Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2190 • Strona 218 z 219
  • 92 / 18 / 0
@ymka Podsyłam: https://www.termedia.pl/Zastosowanie-kw ... 9,1,0.html
@maniexxxX po kwetiapinie ma się często większą ochotę na słodycze. Jeśli się jednak dba o aktywność fizyczną, pije dużo wody i stosuje np. naprzemienne prysznice to nawet przy przyjmowaniu większych dawek można uniknąć przyrostu wagi.
  • 131 / 9 / 0
@Hanalena
W dawkach od 25 do 100 mg na dobę kwetiapina wykazuje przede wszystkim działanie nasenne, głównie ze względu na jej mechanizm przeciwhista­minowy. Gdy zwiększymy dawkę do 50–150 mg, obserwujemy także działanie przeciwlękowe, zależne od blokowania receptorów a1-adrenergicznych, dzięki któremu lek ten staje się efektywny w leczeniu objawów zaburzenia lękowego uogólnionego. Dawki kwetiapiny od 150 do 300 mg na dobę, przy których lek w większym stopniu zaczyna hamować transporter noradrenaliny oraz modulować aktywność receptorów serotoninowych, stają się skuteczne również w depresji jednobiegunowej.

Ty wspominałaś, że działanie antagonistyczne wobec receptorów 5-HT2A jest działaniem przeciwlękowym, a z artykułu wynika, że działanie przeciwlękowe zależne jest od blokowania receptorów a1-adrenergicznych.
  • 92 / 18 / 0
@ymka efekt uspokajający jest kojarzony również z blokadą receptorów serotoninowych 5-HT2A.
  • 131 / 9 / 0
@Hanalena
No o tym w artykule nie ma. Dalej więcej pytań niż odpowiedzi...
  • 92 / 18 / 0
@ymka w sieci jest kompendium o kwetiapinie (wydane przez PZWL). Udostępnia je jedno z przedsiębiorstw branży farmaceutycznej, stąd nie zamieszczę linku. Zapytaj duckduckgo - od razu wypluje.
  • 185 / 31 / 0
Czy ketrel się nada jako bloker tripa po grzybach, albo przynajmniej uspokoi osobnika, któremu załączy się krzywa jazda?
  • 761 / 105 / 0
Myślę że tak. W końcu to neuropelyk, jeśli nie wyłączy krzywej fazy to może uśpi. Tylko jeśli już się zdecydujesz podać zacznij od małych dawek i obserwuj osobnika.
Uwaga! Użytkownik Palkrolik nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 750 / 172 / 0
03 marca 2025falsyfikot pisze:
Czy ketrel się nada jako bloker tripa po grzybach, albo przynajmniej uspokoi osobnika, któremu załączy się krzywa jazda?
Od biedy. Skuteczniejsze będą w tym celu benzodiazepiny i je polecam.
  • 185 / 31 / 0
Benzodiazepiny wiadomo, zastanawiam sie nad alternatywą gdy ich brak.
  • 727 / 77 / 22
Czy ktoś jest tak jebnięty jak ja, że stosuje kwetię rekreacyjnie? Zarzucam 200 mg aby oddać się marzeniom i wczuć się w lokalne energie - jakkolwiek to rozumiejąc. Lubię ten stan, kiedy będąc np. pod namiotem stapiam się i wczuwam głęboko w otoczenie. Daje to poczucie wolności, marzeniowe wyjście poza mury - dlatego więźniowie bardzo lubią kwetiapinkę. Nie jest to może stricte "naćpanie", ale stan interesujący... Żeby tak nie muliło dorzucam 400 mg kofeiny i jeśli mam to ze 300 mg tramadolu, ale może się obejść bez niego. Wejście kweti trochę przypomina mi lekkie upalenie mj.
?
ODPOWIEDZ
Posty: 2190 • Strona 218 z 219
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Ten napój to hit w USA. Sprzedaż rośnie jak szalona, alternatywa dla drinków

Rewolucja na rynku napojów trwa – Amerykanie coraz częściej sięgają po napoje z THC zamiast po alkohol. To już nie nisza, a branża warta setki milionów dolarów, która zmienia oblicze rynku spożywczego i wywołuje poruszenie wśród regulatorów.

[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.