Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Od dzieciństwa przejawiałam różne objawy ADHD, ale nikt o tym nie myślał wtedy. Od wczesnej dorosłości cierpiałam na bezsenność, zaburzenia lękowe, ataki paniki mimo dobrego kontekstu życiowego. Moje życie to jest ciągle szukanie dopaminy, mam skłonność do uzależnień, stymulanty (mef, koka) mnie uspokajają i pozwalają uciszyć internal monologue i mogę zająć się realizowaniem zadań i planów. Dopiero w 28 roku życia zdiagnozowano u mnie ADHD. Przyjmuje Symkinet 30mg, ten którego druga część uwalnia się po czasie. I o ile w ciągu dnia działa bardzo dobrze, tak wieczorami wpadam w takie stany, ze nie jestem w stanie się na niczym skupić, mam jakieś zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, niepokój. Niestety ratuje się wtedy mefedronem (nie ciagle, sporadycznie) - totalne skupienie, mogę siedzieć sama w domu, czytać, sprzątać, oglądać rzeczy. Zastanawiam się czy jest jakieś normalniejsze rozwiązanie. Ogółem jeśli jestem wieczorem w bezruchu to dostaje świra, a chciałabym, do jasnej kur*y, rozwijać się i skupiać na tym, co mnie interesuje.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
sprawa: jest 13 latek, ktory ma kłopoty z koncentracją poziomu brzytwy na klasówkach w szkole. To sprawia mu problemy, bo chłopak sie mocno przygotowywuje, lecz sadzi byki.
Kochany lekarz w białym kitlu, zadbał o niego, i wystawił mu MEDIKINET / metylofenidat (SSRI)
Jakie macie na to opinie oraz sugestie i ewentualnie alternatywy? A moze to dobre rozwiazanie?
LINK DO TEMATU
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.