Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Czy mikrodawkowanie, czy też praca na większych dawkach z grzybami psylocybinowymi ma jakieś negatywne skutki np. na nasz układ pokarmowy? Czy długoterminowe mikrodawkowanie może uszkodzić narządy? Miałam kiedyś chorą trzustkę i zastanawiam się, czy microdosing może jej zaszkodzić. Czy znacie inne skutki uboczne, nie mówię tutaj o potencjale do uaktywnienia chorób psychicznych, chodzi o wpływ na nasze fizis, a nie psyche.
NA KOŃCU I TAK WSZYTKO BĘDZIE DOBRZE.
  • 3245 / 617 / 0
Podobno odradzane jest jedzenie jadalnych borowików, prawdziwków i innych spożywczych odmian i mieszanie ich z alkoholem, chodzi najprawdopodobniej o wątrobę, podobnie halucynki też mogą mieć znaczący albo jeszcze większy wpływ na tą całą wątrobę, no ale dużo rzeczy na nią szkodzi, niekoniecznie tylko używki.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / / 0
Zaczynam więc pić hebatkę z ostropestu ;)
NA KOŃCU I TAK WSZYTKO BĘDZIE DOBRZE.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.