czy można ocieplać box?

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 1809 / 4 / 0

mniej więcej o to samo mi chodziło co darksouled ma na myśli

kupie sobie mate grzewcza i termostat żeby było tyle stopni ile chce mam nadzieje że to zda egzamin i że sie nadaje
ciężko będzie.

1. Musisz uważać żeby mata grzewcza ci korzeni nie spaliła
2. Połóż mate pod doniczkami - najważniejsze, żeby korzenie miały temperature odpowiednia . Części nadziemne mogą mieć mniej.

Problemy z temperaturą odbiją się na Twoich plonach.

Fakt jest taki, że dopiero w praktyce będziesz mógł zobaczyć jak dużo paracy/kasy będzie Cie kosztowało przystosowanie takiego czegoś i czy będzie opłacalne.
Jesli nie masz stałego przypływu gotówki to przygotuj się na ciężką przeprawę.

• 361 / 1 / 0

Ta dmuchawa co jest w linku ma 2,4 lub 1,2 KW no to chyba taka uprawa bylaby nie oplacalna.
Nawet zastosowanie zwyklej Farelki / Suszarki sprawiloby ze rachunek za prąd bylby wyjebany w kosmos.
Mata grzewcza moze i doniczki utrzyma w odpowiedniej temperaturze no ale dramat troche dla rosliny siedziec w pizdzicy i kazdego dnia starac sie nie zamarznąć.
Mysle ze gdybysmy dowiedzieli sie więcej o tym pomieszczeniu i budynku w ktorym sie znajduje to byloby latwiej
Bo jesli opcja z zassaniem powietrza z innego pomieszczenia odpada to ja juz innej opcji nie widze jak zbierać baterie sloneczne ze starych kalkulatorów albo wystąpić o dotacje na poszukiwanie źródeł termalnych.

No chyba ze znajdziesz gdzies postojowe ogrzewanie samochodowe Webasto ktore bedzie chodzić na olej po frytkach albo biopaliwo ktore sam wyprodukujesz bo przy spalaniu okolo litra na godzine (w przypadku webasta do VW ogorka nie wiem jak z innymi) to tez sie staje nieoplacalne.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Bonus RPK wypuścił nowy singiel. "Jestem niewinny i zdania nie zmieniam"

Bonus RPK, przekonuje, że jest niewinny. Artysta wypuścił singiel zatytułowany "Poprawa prawa", w którym porusza wszystkie swoje prawne problemy. "Zostałem skazany za narkotyki, których nigdy przy mnie nie znaleziono"

• 164 / / 0

to coś co podałem do tego linka ma 234 watt mocy czyli dużo ale bez przesady, tak czy owak żeby zrobić coś takiego trzeba chcieć , a ja aż takich chęci nie widze u tego co napisał ten post.

• 343 / 1 / 0

To ja powrócę do tematu. Trochę mnie tym realizmem zdołowaliście. Może coś się zmieniło w temacie? Dom z lat '80, czyli trudny do ogrzania i lubujący się w trzymaniu wilgoci. Do użycia strych lub piwnica (bez jakichkolwiek wbudowanych grzejników). Ogrzewane jest tylko piętro. Zassanie powietrza odpada. Myślę, że udałoby mi się przebić się przez minusowe temp., ale byłoby około 2-5 stopni. Będę wdzięczny za nowe pomysły.

the880 - próbowałeś jakiegoś sposobu?
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata