Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 2534 / 1397 / 34
Bardzo ciekawa roślina działa na wiele schorzeń nie będę zanudzała was charakerystyka bo ją znajdziecie. Działa na chorobę pasożytniczą Leiszmanię opis choroby:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3079563 ... ticulatum_

‎Związki bioaktywne w pao pereira znane jako alkaloidy indolowe wykazały działanie przeciwplazmoidalne przeciwko wrażliwemu na chlorochinę szczepowi ‎‎Plasmodium falciparum,‎‎ czynnika wywołującego malarię. Spośród pięciu badanych alkaloidów geissolosimine wykazała najwyższą aktywność ‎.W Modelu mysim surowy ekstrakt i frakcja dichlorometanu wywierały działanie antynocyceptywne przeciwko kwasowi octowemu i indukowanej formaliną nocycepcji poprzez stymulację receptora 5-HT 1A, który bierze udział w neuromodulacji ‎. W innym badaniu na zwierzętach geissospermina, najobficiej występujący alkaloid, hamowała acetylocholinoesterazę, powodując zwiększenie poziomu acetylocholiny i zmniejszenie amnezji wywołanej przez skopolamine.

‎Działanie przeciwnowotworowe przypisuje się różnym mechanizmom. Badania przedkliniczne sugerują, że pao pereira indukuje apoptozę poprzez rozszczepienie kaspaz 3 i 8 oraz PARP, związaną z uszkodzeniem DNA i hamowaniem cyklu komórkowego‎. Zmniejszony wzrost komórek nowotworowych i apoptoza w komórkach raka prostaty mogą wystąpić za pośrednictwem alkaloidów beta-karboliny, które regulują geny odpowiedzi na naprawę DNA, a także geny zaangażowane w szlak apoptotyczny‎. Inne badanie sugeruje, że ekstrakt indukuje zatrzymanie wzrostu komórek i apoptozę częściowo poprzez hamowanie aktywacji NFκB.

opis:https://tropilab.com/bergibita.html

choroba Alzheimera:https://www.sciencedirect.com/science/a ... 6820315121

Dawkowanie nie jest precyzyjne należy zrobić test na alergię i ustalić dawkowanie indywidualne.
Najlepsza nalewka powstaje na winie najlepiej słodkim.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.