Więcej informacji: Lizergamidy w Narkopedii [H]yperreala
Według wiki, glutaminian sodu (czyli zupka chińska) to sól sodowa kwasu glutaminowego http://pl.wikipedia.org/wiki/Glutaminian_sodu. Czyli da się najebać zupką chińską?
Glutaminian sodu bywa uznawany za przyczynę tzw. syndromu chińskiej restauracji – choroby związanej z nadmiernym spożyciem glutaminianu sodu lub nadwrażliwością na niego. Objawy to zawroty głowy, palpitacje serca, nadmierna potliwość i uczucie niepokoju, notowane po spożyciu posiłku w azjatyckich restauracjach. Jednak dokładna weryfikacja danych [potrzebne źródło] nie potwierdziła, aby przyczyną tych dolegliwości był glutaminian sodu, zaś pewne typy reakcji alergicznych na potrawy kuchni chińskiej mogą być powodowane innymi jej składnikami jak np. grzyby, orzechy i zioła.
Czy skorzystanie z LSD osłabi kolejne użycie MDMA? W sensie - skorzysta sobie osoba z LSD, a za 3 dni z MDMA, to czy trip na MDMA będzie słabszy niż po prawilnych 3 miesiącach przerwy?
Inaczej ujmując:
Naładujesz sobie po cukierkach przez 90 dni serotoninę, zapodasz sobie Hoffmana, a na drugi dzień Molly - i czy mózg będzie opróżniony z serki przez Hoffmana, czy Molly kopnie tak jak ma kopnąć po 90 dniach przerwy? Czytam sprzeczne rzeczy w necie. Część mówi, ze Hoffman powoduje nadprodukcję serotoniny i ona się gromadzi w głowie, ale nie uwalnia, natomiast sama cząsteczka łączy się z receptorami serotoniny, natomiast inne mówią, że LSD usuwa z mózgu pokłady serotoniny jak Molly
Niemcy w obliczu "fentanylowej fali". Eksperci biją na alarm.
Medyczna marihuana działa – polemika z tekstem OKO.press. Odpowiedź autora: dowody są słabe
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Aptekarka sprzedawała we Wrocławiu leki na kilogramy. W taki sposób produkowano z nich narkotyki
Emerytowana farmaceutka przez 5 lat sprzedawała we Wrocławiu i dwóch innych miejscowościach leki na zapalenie błony śluzowej nosa producentom narkotyków. Ze sprzedanych w nadmiarze tabletek można było pozyskać ponad... 216 kilogramów pseudoefedryny – substancji, z której wytwarza się metamfetaminę.
Były adwokat wśród podejrzanych o handel tabletkami do produkcji metamfetaminy
Wśród 36 podejrzanych o handel tabletkami z których można wyprodukować metamfetaminę są prawnicy i farmaceuci. Zarzuty kierowania grupą przestępczą ma były ostrowski adwokat Michał D. Śledztwo w tej sprawie trwa ponad 4 lata i nie zakończyło się jeszcze, bo - jak tłumaczą śledczy - jest skomplikowane.
Tajemnicza torba w lesie. W środku było blisko 700 gramów narkotyków
Blisko 700 gramów narkotyków było w torbie, zauważonej nieopodal leśnej drogi, przez strażników miejskich. Funkcjonariusze ujęli też i przekazali policji mężczyznę, który krążył wokół podrzuconej w lesie kontrabandy.