Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
Docelowy produkt tej firmy to Alcarelle, który wydany ma zostać oficjalnie w 2027 roku, ale już dziś można zamówić z angielskiej strony przedsmak tego produktu czyli Sentia Spirits.
"Pionierski zespół naukowców GABA Labs opracował nowe składniki funkcjonalne, które mają dać osobom pijącym towarzysko to, czego oczekują od alkoholu, ale bez alkoholu.
GABA Labs będzie udzielać licencji na te składniki firmom produkującym napoje, co umożliwi im oferowanie lepszego wyboru dorosłym konsumentom napojów alkoholowych w celach towarzyskich.
Nasza pierwsza seria składników, znana jako „Alcarelle”, jest gotowa do przejścia przez proces regulacyjny w USA (FDA GRAS)."
Nie mogę nigdzie znaleźć składu tego napoju, podobno w całości skomponowany jest z jakiejś mieszanki ziół. Na youtube można znaleźć polski film z testami tego produktu i wygląda na to, że działa.
Może jest ktoś z Anglii kto testował ten produkt i może się wypowiedzieć?
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
USA może zaoszczędzić 29 miliardów rocznie dzięki legalizacji marihuany medycznej
Nowe substancje na liście narkotykowej - projekt trafił do opiniowania
Szybkie tempo pojawiania się na rynku nowych narkotyków, które są coraz częściej substancjami o ostrej toksyczności, oraz ich łatwa dostępność w internecie - to główne powody, dla których zaistniała konieczność uzupełnienia listy substancji psychoaktywnych i nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Projekt trafił właśnie do opiniowania.
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu
Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe
W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.