Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 3433 / 1093 / 0
Zostałam poproszona o sporządzenie podstawowych zasad obchodzenia się z antydepresantami, po to, by uświadomić przyszłych ich użytkowników z czym mają do czynienia. Formułę poznaliście już w Wątku Ogólnym i znalazła ona uznanie, jednak tamten post był dziełem niekompletnym. Dziękuję, [mention]jogurt[/mention], za owocną współpracę.


Wyznajemy, chwalimy i wielbimy, bo wszyscy jesteśmy wyznawcami Boga Antydepa i jesteśmy dziś w dobrym nastroju!

Pamiętaj jednakże o podstawowych grzechach neofitów. Jeśli jesteś jednym z nich - wydrukuj te przykazania i powieś nad łóżkiem:

1. SSRI mówi: nie będziesz miał TLPD i MAOI cudzych przede mną. Każdy level ma dopasowany oręż farmakologiczny. Leczenie to nie wyścigi zbrojeń, heroic combosy przyjdą z czasem.
2. Wszystkie antydepy rozkazują: nie będziesz wyrokował bez przebycia co najmniej 2 miesięcy na każdym z nas. Grzechy te są grzechami ignorancji i dezinformacji oraz braku szacunku dla ciała i ducha.
3. Szukacie szybkich rozwiązań? Sięgnijcie po dopalacze, najlepiej IV.
4. Nie będziesz szukał nas przy chandrze i chrypce, bo my jesteśmy dla twardzieli.
5. Nie będziesz miał wiecznego szczęścia ani taniej rozrywki w antydepach. Prozac nie jest pigułką szczęścia.
6. Nie będziesz pożądał miksów stanowiących duże niebezpieczeństwo, nie tacy herosi jak Ty przegięli z eksperymentami i wylądowali w psychiatryku z gąbką z mózgu. MAOI+SSRI? Nigdy, przenigdy, to broń Szatana.
7. Broń Cię ręka boska antydepowska przed przerywaniem terapii przez względnie znośne uboki, one miną, z antydepami nie ma zabawy, potrzeba determinacji by dostąpić królestwa antydepowego (żyć normalnie to największy dar).
8. Czcij psychiatrę swego bardziej niż siebie samego i konsultuj z nim każdą decyzję, nie ukrywając przy tym preferencji narkotykowych.
9. Bierz regulanie, przerywanie terapii po to, żeby pochlać i poćpać się, dajmy na to, pigułą - wyśle Cię z powrotem do piekieł.
10. Każdy antydep działa nieco inaczej zależnie od czasu, ten sam antydep ma wiele twarzy. Nigdy nie wyczerpiesz możliwości.

AMEN!
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 36 / 3 / 0
/Ten post ma za zadanie stanowić naukę dla pacjentów. Został żywcem wycięty z tematu 'Interakcje antydepresantów z substancjami psychoaktywnymi'/Pozdrawiam ~misspill

1. Na jakie skutki uboczne powinienem zwrócić jeszcze uwagę? I czy można im jakoś przeciwdziałać w razie wystąpienia?

3. Z życia nie jestem jakoś szczególnie zadowolony, ale czy to na stopro depresja, to sam nie wiem. Sama choroba nie ma jakichś empirycznie sprawdzalnych biomarkerów, więc ciężko mi stwierdzić. sertralina trochę pomaga przymknąć oko na niedostatki życia doczesnego.

Nie chcę też brzmieć jak ten hihi chwalipięta Rangczu, ale tak naprawdę narkotyki nigdy w moim życiu nie odgrywały dużej roli, a zacząłem je zażywać tak z... 15 lat temu? Od czasu do czasu coś tam sobie zarzuciłem, nigdy nie byłem uzależniony od czegokolwiek poza komputerem i internetem, nigdy moje zdrowie nie ucierpiało wskutek zażywania. Tak ogólnie, to raczej mam normalne życie, intratną pracę, normalną partnerkę etc.

4. Masz absolutną rację, że bardzo lekkomyślnym jest opieranie decyzji o swoim zdrowiu na podstawie relacji anonimowych typów z internetu. Chociaż to raczej taka kwestia, w której już zawsze będzie ciężko o dowody inne niż anegdotyczne - nikt nie będzie celowo testował przecież danej substancji psychoaktywnej na grupie osób przyjmujących ssri.

PS: do tej pory jedyne, co testowałem na ssri to benzo, morfinę i alkohol, ogólnie nie zauważyłem ani zmiany w profilu ich działania ani negatywnego wpływu na terapię. Chociaż zredukowałem w ostatnim czasie alkohol do kilku piwek w miesiącu, tak just in case, bo dużo osób pisze, że to niektórym to trochę torpeduje działanie selektorów.

Ogólnie dzięki za odpowiedź (utrzymaną w sceptycznym tonie, a nie głupkowate 'wal w nosa wariacik bd dobrze') i pozdrawiam!
Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.