A mógłbyś wyjaśnić dokładniej przykłady oddziaływania na apetyt różnych substancji?
Na początek amfetamina. Działa jako silny stymulant, który znacząco tłumi apetyt. Użytkownicy tej substancji często doświadczają znacznego zmniejszenia łaknienia, co skutkuje mniejszą ilością spożywanego jedzenia, a w efekcie – utratą masy ciała.
W przypadku marihuany, substancja ta stymuluje ośrodek głodu w mózgu, co prowadzi do tzw. gastrofazy, czyli silnej potrzeby jedzenia. W konsekwencji, po jej zażyciu można pochłonąć dużą ilość jedzenia, np. pół lodówki. Częste palenie marihuany zwiększa częstotliwość występowania gastrofaz, co ułatwia przybieranie na wadze.
Z kolei heroina, jako opioid, może zmniejszać apetyt (choć w tym przypadku wiele zależy od indywidualnej reakcji organizmu). W sytuacji, gdy spożycie jedzenia jest ograniczone, również może dojść do znacznej utraty masy ciała.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Kiedyś myślałem nad clenbuterolem, ale się rozmyśliłem.
Również zauważyłem preparat GLP1 w roztworze 5ml do wstrzykiwania.
Usłyszałem też o przykrym zajściu, gdzie gościu zapodał tego glp 2,5ml i odebrało mu apetyt na 3tygodnie, musiano go hospitalizować. Poza tym nie lubię się ranić, żadnych anabolików domieśniowo nie zapodalbym, zatem do igieł mam uprzedzenia.
The Muscle Building Expert: They’re Lying To You About Workout Hours! Dr Michael Israetel
fajny wywiad z ciekawym ludkiem, oprócz wartswy edukacyjnej polecam jego przemyślenia na temat przemocy, super inteligentny gość moze nie ma 5tej klepki przez sterydy, ale ma fascynujące niektóre myśli haha
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
Marihuana a rak głowy i szyi: Czy używanie marihuany może zwiększać szanse na raka?
Niedorzeczny zarzut z powodu grzybków
31-latek w plecaku miał grzybnię halucynogennej łysiczki kubańskiej, a w mieszkaniu gotowe, już ususzone grzyby tego gatunku. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia.
Malediwy: Kanadyjczyk skazany na dożywocie za handel marihuaną
Kanadyjczyk, który na Malediwach miał spędzić wakacje życia, skończył z dożywotnim wyrokiem za handel marihuaną. Wyrok wywołał poruszenie zarówno w Kanadzie, jak i na Malediwach, przypominając światu, jak drastycznie różne są przepisy antynarkotykowe w różnych częściach globu.
Zmiany w mózgu u użytkowników marihuany mogą wynikać z innych czynników, twierdzą naukowcy
W miarę jak marihuana zyskuje popularność zarówno w celach medycznych, jak i rekreacyjnych, rośnie potrzeba zrozumienia jej długofalowego wpływu na zdrowie, szczególnie na strukturę i funkcje mózgu. Najnowsze badanie opublikowane w czasopiśmie BMJ Mental Health rzuca światło na tę kwestię, sugerując, że zmiany w mózgu związane z marihuaną mogą nie mieć charakteru przyczynowego. To odkrycie otwiera nowe wątpliwości dotyczące wpływu marihuany na zdrowie, które mogą być kluczowe dla dalszego kształtowania polityki zdrowotnej.