czy można ocieplać box?

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

Posty: 25 Strona 3 z 3

 

Rejestracja: 2005
  • 1803 / 10 / 0

mniej więcej o to samo mi chodziło co darksouled ma na myśli


kupie sobie mate grzewcza i termostat żeby było tyle stopni ile chce mam nadzieje że to zda egzamin i że sie nadaje
ciężko będzie.

1. Musisz uważać żeby mata grzewcza ci korzeni nie spaliła
2. Połóż mate pod doniczkami - najważniejsze, żeby korzenie miały temperature odpowiednia . Części nadziemne mogą mieć mniej.

Problemy z temperaturą odbiją się na Twoich plonach.

Fakt jest taki, że dopiero w praktyce będziesz mógł zobaczyć jak dużo paracy/kasy będzie Cie kosztowało przystosowanie takiego czegoś i czy będzie opłacalne.
Jesli nie masz stałego przypływu gotówki to przygotuj się na ciężką przeprawę.

 

Rejestracja: 2006
  • 361 / 1 / 0

Ta dmuchawa co jest w linku ma 2,4 lub 1,2 KW no to chyba taka uprawa bylaby nie oplacalna.
Nawet zastosowanie zwyklej Farelki / Suszarki sprawiloby ze rachunek za prąd bylby wyjebany w kosmos.
Mata grzewcza moze i doniczki utrzyma w odpowiedniej temperaturze no ale dramat troche dla rosliny siedziec w pizdzicy i kazdego dnia starac sie nie zamarznąć.
Mysle ze gdybysmy dowiedzieli sie więcej o tym pomieszczeniu i budynku w ktorym sie znajduje to byloby latwiej
Bo jesli opcja z zassaniem powietrza z innego pomieszczenia odpada to ja juz innej opcji nie widze jak zbierać baterie sloneczne ze starych kalkulatorów albo wystąpić o dotacje na poszukiwanie źródeł termalnych.

No chyba ze znajdziesz gdzies postojowe ogrzewanie samochodowe Webasto ktore bedzie chodzić na olej po frytkach albo biopaliwo ktore sam wyprodukujesz bo przy spalaniu okolo litra na godzine (w przypadku webasta do VW ogorka nie wiem jak z innymi) to tez sie staje nieoplacalne.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Efedryna w przesyłce pocztowej z Chin

Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

 

Rejestracja: 2007
  • 164 / / 0

to coś co podałem do tego linka ma 234 watt mocy czyli dużo ale bez przesady, tak czy owak żeby zrobić coś takiego trzeba chcieć , a ja aż takich chęci nie widze u tego co napisał ten post.

 

Rejestracja: 2005
  • 346 / 2 / 0

To ja powrócę do tematu. Trochę mnie tym realizmem zdołowaliście. Może coś się zmieniło w temacie? Dom z lat '80, czyli trudny do ogrzania i lubujący się w trzymaniu wilgoci. Do użycia strych lub piwnica (bez jakichkolwiek wbudowanych grzejników). Ogrzewane jest tylko piętro. Zassanie powietrza odpada. Myślę, że udałoby mi się przebić się przez minusowe temp., ale byłoby około 2-5 stopni. Będę wdzięczny za nowe pomysły.

the880 - próbowałeś jakiegoś sposobu?
Rejestracja: 2017
  • 379 / 31 / 0

Wczoraj widziałem u kolesia,który Niemiec przywiózł wentylator grzewczy na paliwo.Ciekawe mógłby mieć zastosowanie,bo nie trzeba podłączenia do prądu,zajebisty do miejsc na odludziu dodać do tego agregat i w zimie planty uprawiać można by było w igloo
Posty: 25 Strona 3 z 3
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości