Mam pewien problem.. Palę zioło średnio 2-3 razy w miesiącu i od pewnego czasu zawsze po zjaraniu na następny dzień dostaję strasznych bólów brzucha, które wręcz przeszywają całe moje ciało swoim nasileniem. Na chwilę obecną zauważyłem, że ciepła kąpiel pomaga zneutralizować tę agonię... Czy ktoś może wiedzieć z czego to może wynikać, jak temu zaradzić, albo czy ktoś też ma podobny problem? Czekam na odpowiedzi :3
https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabino ... 0340b4a09f
22 marca 2022DexPL pisze: Dodaj więcej informacji, czy na coś chorujesz, jak często palisz i od jak dawna. Czy robiłeś i jak tak to jak dawno podstawowe badania (mocz krew). Czy często się wypróżniasz? Czy masz zatwardzenie itd. TO co napisałeś, to jednak za mało by dać miarodajną odpowiedz.
Nie bagatelizuj sprawy, bo bóle związane z wypróżnianiem to pierwszy objaw bardzo poważnych zaburzeń. Może to być w najgorszym przypadku początek nowotworu (albo np uchyłki, czy coś mniej tragicznego). Generalnie. Im wcześniej znajdziesz przyczynę, tym łatwiej będzie zadbać o zdrowie i niestety życie. Choroby jelit mają bardzo złe rokowania, gdy są późno wykryte.
Reakcja na ciepło przywodzi na myśl wyżej wspomniany CHS, jednak należy mieć na uwadze, że kannabinoidy mogą działać zapierająco na przewód pokarmowy, zwalniają pasaż jelitowy, mogą doprowadzić do zwolnienia rytmu wypróżnień.
Zaparcie to sytuacja w której następuje odejście od normy czyli stolec co 2-3 dni w zależności od wieku. Ważne są także objawy towarzyszące oddawaniu stolca (ból, krwawienie, piana, kolor itd)
Zaparcie w przebiegu ciężkim to sytuacja gdy stolec oddajemy raz na 10-14 dni lub rzadziej.
Jednakże normą może być także oddawanie kału 3-4 dziennie o ile nie ma bólu, bolesnych parć itd.
Natomiast, odnosząc się do opisanej sytuacji, stan w którym występuje połączenie bólu brzucha ze stolcem co 2 dni w żaden sposób nie można nazwać normą.
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Marihuana a rak głowy i szyi: Czy używanie marihuany może zwiększać szanse na raka?
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe
W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu
Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.
Niedorzeczny zarzut z powodu grzybków
31-latek w plecaku miał grzybnię halucynogennej łysiczki kubańskiej, a w mieszkaniu gotowe, już ususzone grzyby tego gatunku. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia.