Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

64%
Krajowe łysiczki
942
6%
Krajowe muchomory
94
30%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
447

Liczba głosów: 1483

ODPOWIEDZ
Posty: 3334 • Strona 334 z 334
  • 896 / 194 / 0

i nie próbuj ich stawiać do pionu, lol
wiatr wieje tam gdzie chce
grzyb rośnie tak jak chce
  • 1213 / 117 / 8
Awatar użytkownika

spytam profilaktycznie, wydaję mi się że ten meszek w rogu to grzybnia ale mam podejrzenia że to pleśń, ktoś rzuci okiem?

protip: oklejajcie zawsze boki, myślałem że jak będzie stał growkit w pudełku w którym mi go przysłano to nie będą mi rosły bokami i spodem grzyby, mimo zakrywania boków to i tak po 1szym zbiorze ciastko odeszło od plastiku i zachciało im się tam rozrastać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Używaj @cbsz jeżeli chcesz bym odpisał

"This body holding me, reminds me of my own mortality
Embrace this moment, remember
We are eternal
All this pain is an illusion"
  • 1275 / 771 / 1
Awatar użytkownika
CATCHaFALL
Kompetentny
Kompetentny

@cbsz, grzybnia. Bez chujni 😉
𝑺𝒕𝒂𝒚 𝒘𝒊𝒍𝒅, 𝑴𝒐𝒐𝒏 𝒄𝒉𝒊𝒍𝒅... 🌕
  • 9 / 2 / 0
Awatar użytkownika

Znajomy pyta
Czy to możliwe żeby grzyby w ciągu kilku pokoleń straciły dużo na mocy? Chodzi mi o pobieranie odcisku, hodowle z niego, pobieranie kolejnego i hodowle z niego i tak dalej. Chyba 3 pokolenie teraz wychodzi.
Kiedyś kupilem od kogoś 1,3g (chyba columbian)(1 duzy otwarty grzyb i kilka mniejszych, mam wrazenie ze lekko niedosuszony) na głowę, zadziałały umiarkowanie i na 6,5h (lemon tekk). Potem box (golden), też działały ale mam wrażenie że trochę inaczej, zrzuciłem to na inną ekipę set i tak dalej. Potem hodowla od tego boxa na własne. Wczoraj próba własnych, 2,3g (kilka lekko przerośniętych, większość zebraba idealnie) na glowe w kapsułkach. Zadziałały moc myślę że podobnie jak przy tym 1,3g albo lekko lżej, ale działały 3,5h i to jest martwiące.
Przechowywane suche na wiór szczelnie zamknięte w zamrażarce.
I teraz kilka mam podejrzeń
1. Jakiś problem z warunkami, zbyt sterylnie i grzyb przestał obronnie produkować psylo. (Kukurydza + obornik w pudełku z lekkim przewiewem)

2. Przechowywanie. Pudełko z nimi było czasem wyciągane (nie więcej niż 20-30min) i mogły odmarzac i zamarzać. Były suche więc tego nie podejrzewam

3. Słabe geny lub kwestia odmiany.

4. Chłodzenie. Wielkość boxa nie pozwalała na użycie lodówki, dlatego często moczył sir na balkonie czasem w +13-15°

Ale pytanie czy da się jakoś modyfikować moc np. bardziej stresować grzybnie, czy to kwestia genów i trzeba dobrze trafić?
ODPOWIEDZ
Posty: 3334 • Strona 334 z 334
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.