Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 6 z 7
  • 1383 / 85 / 2
@Temo Dobra ziomek nawijaj jak się dostać i zrobić papiery.Wyczuwam ostrą depresję u siebie.
action movie:gun:
  • 157 / 19 / 1
10 grudnia 2022Temo pisze:
Obecnie masz program esketaminowe ,które są bezpłatne jak lekarz cię zakwalifikuje to jeździsz na podanie chyba raz na miesiąc.
To wszystko za darmo.
Gdzie? Bo w necie tylko terapie za kilkadziesiąt tysięcy złotych.
  • 34 / 2 / 0
24 grudnia 2022stuk pisze:
@Temo Dobra ziomek nawijaj jak się dostać i zrobić papiery.Wyczuwam ostrą depresję u siebie.
Z moich informacji od znajomych wiem ,że w Łodzi są psychiatrzy ,którzy kwalifikują do tej terapii oraz w Poznaniu i Trójmieście.
Po nazwiskach ich nie wymienię ale można się dostać do programu badawczego.
  • 157 / 19 / 1
@Temo nie wydaje się to prawdopodobne, ponieważ badania są już skończone i lek jest wprowadzony na rynek.
  • 34 / 2 / 0
Są programy podawania ketaminy i jest to podobnież refundowane.
Są to inne preparaty .
  • 157 / 19 / 1
@Temo to bardzo bym chciał się dowiedzieć gdzie, bo jeszcze na takie nie trafiłem. Te, na które trafiłem są płatne i to kilkanaście tysięcy złotych.
  • 829 / 255 / 4
Nabyłem ostatnio naprawdę dobrej jakości S-ketaminę (zwaną tutaj esketaminą). Od razu powiem że nie przeprowadziłem choćby minimalnej próby zwiększenia wiarygodności otrzymanych wyników bo tak naprawdę nie robiłem żadnego testu jeszcze, zrobię go później. Obecnie mianowicie używek nie unikam, nie leczę się ani ssri, ani snri, leczę się czymś innym. To inne coś to najnowsza z nowych nowości. axs-05, lekarz powiedział że mogę robić "drug holliday" (pojęcie jest znane i opisane nie będę tutaj się rozpisywał). Lek jest nieprzebadany więc nikt nie wie czy i na ile takie wakacje sens mają, mam się kierować intuicję i na bieżąco zmieniać własne leczenie (w razie wątpliwości kontaktować - zajebisty magik btw).
W każdym razie podczas takiego day off (bez DXM nie bez bupropionu), zdarzyło mi się z 10 razy s-ketaminę spróbować. Próbie poddane zostały różne dawki. Mianowicie:
1. najpierwej próbie poddane zostało +-50 (czyli przy czystości 90% połowa dawki maksymalnej) - zdecydowana poprawa nastroju podczas działania substancji, pozytywniejszy nastrój, pozytywniejsze myślenie o otaczający mnie świecie. Po 6h był problem z zaśnięciem poszła kwetiapina więc o tym co rano się nie wypowiem, jak mówię nie jest to nawet indywidualna próba badająca.
2. drugie primo poszło już 100, było miło 50 to celuję w dawkę maksymalną, tutaj jak to przy wyższych dawkach typowo do opisywanych takich dawek więc nie będę się rozpisywał, jedynie 7h po aplikacji kawa bardzo miło zrobiła, ale jeszcze nie miałem czasu się zagłębić na tyle aby powiedzieć czemu, intuicyniej spadek tolerancji ale uj wie.
3. 100 potem poszło 50 jeszcze, just mocniej niż 100, ale poprawa nastroju dnia następnego była bardziej wyczuwalna (lub w ogóle wyczuwalna), oraz dnia następnego również po kawie zrobiło się przyjemniej (tutaj na 99% ketaminy w sobie już nie miałem w jakkolwiek istotnych ilościach. oraz na 50% widziałbym tutaj coffeiny na serotoninę działanie, ale jeszcze tego nie sprawdzałem, spróbuje z większymi dawkami samej coffeiny kiedyś.
4. 5. ....10. razy 30-50, poprawienie nastroju w bardziej antydepresyjny sposób niż ten po homeopatycznych dawkach amfetaminy, powiedziałbym nawet że bardziej antydepresyjny niż po DXM (ale to głębokiego tematu porównanie bo raczej porównuje DXM niż dxo którego nie lubię bo rzygać mi się chce, więc nie mogę wyrokować). Ze względu na brak jakiejkolwiek wiarygodności moich obserwacji więcej ich nie podaję.
Powiem tylko że dawki powyżej 40 zdecydowanie tylko dla osób stabilnych psychicznie, wprawionych w tego typu eksperyment itd zwłaszcza że wątpię aby ktokolwiek miał pod ręką agonistę nmda. A w tym wątku mówimy o leczeniu więc to może być znaczącą barierą dla wielu osób. Dopowiem że stosowałem tylko i wyłącznie donosowo, spray nie chciało mi się robić bo rozpuszczalność w wodzie 0.05mg/ml mnie na zachęciła a jedynym powodem dla którego nie podają leku jako kreski to skojarzenia z tą formą podania i fda by tego nigdy nie dopuściło. Dopowiem że u mnie problemu z zaśnięciem występowały po zażyciu. Dopowiem że wyszło mnie to taniej niż przystoi, udało mi się dostać 35zł/g to wychodzi 2zł. To piwa takiego teraz kupię, ekwiwalent dwóch ćmików. Dodam że:
K.png
Co zapewne mieć może i zapewne ma u mnie znaczenie. @jogurt bez rozstrzygania o wpływie DXM na nmda, zapewne ma to znaczenie również u ciebie przy axs-05. Co jest pesymistycznym podejściem dla skuteczności ketaminy przy mdd ale pozytywnym dla nas i wszystkich innych w przeszłości używających stymulantów lub ludzi z adhd leczonych adderallem. Oraz wszystkich innych uzależnień. Do jasnej cholery przecież nmda z definicji jest czymś przeciwnym do selektywności. To działa na absolutnie każdą monoaminę, czemu nie wykorzystać pracy zrobionej przy tym leku? (czego w sumie skutkiem jest axs-05) Czemu ten wątek jest tak porzucony? Czemu tu nic nie ma, nawet niemerytorycznego?
https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files ... to_APD.pdf
https://www.ema.europa.eu/en/documents/ ... ion_pl.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 544 / 115 / 0
@Detronizator2
Wątek może nie żyć zbyt głośno bo nie wiem czy tylko u mnie we Wrocławiu K po 100 za 0,5g lata ale od kiedy kojarzę to zawsze tak cenowo było chyba i jest to mało przystępne tym bardziej że ciągle mniej warte te nasze polskie złote (aż mi się ziołozioło przypomniał) a po drugie ma to świetny potencjał nadużywania i nie każdy ma samokontrolę na tyle żeby wziąć te 50-150mg dziennie i koniec.
Myślę że sam bym pizgał narty z Koniaminy dopóki bym miał/mógł.
Co do samego działania to prawda że jest za cicho w porównaniu do efektywności ale niestety jeszcze trochę to zajmie zanim troche osłabnie pozycja SSRI pisanych od pierwszych wizyt i innych tym podobnych.
Poczytaj sobie o memantynie jeśli temat antagonistów NMDA cię interesuje. Sam stosuję ją od miesięcy i magik na stałe mi przepisuje po tym jak mu wyjaśniłem patologiczny glutaminian po waleniu opio/benzo/alko/prega/stimy.
Poza samym NMDA znaczącą rolę odgrywa tutaj też sigma co sprawdziłem też przy memantynie która słabo lub wcale z tego co pamiętam działa na ten receptor dlatego dorzuciłem do niej opipramol który mocno działa na sigme.
Efekt zajebisty bo życie prostsze sie wydaje subiektywnie ale nie jak po benzo wyjebka czy na stimach wszystko zrobię.
Dobrze trafiłem na młodego lekarza który odmwia mi benzo od zawsze ale ma otwartą głowę na nowe rozwiązania.
  • 829 / 255 / 4
@techniczny co do ceny i dostępności w odpowiednią wątku poleciłem i napisał kiedy ceny była/będzie taka dobra. Co do sigma rację masz chyba. Sam z niej korzystam poprzez axs-05. opipramol w mojej kolejce do przetesowania jest. Do spanie i tak potrzebuje tabsów więc kiedyś przyjdzie pora i na opipramol. A co do kontroli samego siebie. Miałem się ograniczać do 100 a raz 150 wyszło. Ale masz rację, jestem w stanie się w miarę kontrolować i nie wydaje mi się oby 80mg było przez mnie kiedyś jeszcze przekroczone. A właśnie z antagonistów nmda to tylko ketamina i DXM działają na sigma więc do nich się ograniczę.

08 stycznia 2023Temo pisze:
Są programy podawania ketaminy i jest to podobnież refundowane.
Są to inne preparaty .
Tak jest to ketamina a nie s-ketamina (dla ścisłości), różnicy nie ma żadnej. Ale na ominięcie patentu wystarczyła. Jeżeli im się uda dostać approval to i tak na leczenie uzależnień tylko. A z tego pieniędzy nie ma. Więc zobaczymy jak będzie. Mnie interesują wyniki badań tylko, niestety jest o nie ciężko bo dopóki lek nie zostanie dopuszczony nie mają obowiązku upubliczniać ani jednej kartki, więc jedynie bezpośrednie informacje od osób badanie prowadzące pozostają. Z tym też jest ciężko.

Zastanawiam się na próbą stworzenia sprayu, ale nie ufam swoim zdolnością chemicznym, byłoby to wygodne, można by faktycznie stosować raz w tygodniu w razie potrzeby na przykład. Ach i nie brałem więcej niż 3 razy w tygodniu co i tak jest terapeutycznie zbyt dużo i narkomańskie zapędy tutaj wychodzą. ograniczyłbym się do dwóch po 40 lub jednego po 80 i też raczej w ramach potrzeb niż regularności. Taki spray znacznie ułatwia stosowanie i umożliwi robienie tego w pracy czy gdziekolwiek. Bo inaczej można wyjść tak: https://demotywatory.pl/szukaj?q=dzie%C5%84+w+pracy
Jeżeli ktoś umiałby taki roztwór zrobić i to z dokładnością chociażby do 10mg/ml byłbym wdzięczny za poradnik, czy choćby podlinkowania takiego poradnika w dowolnym języku i dowolnej jakości merytorycznej, bo ciężko to widzę.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 829 / 255 / 4
No i nie mogę już edytować, w każdym razie naszło mnie że wejście ketaminy jest szybsze niż xanny 2x 1mg (bo orginalny xanny 1mg pod językiem wchodzi niby najszybciej co ma usprawiedliwiać płacenie 50zł za opakowanie zamiast 20 za jakiś alprox czy inny generyk). No ale zastosowanie tych leków jest inne całkowicie.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
ODPOWIEDZ
Posty: 68 • Strona 6 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.