Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 37 / 3 / 0
choroba Parkinsona
Receptory CB1 rozmieszczone w mózgu pełnią istotną rolę w modyfikowaniu transmisji glutaminergicznej, GABA-ergicznej i dopaminergicznej w zwojach podstawy mózgu. Na modelach zwierzęcych wykazano, że przynajmniej częściowo za powstanie objawów choroby Parkinsona oraz dyskinez wywołanych przyjmowaniem lewodopy odpowiada narastające stężenie endokannabinoidów w mózgu oraz pobudzenie receptorów CB1 w zwojach podstawy mózgu. Antagoniści receptorów CB1 poprzez hamowanie wzmożonej transmisji kannabinodergicznej mogą zmniejszyć objawy choroby Parkinsona oraz dyskinez wywołanych lewodopą.
Witam, mamy na sali kogoś na kogo trafił parkinson/parkinson młodzieńczy? Jestem bardzo ciekaw czy osoby z parkinsonem tolerują inaczej konopie, czy schorzenie jest w stanie wpływać jakkolwiek na profil działania?
  • 3542 / 543 / 1631
Podobno poza ograniczeniem tików, na zdolności motoryczne jakoś mega mocno to nie wpływa. Co do przyjmowania to raczej działa tak samo jak na osobę bez choroby parkinsona i tutaj raczej nie szukałbym dziury w całym. Być może na kilkuset chorych trafi się jakaś osoba, na którą w małym stopniu mogłoby to zadziałać inaczej, ale większych różnic chyba bym się nie doszukiwał.

Btw, akurat konopie i ich sposób leczenia choroby Parkinsona to nadal raczkujący temat. Podejrzewam, że jeszcze sporo czasu minie, jak powstaną jakiekolwiek duże naukowe badania poparte faktami, odnośnie tego, jak bardzo to leczenie poprawnie wpływa na osoby z w/w chorobą.

Do dziś nie wiadomo jak konopie wpływają na drżenie oraz sztywność mięśni osoby chorej. Ograniczenie tików natomiast niweluje.
https://www.tiktok.com/@hyperreal_talk (ciekawostki o [h] substancjach).
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Hajpowe podcasty - kliknij „subskrybuj” i bądź na bieżąco! — https://www.youtube.com/@hyperrealofficialpl
Konkurs na logo Narkopedii - https://hyperreal.info/talk/post3740502.html#p3740502
  • 37 / 3 / 0
Bardzo zaciekawił mnie temat ze względu na to że sam mam parkinsona młodzieńczego a od zawsze mam wrażenie że zioło, jak i inne substancje wpływają na mnie o wiele za słabo, paliłem przez rok po 5-15g dziennie, średnio z 9 gramów na dzień wychodziło, przez około 15 miesięcy i zioło mnie nigdy jakoś bardzo mocno nie targało, a paliłem setki odmian, paliłem w PL, paliłem w NL, paliłem stuffy z wielu części świata(confirmed, nie seba z hiszpanem xD), za to bardzo pomaga mi w redukcji skutków ubocznych, zjarany jestem nawet w stanie złapać za herbatę i się nie poparzyć :P
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.