Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1996 • Strona 192 z 200
  • 70 / 23 / 0
Siema, od długiego czasu odstawiam benzo. Zaczynałem od 4 mg alpry, trwało to dość długo ale udało mi się wyprzeć alprę rolkami, aż doszedłem do 3x2 mg diazepamu/dzień. Co istotne – na tej dawce funkcjonowałem zajebiście, tj. brak problemów ze snem (główny powód dla którego wjebałem się w benzo), brak stanów lękowych (drugi powód) i mocno ograniczone zachowania nerwicowe (nóżka czasem latała). Ponieważ na tych 6 mg byłem już jakiś czas, postanowiłem zredukować o 2 mg. Redukcja zawsze wyglądała u mnie bardzo podobnie, tj. w czwartek schodziłem z dawki, jednocześnie zarzucając 25 mg kwetiapiny na sen. Następnego dnia tak samo, potem w sobotę odstawiałem kwetiapinę i od poniedziałku normalnie funkcjonowałem. Niestety przy tej redukcji nie udało mi się odstawić kwetiapiny w sobotę, bo musiałem wstać wcześnie rano w niedzielę (zwykle ta pierwsza noc bez ketrelu jest bardzo słaba jakościowo) i zacząłem przeciągać branie ketrelu. Jeszcze dodam, że znoszę ketrel dość słabo, tj. mam koszmary, łatwo się irytuje, staję się apatyczny, a rano jestem nie do życia. Biorę go przy redukcji wyłącznie żeby spać, bo usypia mnie jak mało co. Wracając do meritum – przeciągnąłem branie ketrelu, tak że nawet nie wiem kiedy zrobiły się dwa tygodnie kiedy codziennie przyjmowałem ketrel. W sobotę 26.11 stwierdziłem, że trzeba odstawić, bo nie da się żyć po tym. Pierwsza noc – tragedia, druga noc – tragedia. Brak snu, co 15 minut sprawdzanie zegarka, stany lękowe. Dwie doby bez snu to jeszcze nie koniec świata – jakoś funkcjonuje, natomiast pracuję intelektualnie, muszę być w pracy wyspany i skupiony. Czy mieliście problemy ze snem po odstawieniu ketrelu? Po jakim czasie ustawały? Macie jakieś sprawdzone metody na ograniczenie negatywnych skutków odstawienia ketrelu?
  • 18 / 2 / 0
Witam, do tej pory bralem kwetaplex xr, bardzo dlugo po nim spie nawet kilkanascie godzin. Poprosilem pania psychiatre zeby wypisala mi zwykly kwetaplex, myslicie ze to cos zmieni ? Ile dziala xr a ile zwykly ?
Na moim grobie kurwa nie ma być zniczy
Mają być butelki łychy...
  • 1 / / 0
apropo kwetaplexu mam pytanie, po ile chodzi na czarnym rynku? xr 25 mg, zastanawiam się, czy ktos mnie nie chciał zrobić w chuja z ceną
  • 505 / 88 / 0
21 grudnia 2022Aabzc pisze:
Witam, do tej pory bralem kwetaplex xr, bardzo dlugo po nim spie nawet kilkanascie godzin. Poprosilem pania psychiatre zeby wypisala mi zwykly kwetaplex, myslicie ze to cos zmieni ? Ile dziala xr a ile zwykly ?
Zwykła kweta średnio 8 godzin jest dla mnie wyczuwalna.
Kweta xr znacznie dłużej, prawie cały następny dzień
  • 18 / 2 / 0
@AbsintionOpium Dzięki za odpowiedź, cały czas brałem XR i na drugi dzień do praktycznie wieczora chodziłem nieżywy. Kwetaplex biorę głównie na sen czyli Zwykła wersja będzie o niebo lepsza ? Dajcie jeszcze znać po jakim czasie łapie spanie..
Na moim grobie kurwa nie ma być zniczy
Mają być butelki łychy...
  • 269 / 57 / 0
mnie po 15 min już łamie do spania
czas zwolnić
  • 1 / / 0
@Aabzc tak to mniej więcej wygląda:
Quetiapine.IR.vs.XL.png
Sznurek: A comparison of quetiapine XL and quetiapine IR
Ja po 0,5 godz. czułem działanie a sen przychodził po 1,5-2 godz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik hatorator nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 505 / 88 / 0
Kwetę biorę od jakiś 6-7 lat w małych dawkach, zaczynałem od kawałka z tabletki 25mg, teraz jestem na 50mg na noc.
Od roku dostałem dodatkowo 150xr, na początku myślałem że jest spoko, bo było. Na początku lekkie skutki uboczne i z czasem zniknęły. Samopoczucie na plus. Z czasem skutki uboczne zaczęły się nasilać, sytuacja życiowa również się trochę zjebała. Pracuje teraz w Holandii i zjechałem na święta. Postanowiłem odstawić sam te kwete o przedłużonym uwalnianiu. Tydzień temu wziąłem ostatni raz i stwierdziłem że jest spoko.
Skutki uboczne jeszcze są, mimowolne, delikatne ruchy nóg, samopoczucie na plus, nastrój jakby się lekko podniósł. Nie jest to mania czy hipo bo wewnątrz jestem spokojny i opanowany.
Hamowanie się kwetą o przedłużonym jest może spoko, ale to chyba tylko przy dość złym stanie, jak odstawka czegoś.
Nie wiem jeszcze jak będzie z napędem bo nie jest jakoś za wesoło. Mam nadzieję że jeszcze tydzień i ruszę trochę do przodu bo się lekko zastałem przez święta.
Jest ktoś kto odstawiał kwetę xr i jest w stanie mi napisać jak to się miało do samopoczucia i napędu w następnych dniach/tygodniach ?
  • 123 / 11 / 0
Rozregulowałem sobie neuroprzekaźnictwo ostatnio w tym mocno GABA. Są problemy z zaśnięciem a jak już zasnę to budzę się po 2 h. Jeszcze 2 msc temu ładnie mnie usypiało 25 kwety i tyle samo hydro . Dziś biorę 100 z polecenia lekarza .

Duża różnica jest w antagonizmie rec dopaminowych , miedzy 25-100.???

Ogólnie już to posiałem najefektywniejszy to lek nasenny . Jednak z tego względy ze już go biorę kilka lat , to czuje się uzależniony od niego .
2 tygodnie temu stwierdzałem że wypierdzielam wszystkie leki i nic mi nie trzeba . Długo nie wytrzymałem . Te nieprzespane noce to jest koszmar…
  • 1729 / 250 / 0
@Bezniku Aktywność fizyczna dużo pomaga - regularny trening aerobowy, siłowy ładnie reguluje układ hormonalny, dotlenienie organizmu etc. Również prawidłowe odżywianie, unikanie stymulantów w tym kawy, cukru, nikotyny.
ODPOWIEDZ
Posty: 1996 • Strona 192 z 200
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.