Eter dietylowy

Najprostsze substancje odurzające, m.in. eter dietylowy i podtlenek azotu (N2O).
Więcej informacji: Inhalanty w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

• 2130 / 7 / 0

na tej podstawie uważam że eter PO WIELU LATACH użytkowania nie zostawia na człowieku takich rys jak np u ludzi pijących alkohol z ta samą częstotliwością...
Bzdura. Jeżeli ktoś pije alkohol w rozsądnych ilościach to żadnych rys mieć nie będzie. Słyszałeś o czymś takim, że starzy ludzie powinni pić wino ? Powinni to robić często w małych ilościach. W rzeczywistości, eter jest dużo bardziej szkodliwą substancją niż alkohol etylowy. Ja swoją tezę podpieram badaniami, które miałem okazję czytać, a Ty formułujesz własne sądy, które są w tym przypadku bzdurne, dlatego zwracam uwagę.

Użytkownik zbanowany
  • 1474 / 8 / 0

W takim razie musisz mieć racje ;-)

Sprzeczać się nie będe bo ja akurat badań nie czytałem...
Także najwidoczniej jest tak jak piszesz. Mój błąd

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Opole: medyczna marihuana sprzedała się w niecały tydzień

Choć za gram konopi trzeba w aptece zapłacić 60 zł, chętnych nie brakuje. Gdy jedna z opolskich aptek rozpoczęła sprzedaż suszu, skończył się on w niecały tydzień.

• 190 / 5 / 0

Wikipedia, w artykule o eteromanii mówi, że eter jest wiele szkodliwszy, niż alko, rujnuje narządy wewnętrzne i ma zły wpływ na mózg.
A z karty charakterystyki substancji-przy częstszej inhalacji-zmiany martwicze w nerkach i wątrobie, oraz uszkodzenia serca.
A śmiertelna dawka, to 30g, nie 30ml, więc więcej, niż 30ml, jakoś koło 50, podobno.

Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 2 / 0

Sporadyczne eksperymenty jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Murti-Bing eksperymentował z eterem przez trzy lata i ma się całkiem dobrze. Eksperymenty z eterem były szczególnie popularne na przełomie XIX i XX wieku. Obok opium i alkoholu była to jedna z popularniejszych rozrywek polskiej inteligencji.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Non

• 1461 / 4 / 0

Ja na uczelni wkręciłem wykładowcy od fizjologii roślin, że potrzebuję eter do napędzania silniczków spalinowych w moich modelach xD Za 2 tygodnie (bo to studia niestacjonarne) będę najprawdopodobniej zaopatrzony w 200ml eteru 'na próbę' ;) Jak wypróbuję, to spiszę krótką notkę TR. Pozdro!

Użytkownik zbanowany
  • 1474 / 8 / 0

Na prube? Hehe
Przy dwóch setkach już można sie sie pobawić :-D

Non

• 1461 / 4 / 0

Rozłożę sobie te dwie setki na raty ;p

• 29 / / 0

Kuba Powiatowy pisze:
W rzeczywistości, eter jest dużo bardziej szkodliwą substancją niż alkohol etylowy. Ja swoją tezę podpieram badaniami, które miałem okazję czytać, a Ty formułujesz własne sądy, które są w tym przypadku bzdurne, dlatego zwracam uwagę.
Możesz podać źródła tych badań. Czy to tak jak w wikipedii, piszą, bo gdzieś coś słyszeli, al źródeł nie ma.

Użytkownik nieaktywny
  • 786 / 11 / 0

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eteromania
Konsumpcja eteru miała rozmaite formy, począwszy od picia w stanie czystym, z sięganiem od czasu do czasu po wodę, "na przepitkę". Był to najbardziej skuteczny sposób, ale i dość niebezpieczny: eter jest bardzo lotny, a stan wrzenia osiąga już w temperaturze 35 stopni Celsjusza; w tej postaci gazowej powoduje niemiłosierną czkawkę, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do pęknięcia ścianki żołądka. Dlatego mniej łapczywi rozcieńczali eter gotowaną wodą, z dodatkiem cukru, cynamonu albo miodu i goździków. Takie właśnie mieszanki nazywano anodynką, albo drepą. Poszczególne "kapliczki" miały własne, pilnie strzeżone receptury na sporządzanie tych oszałamiających mikstur.

Często, zwłaszcza w środowiskach robotniczych, wśród górników, pijano eter z kawą lub sokiem malinowym. Kogo odstręczał od przełknięcia eteru jego smak, wąchał opary lub wlewał go sobie do ucha. W rejonach masowego spożywania eteru wyszynk alkoholu zanikał prawie całkowicie.
DO UCHA!!! Tak jeszcze nic nie aplikowałem (poza wacikami bawełnianymi)! Chcem to! FAZA DO UCHA!!! ->> :listen:
No i słuch wyostrza, jak rzeczono, to mnie również zaciekawiło.

• 29 / / 0

słuch wyostrza w taki sposób, że słychać dokładnie co dzieje się za ścianami, osoby szeptające 10 metrów dalej słychać tak jakby mówiły na głos.

Co do śmiertelnej, to w mojej książce (Toksykologia Seńczuka) jest podana dawka śmiertelna 30ml doustnie, a nie gram. Są tacy co piją te 30 ml razy kilka w ciągu kilku godzin...
Wróć do „Środki wziewne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata