Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 506 • Strona 51 z 51
  • 3 / 1 / 0
Na koncentrację i problemy z pamięcią polecam witaminę D3 w dawkach minimum 10-15 tys. jednostek. Ładnie stawia na nogi. Cynk jest także pomocny.
  • 4 / 2 / 0
17 czerwca 2020Leyka pisze:
Na koncentrację i problemy z pamięcią polecam witaminę D3 w dawkach minimum 10-15 tys. jednostek. Ładnie stawia na nogi. Cynk jest także pomocny.
Jak masz niedobór, to może i tak, ale jak zdrowy osobnik będzie przyjmował takie dawki, to się może nabawić hiperkalcemii, nie polecam
Uwaga! Użytkownik jankowalski2020 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 47 / 7 / 0
Działanie d3 potwierdzam.Ale najlepiej kupić cały zestaw jakiejs lepszej firmy czyli A-D3-E-K2 w płynie.Nie ma co patrzeć że dawka dzienna to 2000 jednostek-tylko w polsce.Nie lękajcie sie dużych dawek witaminy d. Od czasu do czasu warto se zrobic kuracje.Oczywiście ktos powie ze potrzebne sa badania poziomu d w organizmie-fakt ale i tak większośc bedzie miec niedobory.
Uwaga! Użytkownik Arek1212 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 522 / 64 / 0
Biorę 8k jednostek wit. D, by utrzymać poziom ~50 ng/ml. Trzeba badać, bo to sprawa bardzo indywidualna.
Uwaga! Użytkownik GL HF nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 24 / 1 / 0
Suplementowanie ADEK nie ma sensu, najlepsze źródła tych witamin (z wyjątkiem d3, której ilość jest bardzo niewielka) są w diecie. Dawki witaminy d rzędu 10-15 tysięcy j.m nie są szkodliwe, wręcz powodują faktyczny wzrost tej witaminy we krwi. Branie tysiąca lub 2000 j.m w przypadku niedoboru, który ma większość ludzi jest bez sensu, bo skutek działania takich dawek na organizm jest zerowy i poziom witaminy d we krwi nie ma prawa wzrosnąć. O wiele łatwiej jest przedawkować np. niacynę. Najlepiej zróbcie sobie po prostu badanie poziomu witaminy d3 i tyle.
Uwaga! Użytkownik KryptonB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 149 / 5 / 0
Mam Artvigil - czyli Armodafinil - 150 mg. Kupiłem kiedyś tylko listek, widzę zdjedzone 4 tabsy z 10. Próbowałem kilka razy po 0,5-1 tab. bez efektu. Jest coś działąjącego na energię, aktywność od razu z nie-narkotyków ? ( te rzucam). Mam CDP-Cholinę, NALT, witaminki, biorę od wczoraj, więc na ostatnią chwilę. Chodzi mi że bardzo często czuję się zmęczony,.. Czytałem o fenylopiracetam, ale nie widzę opcji kupna na szybko. Inna opcja - PRL-8-53 słyszałem że ludzie czują, ale że jak ktoś coś odstawia to ktoś nie polecał, a ja raz że odstawiam , dwa czasem browarki wypiję. Czemu armo nie działa ? Potrzebuję środka na wtorek, miałby mi pomagać w aktywności od środy przez tydzień. Nie może być to narkotyk. Póki co do tego czasu - dużo snu :) L-dopa? kofeina w tabsach po prostu ? Po kawie czasem bardziej mi się chce spać niż przed mimo brania wcześniej amfetaminy nie wątpliwie z nią mieszaną bo chyba innej teraz nie.
ODPOWIEDZ
Posty: 506 • Strona 51 z 51
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.