Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2651 • Strona 1 z 266
  • 66 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mycek »
ja taką kombinacje stosuje, co prawda bez konsultacji z lekarzem ale biore to już dość czasu i nie widze żadnych negatywnych skutków. Biore 200 mg sertraliny rano i wieczorem 75 mg trazodonu i czasami na sen dorzucam mianseryne.
Uwaga! Użytkownik Mycek jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 974 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: dr.Kubeusz »
a na co stosujesz tą kombinację jak można spytać?
Uwaga! Użytkownik dr.Kubeusz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 66 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mycek »
ta sertralina powodowała u mnie stany niepokoju i takiego "nabuzowania" a pozatym miałem problemy ze snem; trazodon mi unormował wszystko
Uwaga! Użytkownik Mycek jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 29 / / 0
Nieprzeczytany post autor: alfa7 »
Ja biore trittico CR na wieczór narazie w dawce 50 mg ale wogule mi nie pomaga zasnąc,wręcz przeciwnie wierce sie dlugo w łóżku zanim zasne.W jakiej to dawce brać żeby dobrze działało na sen?A może by brać to z rana bo po wieczorenej dawce tego jestem taki jakis pobudzony i nie chce mi sie spać.
150 mg. Pozdrawiam
  • 9 / 1 / 0
Czy możecie mi powiedzieć czy ten trazodon działa jakos ubocznie na zachowania seksualne? Zaburza orgazm itd jak inne? Czytałam, że nie.. ale wole zapytać kogoś kto ma z nim styczność:) i czy można zaproponować go psychiatrze... myślałam najpierw o selegilinie ale już sama niewiem.. aktualnie biore citalopram ale praktycznie na mnei neidziała tylko nic mi sie niechce :/,,,,
  • 200 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: entranced »
Ja jakbym miał wybierać między trazadonem albo selegliną to nawet bym się nie zastanawiał. Wybrałbym selegline, same pozytywne opinie o niej. Za miesiąc kończe terapie sertraliną i właśnie zastanawiam się jak tu wyrwać tą seleglinę.
Ronski Speed - Something Happened On The Way To Heaven ( 7 Skies Remix )
  • 9 / 1 / 0
Pozytywne opinie są.... ale selegilina niedziała też na funkcje sexualne? z tego co czytalam trazodon podobno poprawia funkcje sexualne... ale chciałabym mieć opinie kogoś kto zażywał trazodon... Pozatym niemam pojęcia jak wybłagać selegiline od lekarza:) choć i tak popróbuje:)
  • 200 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: entranced »
trazadon nie wpływa w zaden sposob na funkcje seksualne. On poprostu w przeciwienstwie do innych SSRI ich nie zaburza.
Ronski Speed - Something Happened On The Way To Heaven ( 7 Skies Remix )
  • 9 / 1 / 0
NO tak:) ... myśle ze będę musiała zdecydować się na trazodon jako lek dołączony do srri, bo to chyba lekarz bez problemu zrozumie i bez problemu przepisze, a selegiline no cóż.... nie wiem co bym musiała zrobić by mi przepisał.... znając życie nawet nie wie ze selegilina działa też antydepresyjnie:) heh:)

A tak wogóle jaką siłe działania ma trazodon w porównaniu np do fluoksetyny czy sertraliny? może ktoś wie?:)
ODPOWIEDZ
Posty: 2651 • Strona 1 z 266
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.