Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?
Krajowe łysiczki
967
62%
Krajowe muchomory
103
7%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
490
31%

Liczba głosów: 1560

ODPOWIEDZ
Posty: 3807 • Strona 348 z 381
  • 37 / 13 / 0
Moment, który będzie idealny do zbioru łatwo przegapić, w parę godzin sytuacja może się diametralnie zmienić.
Należy zatem obserwować, kiedy osłonka umiejscowiona pod kapeluszem zacznie się od niego odrywać/pękać.
Grzyby powinny rosnąć w miarę tym samym tempem, jeśli jednak mamy zdecydowanych faworytów, a reszta jest ciut w tyle, to poczekajmy jeszcze te parę godzin, ale ostatecznie zbierzmy całość za jednym zamachem. Warto nadmienić, że zawartość psylocybiny w grzybie kształtuje się na samym początku, później grzyb "leci już tylko na masę", także zbieramy wszystko naraz jak leci.
  • 36 / / 0
Taki stan ciastka po zbiorze, to pleśń czy wszystko dobrze i zalewać dalej? Wszystkie resztki już usunąłem i jest w miarę czysto ale zastanawia mnie ta ciemniejsza część.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1626 / 1031 / 7
Substrat zmienia kolor na jaki mu się podoba. Odbarwia się od jego składników (często żyto, u Ciebie widać kukurydzę). Dopóki pachnie pieczarkowo, to nic mu nie jest NAWET jeśli ma kolor pleśni, czyli zielony: to tylko reakcja chemiczna podczas zrywania grzybów sprawia, że utleniająca się psylocybina objawia się akurat w takiej barwie. Grzyby również przy ich uszkodzeniu sinieją, najczęściej na końcówce trzonka (nóżki). Tam, gdzie zrywamy. Zapach to sprawa pierwszorzędna, zawsze.

Według mnie jest ok, @IWILLDIE.
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕.. 🌙
  • 1 / / 0
Cześć użytkownicy.
Jestem posiadaczem drugiego GrowKita w życiu więc trochę jeszcze zielony.
Sprawa wyglada tak, że mój GK mam 10 dni, grzyby już rosną, natomiast nie są jeszcze duże. Na oko jest ich z 10 i pojawiły się z 4 dni temu.
Jutro wieczorem muszę wyjechać na kilka dobrych dni, więc wiem, ze gdy wrócę, może być już za późno na zbiory.
Plan mam następujący- zebrać jutro z rana to co mam, czyli małej wielkości grzyby, zalać ciastko i wieczorem zostawić, aby sobie dojrzewała nowa partia na czas kiedy mnie nie będzie.
I teraz moje pytanie jest takie- czy zbyt wczesne zbiory bardzo zaszkodzą grzybni?
Drugie pytanie brzmi: czy zbyt wcześnie zebrane grzybki będą nadawały się do spożycia?
Czytałem, że psylocybina uaktywnia się już na początku wzrostu grzyba.
Liczę na Was, Peace.
  • 1455 / 592 / 0
@ppggtt66 zrob tak zeby mialy jakis dostep tlenu chocby lufcik maly . Jak nie sa bliskie otwarcia kapeluszy to zostaw je nie zbieraj . Nie zaszkodza i sa aktywne ale gramatura bedzie mniejsza wiec po co ?
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 358 / 80 / 0
@IWILLDIE już dawno powinieneś je zebrać.
  • 36 / / 0
@7dni Tak właśnie myślałem, ale to była kwestia jednego dnia i kapelusze już wykręciły się do góry. Co teraz, grzyby będą nie aktywne?
  • 605 / 156 / 0
Będą aktywne, ale słabsze. Będziesz musiał zjeść ich więcej, by osiągnąć ten sam efekt.
Teoretycznie grzyby produkują psylocynę do momentu zerwania zasnówek. Później już ta substancja nie jest im potrzebna do obrony przed czymkolwiek co może je zeżreć, więc przestają ją produkować. Potem owocniki idą tylko na masę (ekspansja jest sroga i szybka, większość z tego to woda), a ilość substancji psychoaktywnych pozostaje ta sama. W skrócie grzyb się rozcieńcza. Właściwie to największe przyrosty są zaraz przed zbiorem: wtedy obserwujemy rozkładanie i wykręcanie się kapeluszy i to jest kwestia godzin, a nie dni. Teraz grzybom zostaje tylko zrzucić zarodniki i rozmnażać się.
Końcowemu odbiorcy raczej zależy na jak najbardziej skoncentrowanym produkcie, więc utarło się ścinać wtedy, kiedy woalki rozchylają swe zasłony.
'Never know who's behind the wheel,
The body or a conscious mind'
  • 5 / / 0
Cześć wszystkim,

Mam pytanie dotyczące instrukcji nowych golden teacherów. Otóż napisane w niej jest, żeby w momencie rośnięcia kapeluszy(nie jestem do końca pewny jaki to jest moment) zdjąć jednej cliper w celu zmniejszenia wilgotności.
Czy zrobi to różnice dla grzybni, gdy będe po prostu wietrzył ją dwa razy dziennie?
Przesyłam zdjęcie GK (dobrze sie wszystko rozwija ? 11 dzień) i link do instrukcji, z góry dzięki za pomoc :) https://www.growkitinstructions.com/eng ... tructions/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 125 / 22 / 0
Mam problem z psylocybe cubensis "YETI".
Specjalnie opóźnłem wyjęcie ciastek z worka, żeby zwiększyć ilość pinów.
Jednak z tym gatunkiem jest taki problem, że strasznie się zbiły w takie kule. Co robić? Zerwać wszystko i czekac na normalne owoce czy czekać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
what are we to do with an elf ?
ODPOWIEDZ
Posty: 3807 • Strona 348 z 381
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.

[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.