Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 929 • Strona 92 z 93
  • 10 / 1 / 0
Na mnie kofeina działa tylko na początku potem już nie. pseudoefedryna lepsza

Moja siostra mówi że kofeina na nią nie działa czy to możliwe?
To normalne
  • 1 / / 0
25 stycznia 2024sclero2014 pisze:
To ja nie pije kawy ani energetykow a czasami wezme kofeine w tab nawet 400-600mg i nic nie czuje wiec ?
Masz ogromną tolerancję, u mnie kawa powoduje palpitacje serca, jeden energetyk to za dużo.
  • 2614 / 325 / 0
@saltmint Właśnie to dla mnie jest dziwne .. kawa nic kofeina w tabsach też szału nie robi tymbardziej ze ja kawy na codzien nie pije itp energetyk też rzadko wpada jesli tak to dla smaku bo działały może 10 lat temu lekko teraz nic .. może kwestia genu który szybko metabolizuje kofeine i dlatego nic
  • 3529 / 542 / 1630
@saltmint kofeiny w kawie jest zdecydowanie mniej niż w energetyku — tak gwoli ścisłości. Jeżeli kawa powoduje u Ciebie palpitacje serca, to udałbym się do lekarza. Jedna, zwłaszcza "lajtowa" nie powinna robić aż takiego spustoszenia w organiźmie.
https://www.tiktok.com/@hyperreal_talk (ciekawostki o [h] substancjach).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Hajpowe podcasty - kliknij „subskrybuj” i bądź na bieżąco! — https://www.youtube.com/@hyperrealofficialpl
Konkurs na logo Narkopedii - https://hyperreal.info/talk/post3740502.html#p3740502
  • 729 / 217 / 0
U mnie bez modka zanika działanie kofeiny, ogólnie cały organizm się sypie. Szkoda, bo dawniej utrzymywała mnie dość dobrze przy życiu.
  • 50 / 6 / 0
Ja piję kawę od lat aktualnie mam 38 lat, kawę piję od 19 roku życia dużo redbuli piłem kiedyś i miałem od nich bezsenność, na dzień dzisiejszy pije 3 kawy półlitrowe po 6 łyżek czubatych sypanej, zwiększam tak sobie co pół roku o 1 łyżkę czubatą albo co rok zależy bo potem kawa nie zwiększana po prostu mnie nie rusza
  • 2 / / 0
04 kwietnia 2024narcovoyage13 pisze:
Po przyjęciu większej dawki kofeiny zawsze boli mnie żołądek. Pijąc kawę, yerba mate, mocne herbaty, guaranę, energetyki, a nawet coca colę zawsze boli mnie brzuch. kofeina sama w sobie nie działa na mnie jakoś szczególnie mocno, ale zawsze mam po niej problemy. Czy jest jakiś sposób, by temu zaradzić?
Hej. Też tak mam. Pije rano dosyć dużo kawy bo nie mogę się obudzić a potem boji mnie brzuch i mam mdłości. Oprócz tego jem Escitil więc musze wypić kawę żeby jakoś funkcjonować. Właśnie szukam czegoś naturalnego zamiast kawy. Pozdrawiam.
  • 729 / 217 / 0
@Sajmonix

Mialem podobne problemy po kawie, może zamiast rezygnować z kofeiny rozważ taką w tabletkach albo proszku? Taka nie będzie Ci podrażniać zoladka.
  • 3529 / 542 / 1630
@Sajmonix Przestań pić kawę na pusty żołądek i spróbuj dorzucić coś do jedzenia. Mówiąc najprościej, picie kawy na czczo zwiększa produkcję kwasu żołądkowego. Podwyższony poziom kwasu u wielu osób nie wywołuje żadnych problemów, ale u innych może powodować dyskomfort.

Najwidoczniej garstka z Was znajduje się w tym okrojonym gronie osób, którym doskwiera powyższa dolegliwość.
https://www.tiktok.com/@hyperreal_talk (ciekawostki o [h] substancjach).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Hajpowe podcasty - kliknij „subskrybuj” i bądź na bieżąco! — https://www.youtube.com/@hyperrealofficialpl
Konkurs na logo Narkopedii - https://hyperreal.info/talk/post3740502.html#p3740502
  • 52 / 4 / 1
Od lat zmagam się z refluksem. Ogólnie to mam za dużo kwasu żołądkowego nawet normalnie. Zgaga i te sprawy ciągnące się od dzieciństwa z przerwami. Dla mnie wszelkie kawy, yerby a jeszcze energetyki to gwarancja bólu brzucha. Muszę bezwodnej spróbować. Jeśli to nic nie da to chyba kofeina nie jest dla mnie. Szkoda, bo lubię smak np. yerby.
Swoją drogą można kofeinę podawać inaczej niż p.o., snusami czy sniffem? Np. i.m. czy i.v.?
ODPOWIEDZ
Posty: 929 • Strona 92 z 93
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.