zrobionego skręta z marihuaną. Chwilę później w szkole pojawili się policjanci i zatrzymali delikwenta.
Rejestracja: 2013
  • 199 / 33 / 0

Biorę doraźnie i jestem zadowolony. Likwiduje leki, daje spokoju ducha i co ważne przy neuroleptyk ach nie kasuje mózgu.oje dawki to 100-150 mg.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

20 maja 2019The_Most_Bak pisze:
Biorę doraźnie i jestem zadowolony. Likwiduje leki, daje spokoju ducha i co ważne przy neuroleptyk ach nie kasuje mózgu.oje dawki to 100-150 mg.
Ja nie znoszę neuroleptyków jakichkolwiek. Działają przeciwhistaminowo i nasennie. Niestety poza tym działają przeciwlękowo i uspokajają działając na receptory dopaminowe, depresjogennie i zwiększają łaknienie.

----------------

Powiedzmy, że zdecydowanie wolę anksjolityczne działanie benzo i gabapentynoidow. Tym bardziej, że mnie pregabalina i gabapentyna nie uzależniają.

Scalono. taurinnn
Rejestracja: 2009
  • 626 / 31 / 0

Dobre to dlatego taka cena. Nie przekraczałem 200mg na sen przez ponad tydzień i miłe , realistyczne sny do kody też dobre. Ale odstawiam to jak dowiedziałem się że jest stosowany już tylko w weterynarii w USA.
Posty: 45 Strona 5 z 5
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 804 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość